Statystyka za I półrocze

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kesey » 29 cze 2007, 1:21

U rodzinnych walka z tym jest nieco łatwiejsza- przynajmniej nie trzeba wyciągać akt z archiwum, żeby zobaczyć w jaki sposób skazany wywiązał się z obowiązków i czy wywiązał się w ogóle. Jedno trzeba przyznać, w Ministerstwie nie zasypuje się gruszek w popiele- z efektami mogliśmy się zapoznać.
Statystyka jest faktycznie szalenie czasochłonna, ale podzielam opinię Bartłomieja- w większym niż dotychczas stopniu obrazuje pracę kuratora. Większym nie oznacza pełnym. Jest prawie, że kompleksowa. Prawie robi wielką różnicę.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Karinkaa » 29 cze 2007, 14:38

Ze statystyką się już uporałam bo musiałam oddać przed urlopem (od 2 lipca :)) Zajęło mi to jeden wieczór, dużo pomógł excel ale myślę, że jest to lepszy druk niż ten, który był do tej pory (przynajmniej w pionie rodzinnym)

Pozdrawiam przed urlopem :D
Karinkaa
 
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2007, 0:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: molo » 29 cze 2007, 22:06

Dziś 29 czerwca . Druki maja oddawać stan na dzień 30 czerwca . My zaczynamy w poniedziałek . Zdążymy , chociaż widzimy ile pracy nas czeka . Pozdrawiam .
molo
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2005, 10:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 04 lip 2007, 21:07

A mnie się najbardziej podoba :evil: w pionie rodzinnym część dotycząca sesji wykonawczych... Dla niezorientowanych - aktualne rozporządzenie o urzędowaniu sądów nie wspomina w ogóle o tego typu sesjach w naszym pionie. :?:
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 04 lip 2007, 23:56

I na ogół ich nie ma ... w mojej statystyce idealne zero :lol: Przebrnąłem wreszcie tę drogę przez mękę i ostatecznie ją zakończyłem- matematycznie się zgadza w poziomie i pionie. Nadal jednak nie mogę zrozumieć, w jaki sposób tak dalece skomplikować można było rzeczy proste.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kropka » 05 lip 2007, 9:26

Pewnie to, co robimy, przedkładając sędziemu akta do uchylenia, decyzji i kontroli, inaczej się nazywa, a nie "sesja wykonawcza", tylko jak?U nas nadal funkcjonuje "stare" nazewnictwo i "po staremu" pozbywamy się akt, by zrobić miejsce nowym.Ciekawe, jak będzie w moim (i nie tylko) przypadku, gdy na przełomie lat 06 i 07 zmieniłam teren, ilość i rodzaj spraw. Wtedy cała ta misterna statystyka... :cry:
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: palabu » 05 lip 2007, 22:59

jeżeli coś się chce ulepszać coraz bardziej i bardziej to dochodzimy do coraz większego absurdu. autor statystylki winien dostać nobla. przypomina mi się również film o Piszczyku i scena z rozbudowywaniem właśnie statystyki. GRatuluję auitorowi.
Opowiadał Alosza Awdiejew, że w autobusie w Rosji widział taki napis "obyś tak dojechał jak zapłaciłeś".
palabu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2005, 22:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: represja » 06 lip 2007, 13:16

Statystyka zajęła mi 30 minut. Na bieżąco wszystko rejestruje tak więc wystarczyło pododawać i sprawdzić.
represja
 

Postautor: Becia » 06 lip 2007, 18:53

Wypowiedź represji doprowadziła mnie prawie do załamania nerwowego. Siedzimy od paru dni, liczymy, dodajemy, odejmujemy i końca nie widać. Co prawda licząc statystykę załatwiamy bieżące sprawy tj strony, które jak się wydaje -akurat prawie wszyscy naraz chcą pozałatwiać sprawy.
Obawiam się, że chyba "odchoruję" tą statystykę. Autor tabelek prawdopodobnie chciał nam udowodnić jak niewiele mamy pracy, jednakże wydaje się iż mimo skomplikowania i tak niewiele z nich wynika.
Jednakże muszę przyznać - na pierwszy rzut oka - tabelki wyglądają bardzo atrakcyjnie i "nowocześnie".
Pozdrawiam wszystkich którym nadal nie udało się dokończyć tej "ukochanej, ulubionej, wspaniałej" statystyki. :roll:
Becia
 
Posty: 94
Rejestracja: 01 mar 2006, 19:47
Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: darkam » 06 lip 2007, 19:26

:shock:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2011, 10:40 przez darkam, łącznie zmieniany 1 raz
darkam
 
Posty: 42
Rejestracja: 22 cze 2005, 17:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adam » 06 lip 2007, 20:05

Po dokładnym zliczeniu okazało sie, że miałem w sumie 21 wywiadów zleconych, w tym 6 z 214&1 i 2 kpk ;)
Taki mi rejon kryminogenny przypadł.
Adam
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 14 lis 2005, 23:23
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: michal » 06 lip 2007, 22:17

Z kochaną statystyką jest pewien problem. Mimo, że taka rozbudowana, nie uwzględnia jednej prostje, ale dość istotnej sprawy, a mianowicie ruchu spraw wewnątrz zespołu. Przykład z nasego podwórka - kolega odszedł i przejęliśmy jego sprawy. I teraz mała zagwozdka. Liczna sprawy na koniec ubr. + wpływ - umorzenia i ... Nie czorta się nie zgodzi z stanem na koniec pólrocza :)
michal
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2005, 15:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: molo » 07 lip 2007, 9:18

Tak Michale , ja prawie dwa dni dusiłam się łzami i wewnętrzną złością . To jeszcze nie koniec .Niestety , autorzy statystyk nie mają potrzebnej wiedzy . Więlszość pracowników sądów wie , ile bzdur jest w tych wyliczankach . Najważniejsze jednak , by w pionie i poziomie się zgadzało . Jeszcze jedno , o ile Represja jest dla dorosłych / nie śledzę uważnie forum / , to myślę , że nawet przy najdokładniej prowadzonej biurowości osobistej nie byłaby w stanie wyliczyć tego za 30 minut .
Generalnie , nie wiem czy wszędzie tak jest , ale nasz sąd przez dwa tygodnie w lipcu i styczniu zamienia się w wariatkowo . Ten lipiec pobił jednak wszystko , co było wcześniej . Trzymajcie się kuratorzy !
molo
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2005, 10:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 07 lip 2007, 13:03

Mam nadzieję,że na koniec grudnia druki statystyk nie ulegną tak isttotnym zmianom,że bedziemy mogli rozpocząc ich wypełnianie od przepisania danych z druków,które własnie oddaliśmy.
A podobnie jak Represji "życie" uratował mi stworzony dawno temu arkusz Excel i zawarte w nim informacje oraz opcja "dane-sortuj".Pozdrawiam wszystkich liczących!
Michał-w zestawieniu Zespołu ilość spraw będzie OK jeśli tylko prawidłowo wypełnicie dane dot. kolegi,który odszedł (on zaczyna ze sprawami i kończy je w trakcie,a wy zaczynacie bez spraw,jego dostajecie w trakcie i kończycie ze sprawami swoimi i kolegi).Sama zliczałam swój Zespół ,który ma taka sama sytuacje kadrową.
Pozdrawiam,podopieczni i sprawozdania czekają.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: represja » 07 lip 2007, 17:55

Nie można tak narzekać, trzeba się lepiej zorganizować. W zeszłym półroczu miałem 184 wywiady zlecone ( pion rodzinny). ¦rednia 30 miesięcznie. Polecam wszystkim bieżące rejestrowanie czynności gdyż statystyka za pół roku się powtórzy. Jestem pewny, że w Ministerstwie ktoś czyta to forum i po niektórych komentach na tym forum, może nie mieć najlepszego zdania o kuratorach. Jeśli narzekać ... to we własnym gronie. Trzeba dbać wizerunek zarówno swój jak i całej grupy zawodowej.
P. S. prowadzenie statystyki zajmuje mi około 3 minut dziennie.
represja
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość