stawanie w charakterze świadka na rozprawach.

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

stawanie w charakterze świadka na rozprawach.

Postautor: Reksio » 15 mar 2009, 12:40

Kochani, jak to u Was jest? Ja robię wywiady podobnie na pewno jak Wy w sprawach opiekuńczych, karnych i o leczenie odwykowe, kiedy to zgłosi np. prokurator do Sądu Rodzinnego, gdyż np. skierował akt oskarżenia do Grodzkiego o znęcanie. Tych wywiadów jest miesiecznie 15-20. W sprawach rodzinnych za każdym razem jestem wzywany na świadka, by przed sądem powtórzyć to, co napisałem w wywiadzie. Nie byłoby problemu gdyby wzywano w dzień dyżuru, ale tak się składa, że sędzia rodzinny sądzi w dni, kiedy mam teren. I tak mam wezwania np na godz. 8.45, 10.30, 12, 30 i 13,40. Sędziego nie intresuje, kiedy ja mam jechać w teren robic kolejne wywiady. Uprzedziłem, że będą spadać sprawy z uwagi na brak wywiadów. Nie będę jeździł w soboty albo po rozprawach do późnego wieczora. Przecież dla sędziego powinno to być wiarygodne , co napiszę, a strony/a/ wiedzą doskonale, że był sporzadzany wywiad i na jakie okoliczności. To po co wzywać i zabierać czas?
Reksio
 
Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2008, 9:55
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 15 mar 2009, 14:13

kiedyś miałem podobny problem i poszedłem do przewodniczącego wydziału i problem zniknął. Ale było to uciążliwe, więc może więc zrób to co ja.
raskolnikow
 


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości