zakreślanie spraw w wykazie Kkow

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kraliusz » 20 maja 2011, 19:39

Orange pisze:A nie z chwilą prawomocnego orzeczenia zastępczej kary?


no chyba raczej nie, bo przy karze zastępczej to się zakreśla dopiero po osadzeniu lub uiszczeniu grzywny
Awatar użytkownika
kraliusz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 162
Rejestracja: 27 cze 2006, 11:30
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Postautor: Aurelius » 20 maja 2011, 21:42

kraliusz pisze:
Orange pisze:A nie z chwilą prawomocnego orzeczenia zastępczej kary?


no chyba raczej nie, bo przy karze zastępczej to się zakreśla dopiero po osadzeniu lub uiszczeniu grzywny

Jeśli chodzi stricte o karę ograniczenia wolności, to nr porządkowy w wykazie Kkow zakreśla się m.in. w przypadku uprawomocnienia się postanowienia o zastępczej karze grzywny. Natomiast w przypadku zarządzenia zastępczej kary pozb. wolności lub aresztu, nr zakreśla się w momencie osadzenia skazanego w zk. Wypada to wiedzieć drodzy kuratorzy zawodowi ;)

Co do kazusu Mrophine'a, to generalnie uważam, że jest tutaj problem, bo przepis Zarządzenia MS ws. sekretariatów itd., który instruuje, kiedy zakreśla się nr porządkowy w wykazie Kkow, nie odnosi się literalnie w swojej treści wprost do pracy społecznie użytecznej (par. 508 ust. 21 Zarządzenia). Osobiście jestem jednak zdania, że w takim przypadku dopuszczalne jest zakreślenie nr porządkowego. A dlaczego? Sama filozofia zakreślania pozycji Kkow przy zastępczej karze p.w. dopiero w chwili osadzenia podsądnego w zk jest warunkowana treścią art. 65 par. 5 k.k.w., a więc, że mimo prawomocnego postanowienia o zastępczej karze p.w. dopuszcza się możliwość przystąpienia skazanego do obowiązku pracy społecznej, co może wstrzymać wykonanie zkpw. Szkopuł w tym, że to dotyczy tylko kary ograniczenia wolności, a nie pracy społecznie użytecznej. Mało tego, jeśli chodzi o p.s.u., to w sytuacji kiedy sąd za grzywnę orzeka zastępczą karę p.w. (również tam, gdzie była po drodze p.s.u.), to przepisy dopuszczają tylko takie rozwiązanie, że zwolnić się od niej można jedynie poprzez uregulowanie grzywny, a jeśli skazany przemyślał sprawę i nadal chce wykonać grzywnę poprzez pracę społecznie użyteczną, to stosownie do art. 47 par. 3 k.k.w. musi znowu wystąpić do sądu z wnioskiem w tym przedmiocie. (Mam świadomość też art. 24 par. 1 k.k.w., jako swoistej furtki niemal na wszystko ;))

Identycznie skazany musi postąpić w przypadku, gdyby zawieszona warunkowo zastępcza k.p.w. została zarządzona, tj. jeśli chce odpracować dalej grzywnę, to ponownie wniosek o p.s.u. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, jeśli sąd ponownie po raz drugi (i ostatni) zamienia grzywnę na pracę s.u., to moim zdaniem taka sprawa ponownie jest wpisywana do wykazu Kkow, jako nowy wpływ. Stąd uważam, że w kazusie Morphine'a, pozycję Kkow powinno się zakreślić. Generalnie skłaniam się, że jeśli chodzi w ogóle o pracę s.u., to powinno się zakreślać nr Kkow przy prawomocności postanowienia o zastępczej karze pozbawienia wolności (art. 46 par. 1 kkw).
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Orange » 20 maja 2011, 22:52

Sprawa Morphine dotyczyła psu...
Ale:
Aurelius pisze:Jeśli chodzi stricte o karę ograniczenia wolności, to nr porządkowy w wykazie Kkow zakreśla się m.in. w przypadku uprawomocnienia się postanowienia o zastępczej karze grzywny. Natomiast w przypadku zarządzenia zastępczej kary pozb. wolności lub aresztu, nr zakreśla się w momencie osadzenia skazanego w zk. Wypada to wiedzieć drodzy kuratorzy zawodowi ;)

No przecież to wiemy :wink:

Aurelius pisze:w kazusie Morphine'a, pozycję Kkow powinno się zakreślić. Generalnie skłaniam się, że jeśli chodzi w ogóle o pracę s.u., to powinno się zakreślać nr Kkow przy prawomocności postanowienia o zastępczej karze pozbawienia wolności (art. 46 par. 1 kkw).

No przecież napisałam, że "z chwilą prawomocnego orzeczenia zastępczej kary"
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: BartK » 21 maja 2011, 6:29

morphine pisze:Sąd orzekł wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności na podstawie art 46§1 kkw


Zdecydowanie wykreślamy z Kkow...

morphine pisze:na podstawie art 46§3 kkw warunkowo zawiesił jej wykonanie na okresu próby wynoszący 2 lata.


... a takiego czegoś to już my nie prowadzimy... pozostaje to dla wydziału.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Aurelius » 21 maja 2011, 12:30

No to Orange źle zrozumiałem Cię, jak i pewnie Kraliusza. Zwracam honor :)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: morphine » 26 maja 2011, 17:15

Bartłomiej, Orange mam rozumieć, że przy Psu wykreślacie sprawę z kontrolki po prawomocnym orzeczeniu o zastępczej kpw??
Nie czynicie analogicznie jak do Kow tj. po osadzeniu skazanego.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Orange » 27 maja 2011, 16:08

Morphine - Twoje zapytanie dotyczyło czy trzymać teczkę psu w sytuacji zarządzonej zkpw w zamian za nieuregulowaną grzywnę, gdzie sąd warunkowo zawiesił jej wykonanie na okres próby 2 lat
Moja odpowiedź dotyczyła tego pytania - z chwilą prawomocnego orzeczenia zastępczej ...
Teraz odpowiedź na Twoje drugie zapytanie - nie pisałam, że w przypadku prawomocnej zkpw (czy to w kow, czy psu) od razu zakreślamy pozycję... Skąd takie Twoje wnioskowanie, to nie wiem. Czekamy na osadzenie.
Twoja sprawa jednak jest "inna" - pozdrawiam :D

P.S. Nie jestem sekretarzem sądowym, nigdy też nie zastępowałam Pani sekretarki - tak naprawdę nie obchodzi mnie, kiedy Pani sekretarka co zakreśla w wykazach. Mnie interesuje jedynie - postanowienie i jego prawomocność, bo zakreślam swoje wnioski, ponadto nie muszę już ich "pilnować".
Możesz zaciekawić się teraz statystyką, ale to będzie już inny wątek :wink:
Jeszcze raz :D ślę.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Aurelius » 27 maja 2011, 17:21

Ja również nie jestem od pilnowania sekretariatu i wydawania poleceń ws. jego biurowości, lecz jeśli chodzi o moje osobiste zdanie, to mówiąc stricte o sprawie p.s.u., to nr porządkowy w wykazie Kkow podlega zakreśleniu m.in. z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o zkpw. Dlaczego tak uważam, to pisałem w swoim przydługawym poście. U mnie jednak tego się nie praktykuje lub może inaczej - nikt jak dotąd nie pochylił się głębiej nad tą kwestią.

Natomiast jeśli chodzi stricte o karę ograniczenia wolności, to nr porządkowy w Kkow w przypadku zarządzenia zkpw podlega zakreśleniu w momencie osadzenia w ZK.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Orange » 27 maja 2011, 18:03

---------- 16:50 27.05.2011 ----------

Aurelius pisze:...lecz jeśli chodzi o moje osobiste zdanie...

:)
Moje osobiste zdanie chadza sobie tu i tam; często innymi drogami i dość często jest pod prąd niż obowiązujące różne metodologie ...

W tym miejscu pozdrawiam ekspertów, którzy uznali, iż sprawy zawieszone kurator ma kontrolować raz na 3 miesiące

---------- 17:03 ----------

Aurelius pisze:w swoim przydługawym poście.


:lol: Nie był taki znów przydługawy. Były dłuższe :lol:- spoko, spoko - ja tam Twój styl lubię - tak od A do Z - wszyściutko wyłuszczone, pogrubione, dokładniutko, porządnie i rozważnie, ba z podstawami prawnymi z całego zbioru kodeksowego, łącznie z komentarzem i orzecznictwem, i tezami :lol:
Od razu to do mnie przemawia 8) a jak porządkuje, a ile uczy :idea:
Wiele razy mi pomogłeś - pamiętam i dziękuję :)
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Aurelius » 28 maja 2011, 16:11

Orange pisze:
Aurelius pisze:...lecz jeśli chodzi o moje osobiste zdanie...

:)
Moje osobiste zdanie chadza sobie tu i tam; często innymi drogami i dość często jest pod prąd niż obowiązujące różne metodologie ...

Pytając się większości sędziów o stanowisko odnośnie jakiegoś kazusu, interpretacji przepisu itd. z reguły usłyszysz: wg mnie..., moim zdaniem..., ja uważam, że..., jeśli chodzi o mnie... ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: morphine » 28 maja 2011, 19:13

Przepraszam Orange za wprowadzenie małego zamieszania.
Skąd takie Twoje wnioskowanie, to nie wiem.

Moje wnioskowanie chyba za bardzo się zagalopowało:)
Ja też ie jestem od pilnowania sekretariatu aleee.....
U mnie w zespole cała statystyka jest robiona "na piechotę". Baza komputerowa jest dopiero tworzona, a żeby było ciekawiej nie ma sekretariatu:(. Od 6 miesięcy jest jedna Pani na 1/2 etatu, lecz o biurowości i statystyce w mojej ocenie ma bardzo niewielkie pojęcie. Chciałbym uniknąć w okresie statystycznym zamieszania i gdybania co należy zrobić - zakreślić, a może nie zakreślić.
Dzięki wszystkim za uwagi. A może Aurelius ma rację hehe:)
Pozdrawiam!
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Orange » 29 maja 2011, 16:42

Morphine :D nie masz za co przepraszać.
U mnie funkcjonuje baza komputerowa, a statystykę i tak liczymy na piechotę, gdyż pozycje "znikają", "chowają się" i takie tam :wink:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron