WST?PNE

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

WSTÊPNE

Postautor: Liliana » 27 lip 2008, 9:03

J jeszcze jedna sprawa: zmieniłam rejon, w czerwcu w związku z tym miałam 7 wstępnych , jedno końcowe, 3 adnotacje o braku możliwości sprawowania dozoru.
Wstępne u mnie wyglądają tak:
dane, sytuacja bytowa, sytuacja rodzinna, diagnoza środowiska. Zawierają analizę przyczyn, słabe i mocne strony dozorowanego i środowiska, prognoza resocjalizacyjna na podstawie pierwszego kontaktu, analizy dokumentów, historii rodziny, cech osobowościowych. Na końcu plan pomocy oparty na potrzebach dozorowanego, jego możliwości, zaleceń oraz analizie swot.
Adnotacje wyglądają tak:
próba kontaktu, nie mieszka ( tak twierdzą inni domownicy) swoimi sposobami sprawdzam w środowisku czy to prawda, kontaktuje sie z dzielnicowym - dopiero wtedy oddaję adnotacje. Nigdy nie poprzestaje na jednej informacji.
Razem miałam 11 spraw, otrzymałam 359 zł co wyszło po 32,63 zł za sprawę.
W związku z powyższym mam pytanie: ile płacicie za wstępne ( bardzo dobre, profesjonalne- mam w tym kierunku wykształcenie więc umiem sie ocenić kiedy odwalam robotę a kiedy sie przykładam:))<lol> a ile za adnotacje, porządne rozeznanie i próby poszukiwania.
Nie ukrywam jestem wściekła nie wiem na kogo bardziej : na siebie że zawsze muszę być perfekcjonistką czy na zawodowa że ma wszystko gdzieś i czy sprawozdanie dobre czy byle jakie to wszystko jedno!

Przepraszam zawodowych ale sami rozumiecie:(

[b][/b]
Awatar użytkownika
Liliana
 
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2006, 8:32
Lokalizacja: wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 27 lip 2008, 10:42

Witam jeśli jest tak ja napisałeś to w mojej ocenie coś jest nie tak .
Ryczałt jak wiesz przyznawany jest od 2 do 4 % kwoty bazowej wynagrodzenia czyli 4 % to jest chyba na dziś ok 74 zł .
Ja 2 % ptrzyznaję tlko wtedy gdy dany dozorowany ma 2 sprawy czyli kurator społeczny za danego człowieka ma łacznie 4 % . Tak jest chyba wszędzie .

Lilianna sprzawdź czy naliczono Ci wszystkie dozory , często zdarza się , ze nie są naliczane wszystkie np. dlatego , że nie było jakiegoś kuratora zawodowegi i ktoś coś zapomniał.

Ja tak miałem wielokrotnie jako społeczny .

Pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony 27 lip 2008, 14:31 przez kgb14, łącznie zmieniany 1 raz
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Liliana » 27 lip 2008, 11:23

Dzięki za odpowiedź...sprawdzę
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Liliana
 
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2006, 8:32
Lokalizacja: wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 28 lip 2008, 11:11

Art. 90 ust. 1 Ustawy o kuratorach sądowych:
Prezes Sądu Rejonowego na wniosek kierownika zespołu, ustala i przyznaje kuratorowi społecznemu miesięczny ryczałt z tytułu zwrotu kosztów ponoszonych w związku ze sprawowanym przez niego nadzorem lub dozorem, płatny do dnia 20 każdego miesiąca.

Ryczałt różnicuje się w zależności od nakładu pracy, trudności nadzoru, odległości, itp. Stosowanie jednolitej stawki ryczałtu za wszystkie bez wyjątku nadzory, nie ma moim zdaniem głębszego uzasadnienia.
Jednak kwestie tego rodzaju najlepiej omówić bezpośrednio z kuratorem zawodowym, z którym się współpracuje.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Liliana » 29 paź 2008, 12:16

witam i dziękuje za wsparcie....ale wracając do sprawy...weszłyśmy w spór z naszymi " zawodowymi" ( oczywiście w sposób kulturalny polegający na wymianie zdań:))
kesey
Nakładu pracy...mając 3 wyroki przy jednym dozorowanym, każdy z innymi zaleceniami, obowiązkami....to chyba już zwiększony nakład pracy bo nie mam w zwyczaju kserować kart czy sprawozdań i tylko zmieniać syg.

kgb14

bardzo mi przykro ale nie wszędzie tak jest gdyż jak widać nadal wałkuje ten temat....
I mam pytanie czy te 4% przy dozorowanym który ma więcej wyroków to sprawa umowna czy jest jest do tego może jakaś podstawa prawna?

Obecnie mam 12 dozoró....a pieniądze ja za 10 czyli 360 zł. jest to bardzo przykre ale ostatnio usłyszałam cos takiego: " nie możemy więcej płacić bo limity zostały przekroczone"...jakie i kto to już tajemnica a mój ryczałt na pewno nie wpłynął na jego przekroczenie.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Awatar użytkownika
Liliana
 
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2006, 8:32
Lokalizacja: wrocław
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Taki » 29 paź 2008, 20:54

Ile czasu zajmuje Ci sprawowanie tych dwunastu dozorów?
Chodzi mi o całokształt działalności, czyli przejazdy, rozmowy, konsultacje wreszcie opisywanie tych wszystkich spraw.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 29 paź 2008, 21:11

Liliana u mnie kurator społeczny nie może mieć dozorowanego z 3 wyrokami .

Czy te 4 % wynika z jakiegoś przepisu :?: ----- zasadniczo z tego co mi wiadomo to raczej nie ( może jednak się mylę - nie pamiętam czy było jakieś pismo w tej sprawie ) - jest to umowne z uwagi na to właśnie , że piszesz jedna kartę czynności i można ją skopiować lub wydrukować np. 2 razy . Do rzadkości należy podejmowanie różnych czynności w stosunku do tego samego dozorowanego a do różnych spraw . Resocjalizacja i kontrola jest ta sama .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: eipiem » 29 paź 2008, 21:52

A jak dozorowany ma 3 wyroki to co robisz kqb14?
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: kgb14 » 30 paź 2008, 0:43

eipiem no jak to co :?: sam muszę prowadzić :?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Taki » 30 paź 2008, 21:09

Jeśli skazany ma trzy wyroki to nie powinien sie nim zajmować kurator lecz strzażnik więzienny.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 30 paź 2008, 21:20

Taki pisze:Jeśli skazany ma trzy wyroki to nie powinien sie nim zajmować kurator lecz strzażnik więzienny.

:lol: :lol:

Taki a co powiesz jeśli skazany ma wyroków --------9 :?:
Takim to już grabarz ma się zająć :lol: :lol: :lol: :?:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Taki » 30 paź 2008, 23:10

Grabarz to wczesniej zajmuje się pokrzywdzonymi takiego skazanego.
Np. Przed dwoma dniami w moim regionie kierowca, wcześniej dwukrotnie skazany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i po spożyciu alkoholu karą pozbawienia wolności w zawieszeniu, oddany pod dozór kuratora,spowodował wypadek w którym zgineły trzy osoby.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 31 paź 2008, 0:48

Taki ja tego nie neguję , że są takie przypadki jak opisałeś - al;e są ludzie z 9 wyrokami - ja tak mam - którzy nikogo nie zabili - spokojnie . :wink:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: eipiem » 31 paź 2008, 16:37

kqb14,4 takich gości i jestes mistrzem w casework'u
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości