PRAWO JAZDY

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

PRAWO JAZDY

Postautor: Liliana » 27 lip 2008, 8:48

WITAM,
mam pytanie : czy zabrane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu może być wcześniej zwrócone? jeżeli tak to do kogo powinien się zwrócić dozorowany.
Ja mam mieszane uczucia bo za jazdę po pijaku zabierałbym dożywotnio ...ale...mój poprzednik ( także społeczny) tak namącił dozorowanemu w głowie, złożył tyle obietnic ( już nie pracuje!) ,że nie wiem jak z tego wybrnąć. Moja zawodowa nie bardzo umie mi pomóc a ja muszę mu wytłumaczyć , ze nie ( tak mi wyszło po szperaniu w necie) ale muszę mieć 100% pewności ,żeby nie było ,że następny...mało profesjonalny.
dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Liliana
 
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2006, 8:32
Lokalizacja: wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 27 lip 2008, 22:52

Kodeks karny
Art. 84. § 1. Sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt 1-3, uznać je za wykonane, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego, a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.
§ 2. (27) Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli środki karne wymienione w art. 39 pkt 2-3 orzeczono na podstawie art. 41 § 1a, art. 41a § 3 albo art. 42 § 2 lub 3.

Art. 42. § 1. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.
§ 2. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa wymienionego w § 1 był w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia określonego w art. 173, 174 lub 177.
§ 3. (8) Sąd może orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. 173 lub 174, którego następstwem jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, albo w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. 177 § 2 lub w art. 355 § 2 był w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia.
§ 4. (9) Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze w razie ponownego skazania osoby prowadzącej pojazd mechaniczny w warunkach określonych w § 3.



Biorąc pod uwagę powyższe odpowiedź brzmi nie.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Liliana » 28 lip 2008, 6:12

Dzięki piękne :!:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Liliana
 
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2006, 8:32
Lokalizacja: wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości