dwa pytania do "dorosłych"

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: ksb » 28 lut 2008, 19:41

Dziękuję za pomoc. Poczytałam. Spróbuję się skontaktować.
Nabi!
To nie jest moda i trend, ale raczej możliwość uzyskania środków na coś, na co w naszym budżecie zawsze brak. Moim zdaniem te środki można fajnie wykorzystać.
Uważam natomiast, że szkoda wyważać otwarte drzwi, dlatego lepiej skorzystać z pomocy tych, którzy mają doświadczenie.
Co do pytania 2, to trafiłam (dzięki Waszym linkom) na forum prawników i tam uzyskałam niezbędną wiedzę ( gotowca). Teraz wiem, skąd ten ruch i o co chodzi.
Tak, że bardzo dziękuję za pomoc.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: eipiem » 28 lut 2008, 22:59

?
eipiem (k.rodzinny,dodatkowo wyszkolony do pracy ze sprawcami programem korekcyjno-edukacyjnym!)
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: Kobra » 28 lut 2008, 23:32

Całkowicie zgadzam się z tym co napisała beata_ 1 i nie zgadzam sie z Nabi.
Jestem rodzinna i uważam iż dobra prewencja w wykonaniu ,, rodzinnych to mniej pracy dla
dorosłych, w zakresie przemocy w rodzinie również. W moim mieście prowadzona jest terapia dla sprawców przemocy w rodzinie, zarówno tych z wyrokami, jak i kierowanych przez rodzinnych i nie ma z tym najmniejszego problemu.
Nabi, wyraziłeś się niejasno.
Jakimi konkretnie działaniami patologię podsyca znaczna część rodzinnych?
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Kobra » 28 lut 2008, 23:55

Nie jest to niestety odpowiedź na moje pytanie :cry:
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: jurek » 05 mar 2008, 13:09

Temat przemocy w rodzinie w społeczeństwie polskim był trudnym tematem do „wyciągnięcia” go na światło dzienne. Nie będę się rozwodził z jakich powodów temat ten do niedawna był tematem tabu, myślę, ze wielu z Was wie. Obecnie coraz „śmielej” mówi się i pisze na ten temat. Dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych osób, osoby doznające przemocy a także sprawcy tej przemocy mogą poszukiwać pomocy w różnych instytucjach które stworzyły różnego rodzaju programy i uzyskały na to środki finansowe które to środki do niedawna były niedostępne. Od organu wykonawczego wymiaru sprawiedliwości jakim jest kurator sądowy spodziewać się należy odpowiedniej rzetelnej wiedzy na ten temat. Bagatelizowanie wręcz ironiczne naśmiewanie się z tego tematu przez Nabiego stawia kuratorów w całej Polsce (czyta to wiele osób) w bardzo złym wręcz skandalicznym świetle. Wypowiedzi te obrażają również osoby które włożyły bardzo wiele wysiłku w „walkę” z patologią przemocy w rodzinie. I proszę mi tu nie mówić o żadnych własnych poglądach czy też własnym zdaniu Nabiego i jego wolności do wyrażania takiego zdania. Nabi w tych wypowiedziach reprezentuje kuratora zawodowego – organ wykonawczy – osobę szczególnego zaufania publicznego – funkcjonariusza publicznego. Dla osób wyrażających w dzisiejszych czasach takie poglądy nie ma i nie powinno być miejsca w takich instytucjach.

Oczekuje dokonania oceny (nie tylko przez adminów) wypowiedzi tak moich jak i Nabiego w kontekście całego tematu.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: jurek » 05 mar 2008, 19:46

Kesey tak naprawdę swoim „przemilczeniem” wypowiedzi w tym temacie dajesz przyzwolenie do tego aby ktoś z kuratorów tu piszących zaczął w imię wolności słowa (i myśli jak to pisze kqb14) i stawiania oporu nazywanej tu „poprawności politycznej” zaczął wypowiadać swoje poglądy na temat nienawiści do żydów, murzynów, homoseksualistów (zresztą to już mieliśmy na tym forum) itp.

Cytat wypowiedzi Nabiego dotyczącej jego poglądu na temat podejmowanych działań zmierzających do zapobiegania przemocy w rodzinie:

bo nie wspieram i nie przyczyniam się do propagowania działań i zjawisk z zakresu patologii społeczno- rodzinno-prawno-obyczajowych.
Szczególnie, że są trnedy, poprawne politycznie i często sankcjonowane nie tylko stereotypem ale i prawem.
A w istocie sprowadzają się do skandalicznego naruszania praw człowieka i dyskryminacji ze względu na płeć (wyłącznie męską - dla jasności) w majestacie prawa
.


Jeżeli takie wypowiedzi tak jak kqb14 również i inni kuratorzy rozpatrują w kontekście prawa do wypowiadania swoich poglądów i oporu „poprawności politycznej” to chyba inaczej rozumiemy Kuratorską Służbę Sądową i godne jej reprezentowanie wynikające z przepisów ustawy jak i kodeksu etyki kuratora.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: beata_1 » 05 mar 2008, 22:31

Dla mnie osobiście najważniejszą kwestią pozostaje brak merytorycznych argumentów w wypowiedzi Nabiego dotycząca problemu przemocy domowej. Dlatego napisałam, że tego typu poglądy są patologią samą w sobie. Jeśli na forum zaglądają osoby pokrzywdzone w związku z doznawaną przemocą domową i czytają min. że problem jest napedzany przez kur. rodzinnych i w zasadzie wielu sprawców są tak naprawdę - w ocenie kuratora zawodowego, ofiarami przemocy domowej, to w jaki sposób mają uwierzyć w to, że przemoc można przerwać? Jeśli kurator wyraża opinię opartą na "potocznych" stwierdzeniach.
Szanowny Nabi! Dopóki nasze podejście do przemocy będzie "light"-owe czyli w uproszczeniu bedziemy bagatelizować ten problem, dopóty "sprawcy"będą bezkarni a "ofiary" będą zmuszane do ucieczek z domu i tułania się po OIK-ach i schroniskach.
Zakwestionowałam Twój elementarny, z mojej perspektywy, brak wiedzy na ten temat i oczekiwałam konkretnej odpowiedzi zamiast tego otrzymała "potyczkę na łacińskie maksymy". Moim zdaniem, tu nie chodzi o poprawnośc polityczną ale o to "coś" co powoduje, ze zdecydowaliśmy się pomagać ludziom znajdującym się w potrzebie. Gdybyś rozwinął wątek w kierunku "czy programy korekcyjno-edukacyjne" są skuteczną metodą w przeciwdziałaniu przemocy domowej to byłoby ok, a tak "pojechałeś" na temat "reedukacji w znaczeniu doktryny komunistycznej" i w żaden sposób nie spowodowało to, zmiany w Twoim podejściu. Jak mówią mędrcy: tylko krowa nie zmienia poglądów, więc znajdź proszę w znanej Ci literaturze kwestie zgodne z Twoimi poglądami w zakresie przemocy domowej, i podziel się ze mną (z Nami), że przemoc jest nakręcana przez rodzinnych.
Pozdrawiam - miłej nocki.
beata_1
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2008, 13:51
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 05 mar 2008, 23:20

Moje milczenie nie oznacza przyzwolenia- po prostu nie odpowiada mi narzucona forma dyskusji, więc nie biorę w niej udziału.

Dla odmiany tym razem po polsku:

Ponadto człowiek, który współżyje z ludźmi łagodnymi, nie tylko za ich wzorem staje się lepszy, lecz nie znajdując okazji do gniewu, nie rozwija tej swojej słabości. Musi więc unikać tych wszystkich, o których wie, że będą go pobudzać do gniewu.
Seneka


A z poglądami, wyrażonymi przez Nabiego w temacie przemocy w rodzinie, nie zgadzam się- jako człowiek, mężczyzna i kurator (na dodatek specjalizacji rodzinnej) :wink:
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: jurek » 06 mar 2008, 1:01

:?:

Część postów z tego tematu przesunąłem do wątku- Jakie jest forum, w dziale "Funkcjonowanie forum", wychodząc z założenia, iż są bardziej przystające do tamtego tematu. kesey
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Taki » 13 mar 2008, 21:45

,,Od organu wykonawczego wymiaru sprawiedliwości jakim jest kurator sądowy spodziewać się należy odpowiedniej rzetelnej wiedzy na ten temat. Bagatelizowanie wręcz ironiczne naśmiewanie się z tego tematu przez Nabiego stawia kuratorów w całej Polsce (czyta to wiele osób) w bardzo złym wręcz skandalicznym świetle. Wypowiedzi te obrażają również osoby które włożyły bardzo wiele wysiłku w „walkę” z patologią przemocy w rodzinie. I proszę mi tu nie mówić o żadnych własnych poglądach czy też własnym zdaniu Nabiego i jego wolności do wyrażania takiego zdania. Nabi w tych wypowiedziach reprezentuje kuratora zawodowego – organ wykonawczy – osobę szczególnego zaufania publicznego – funkcjonariusza publicznego. Dla osób wyrażających w dzisiejszych czasach takie poglądy nie ma i nie powinno być miejsca w takich instytucjach".
Porażająca wypowiedź jakby zupełnie z innej epoki.
Czy w pełni uzasadniona.
Mam spore wątpliwości.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron