RYCZA?T

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

RYCZA£T

Postautor: Liliana » 04 gru 2007, 15:38

Witam, mam pytanie: nasz Sąd od stycznia( zarządzenie prezesa) ma zamiar wypłacac ryczałty dla kuratorów społecznych raz na kwartał :shock: , przy zdaniu karty.
Ponoszę koszty co miesiąc: komórka, przejazdy( bilety, benzyna)...jak to jest w innych Sądach: co miesiac czy raz na kwartał??
Bardzo prosze o odpowiedź, dziekuję :cry:
Awatar użytkownika
Liliana
 
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2006, 8:32
Lokalizacja: wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 04 gru 2007, 16:12

Art. 90 ust. 1 Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych.

Prezes sądu rejonowego, na wniosek kierownika zespołu, ustala i przyznaje kuratorowi społecznemu miesięczny ryczałt z tytułu zwrotu kosztów ponoszonych w związku ze sprawowanym przez niego nadzorem lub dozorem, płatny do dnia 20 każdego miesiąca.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kesey » 05 gru 2007, 1:11

Jeśli raz na kwartał, ale w kwocie równej wysokości ryczałtów za okres trzech miesięcy to jak mawiał Pan Wołodyjowski- nic to.
Natomiast jeśli wypłacana kwota byłaby wyłącznie ryczałtem stanowiącym równowartość zwrotu kosztów za okres jednego miesiąca, to zarządzenie Prezesa jako akt niższej rangi nie może kolidować z przepisami ustawy i można rozważyć możliwość odwołania się od niego, z powołaniem się na przepisy przytoczone przez Bartłomieja.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Zet » 05 gru 2007, 7:46

Przepis o wypłacie ryczałtu do 20 kazdego miesiąca powien byc dawno zmieniony.Wyplata ryczałtu " z góry" jest nielogiczna a w praktyce to ogromne utrapienie.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Liliana » 05 gru 2007, 13:33

Nie mielismy ryczałtu z góry :cry: ale np za lipiec w sierpniu ale faktem jest ,że dopiero moja pracę można ocenić po zdaniu kart.
Awatar użytkownika
Liliana
 
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2006, 8:32
Lokalizacja: wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Zet » 05 gru 2007, 18:28

Liliano
U nas ryczałty wypłacane sa juz od bardzo dawna " z góry" . W efekcie naliczając ryczałt moge jeszcze nie mieć dokumentacji kuratora i nie wiem jak ocenić wkład pracy. Zdarza się ,że następnego miesiąca musze robić korektę( bo np . kurator zachorował i nie złożył dokumentacji w terminie ) .
Ale o wypłacaniu ryczałtu co 3 miesiące nie słyszałam . Może to tylko pogłoski ?
Pozdrawiam
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: kropka » 05 gru 2007, 18:33

U nas "od zawsze" z dołu, czyli np. za listopad w grudniu, do 20. Jakoś dziwnie u Was, Zetko. Czy u kogoś też tak jest? Nie słyszałam również o ryczałtowaniu co 3 miesiące.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: migotek » 05 gru 2007, 20:56

Kropko
My też ryczałty liczymy i płacimy z góry, np.za grudzień liczymy do 20-go, a wypłacane są do końca miesiąca. Wprowadzono to razem z Ustawą. Myślałam,że tak jest wszędzie...
Pozdrawiam
migotek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2006, 22:39
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Zet » 05 gru 2007, 21:53

kropko
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w 2003/2004 otrzymaliśmy pismo z ministerstwa z wyjaśnieniem ,że płacenie ryczałtu " z dołu " ( bo tak robiliśmy wcześniej) jest niezgodne z ustawa. No to się teraz mordujemy wróżąc na ile procent w danym miesiącu kurator zasłuży :crazy:
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Barbara » 05 gru 2007, 22:19

Najgorsze jest to, że jeśli kurator ma otrzymać ryczałt najpóźniej 20-go, to my musimy go naliczyć już do 10-go. Nie wiem, na jakiej zasadzie u Migotka ryczałty wypłacane są dopiero na koniec miesiąca, ale sądzę, że nie jest to zgodne z ustawą Wiem, że były już propozycje stosownej zmiany, ale na razie jest, jak jest. Mam nadzieję, że zostanie to zmienione. Wystarczyłoby tu w miejsce "każdego" wpisać "następnego" miesiąca. Zmiana niby drobna, ale wiadomo, że ustawę nie tak łatwo zmienić.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tomek » 05 gru 2007, 23:01

Witam! Unas płaci się z "dołu". Nie słyszałem o piśmie z ministerstwa, ale cytowany przez Bartłomieja przepis nic nie mówi na tematy górno - dolne. Ryczałt za poniesione koszty i koniec. Logiczne wydaje się więc płacenie za listopad w grudniu, kiedy mamy pełny obraz pracy kuratora. A już liczenie co kwartał to czysta abstrakcja. Pozdrawiam
tomek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 203
Rejestracja: 19 lut 2006, 21:27
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kropka » 05 gru 2007, 23:08

Patrząc logicznie, ryczałt jest zwrotem ponoszonych kosztów przez kuratora społecznego, więc zdecydowanie "z dołu". My musimy sporządzić lisy ryczałtowe do 4-5 każdego miesiąca za poprzedni. Pewnie jest to kolejna sprawa do ujednolicenia w całym kraju.
Dobranoc
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: kesey » 06 gru 2007, 0:30

Do nas też dotarło pismo, wspomniane przez Zet- płacimy z góry.
W poniedziałek oddałem listę z propozycją ryczałtów na bieżący miesiąc.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Dziekuję

Postautor: Liliana » 06 gru 2007, 7:23

Bardzo dziękuje za dyskusję :D Bedziemy sie starac to zmienić ale chyba mamy marne sznse :(
WESO£YCH ¦WI¡T, SZCZʦLIWEGO NOWEGO ROKU, BEZPIECZNEJ PRACY :D
Awatar użytkownika
Liliana
 
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2006, 8:32
Lokalizacja: wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: magdusia » 11 sty 2009, 22:43

Ryczałty dla kuratorów wypłacane są za przepracowany miesiac. po otrzymaniu kart czynności kuratora społecznego, kurator zawodowy zapoznaje się i ryczałtuje. lista robiona jest do 10 każdego miesiaca - tzn. za grudzien do 10 stycznia a wypłaty do 20.
magdusia
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2009, 22:37
Lokalizacja: polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość