zmiana okresu próby wz na dłuższy

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zmiana okresu próby wz na dŁuższy

Postautor: brebre » 18 lip 2009, 0:05

Rozważam złozenie wniosku o zmianę okresu próby wz, na dłuższy. czy w ogóle takie wnioski składacie??
brebre
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2009, 0:02
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 18 lip 2009, 11:06

Nie składałem do tej pory wniosku o zmianę okresu próby, ale złożyłbym, gdybym uznał to za zasadne w konkretnej sprawie.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: gaga » 20 lip 2009, 10:10

Do tej pory nie składałem ale nosze sie z zamiarem jesli mojemu podpiecznemu długo pewien SR nie wyda wyroku - zanosi się, że moze to trochę potrwac.
Dzięki temu będzie czas aby delikwenta faktycznie rozliczyc z tego co w okresie próby złego zrobił !
gaga
 
Posty: 105
Rejestracja: 11 gru 2005, 12:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 24 lip 2009, 23:21

gaga pisze:Do tej pory nie składałem ale nosze sie z zamiarem jesli mojemu podpiecznemu długo pewien SR nie wyda wyroku - zanosi się, że moze to trochę potrwac.
Dzięki temu będzie czas aby delikwenta faktycznie rozliczyc z tego co w okresie próby złego zrobił !


Gaga wydaję mi się, że ewentulane wydłużenie okresu próby przy wz służy zupełnie innym celom.
Jak zamierzasz umotywować taki wniosek, bo jakoś nie wyobrażam sobie, że uzasadnienie pod kątem oczekiwania na prawomocność wyroku, aby odwołać warunkowe, mogłoby zaskutkować pozytywnym rozpatrzeniem takiego wniosku. Jeśli delikwent w dot. okresie próby zrobił dużo złego, a nie łapie się na 160/1 kkw, to wyjdź z par. 2.

pozdr.
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: brebre » 27 lip 2009, 23:11

Zachowanie skazanego było poprawne. W ostatnim okresie miał problem ze znalezieniem pracy. Po 4 miesiącach bezrobocia został aresztowany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa: kradzieży mienia o wysokiej wartości. Czy podejrzenie powrotu do przestępstwa w wyznaczonym okresie próby nie jest wystarczajace? Dzięki dłuższemu okresowi próby można będzie monitorować toczące się postępowanie. :?:
brebre
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2009, 0:02
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości