Dozór elektroniczny uchwalony

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: jurek » 08 sty 2009, 22:55

tak jak Sławek ja też nie spotkałem się z przypadkiem aby chętny skazany do odbycia kary oczekiwał na miejsce :D ale czymś trzeba uzasadnić własną teorie :D to tak jak za władzy PiS pewna komisja w MS uzasadniała teorię zamykania skazanych w ZK znacznie wyższymi kosztami związanymi z karami probacyjnymi niz pobytem w ZK :D :D :D Ale się wtedy uśmiałem :!: :!: :!: z dnia na dzień okazało się, że pobyt w zakładzie karnym jest o wiele tańszy niż np. zawieszenie kary z dozorem kuratora ha ha ha ha
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: agawe » 08 sty 2009, 23:49

A ja zastanawiam się, na ile dozór elektroniczny będzie skuteczny w "odstraszaniu" potencjalnych sprawców od popełniania czynów zabronionych... Czy okaże się wystarczającym środkiem prewencyjnym... Pobyt w miejscu zamieszkania, możliwość wykonywania pracy, nawet z bransoletką - różni sie to zasadniczo od odbywania kary w jednostce penitencjarnej...
Odpłatność jest niedogodnością - ale oczywiście nie dla wszystkich skazanych...
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: wojtek77 » 09 sty 2009, 21:58

---------- 20:50 09.01.2009 ----------

A mnie to przeraża, gdyż nie jest rozwiązany problem z naszymi obciążeniami, a będą jeszcze elektroniczne dozory. Zastanawiam się, czy nie będziemy zmuszeni do pracy w soboty, niedzielę i święta, żeby sprawdzić czy tę karę odbywają w domu. Ktoś musi to sprawdzać, nie wierzę, że siedzący za biurkiem w Zakładzie Karnym lub Areszcie ¦ledczym, spojrzy na monitor, i już wie, gdzie kto jest. A jak go tam nie będzie, to trzeba wysłać kogoś, żeby to ustalił. Tu jest mowa o kuratorach i żółtych kartkach. Więc ktoś nas musi informować, że ten lub ów nie wykonuje obowiązków. Pan siedzący za biurkiem? Ciekawe, czy będziemy mieli telefony "pod dyżurem" i będziemy jechać na interwencję o 01.00?

---------- 20:58 ----------

"...to tak jak za władzy PiS pewna komisja w MS uzasadniała teorię zamykania skazanych w ZK znacznie wyższymi kosztami związanymi z karami probacyjnymi niz pobytem w ZK. Ale się wtedy uśmiałem, z dnia na dzień okazało się, że pobyt w zakładzie karnym jest o wiele tańszy niż np. zawieszenie kary z dozorem kuratora ha ha ha ha..."
............................................................................................
Ten słynny zespół chyba 28? co obliczył, że koszt utrzymania osoby skazanej kosztuje w warunkach wolnościowych ponad 3.000 lub 4.000 zł netto miesięcznie, a w warunkach izolacyjnych do 1.500-2.000. Jak to obliczyli? policzyli ile kosztuje wizyta codzienna u psychiatry, psychologa lub terapeuty, pomnożyli razy dni robocze i jest kwota powyżej 3.000zł.
..........................................................................................
A gdzie zmiany koniecznych artykułów? np. o obowiązku leczenia odwykowego bez zgody dozorowanego gdy orzeknie lekarz jest uzależniony i wymaga takiego leczenia?
........................................................................................
Podobnie gdy chodzi o osobę z zaburzeniami psychicznymi. Jesteście certyfikowanymi terapeutami? Ja nie.
wojtek77
 
Posty: 42
Rejestracja: 15 paź 2008, 22:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 10 sty 2009, 18:32

wojtek77 pisze:A mnie to przeraża, gdyż nie jest rozwiązany problem z naszymi obciążeniami, a będą jeszcze elektroniczne dozory.


Należy chyba wyodrębnić tutaj dwie kwestie, a mianowicie samą ideę wprowadzenia dozoru elektronicznego oraz nasze obciążenie. Nie widzę na razie powodów do paniki, iż zostaniemy nadmiernie obłożeni obowiązkami. Natomiast zasadność wprowadzenia dozoru elektronicznego w naszym kraju będzie można oceniać tak naprawdę dopiero po jego pełnym wprowadzeniu w życie.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Aurelius » 23 lut 2009, 20:50

Kolejny art o dozorze elektr. na łamach "Rzepy".

----> KLIK
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: agawe » 23 lut 2009, 21:46

"Powodzenie przedsięwzięcia zależeć będzie od kuratorów " - i w taki sposób wzrosła ranga naszego zawodu... Jak sie nie uda, to winny już jest na "widelcu"... :wink:
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 24 lut 2009, 10:28

Wykonywanie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego będzie możliwe za kilka miesięcy (tj. po 1 września).


Pani redaktor nie dopisała, iż chodzi tutaj tylko o Warszawę, gdzie zostanie wprowadzony program pilotażowy.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kaszpiroski » 20 mar 2009, 11:00

Czy to znaczy, że pozostali będą mieli na razie z tym spokój? Kierownik zakładu karnego z mojego terenu twierdzi, że ruszy to w całej Polsce od września i jest wielce zdziwiony, że my jako kuratorzy nie przygotowujemy się do tego. Chyba, że w innych okręgach odbywają się już jakieś szkolenia. U nas cisza i spokój. Mam nadzieję, że nie będzie tak jak z programami wolnościowymi, które jak na razie wykonuję "na macajewa" - zero przepisów wykonawczych w tym zakresie - poza art. w kkw oczywiście.
kaszpiroski
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 lut 2009, 15:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postautor: kgb14 » 20 mar 2009, 19:48

u nas tez cisza i spokój
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość