Co dalej w przypadku gdy nie doszło do objęcia dozoru?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Co dalej w przypadku gdy nie doszŁo do objęcia dozoru?

Postautor: Taki » 30 wrz 2008, 19:16

Przed 6 miesiącami otrzymałem nowy dozór. Do jego objęcia nie doszło z uwagi na to, że podopieczny został zatrzymany przez policję w związku z nowym przestępstwem które popełnił przed paroma dniami (na podstawie informacji uzyskanych w miejscu zamieszkania i nie tylko). Przekazałem ,,zawodowemu” notatkę służbową z nagłówkiem, ze do objęcia dozoru nie doszło.
Czy w związku z powyższymi faktami jestem zobowiązany do czynienia kolejnych poczynań w stosunku do niedoszłego dozorowanego?
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: gaga » 30 wrz 2008, 19:26

zatrzymany na jak dłuugooo???? a po 2 a może nawet i po 1 to od tego jest kurator zawodowy zeby z nim takie sprawy konslultowac ................ ta nie zgryzliowśc tylko porada
gaga
 
Posty: 105
Rejestracja: 11 gru 2005, 12:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kraliusz » 30 wrz 2008, 19:26

Taki - najlepiej byłoby abyś dowiedział się szczegółów u swojego "zawodowego".
U nas praktykuje się, że czynności powinieneś wykonywać tak długo dopóki nie otrzymasz jasnej i czytelnej informacji o odwołaniu dozoru - ale zdecydowanie doradzam kontakt z kuratorem zawodowym, w referacie którego pozostajesz
Awatar użytkownika
kraliusz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 162
Rejestracja: 27 cze 2006, 11:30
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Postautor: Taki » 30 wrz 2008, 20:56

Niestety realia mojej pracy nie są tak proste i oczywiste.
Sprawa byłego niedoszłego podopiecznego wyszła na jaw właśnie po konsultacji z zawodowym tylko i wyłącznie z mojej inicjatywy po tych kilku miesiącach. Gdybym nie zapytał byłaby nadal cisza.
O szczegółach nie warto pisać na forum bo to nie miejsce na załatwianie podobnych spraw.

Dzięki przedmówcom za poświęconą mi uwagę.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość