Wywiady z art. 14 z term. realizacji po upływie okresu próby

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wywiady z art. 14 z term. realizacji po upŁywie okresu próby

Postautor: JędrzejB » 07 wrz 2009, 12:31

Po raz kolejny, podpisywane przez sędziego lub przez sekretarza z up. sedziego trafiają do mnie cykliczne (co 6 miesięcy) zlecenia wywiadu z art. 14 z terminem realizacji miesiąc , dwa nawet powyżej 6 miesięcy po upływie okresu próby.
Nie mam wątpliwości co do realizacji wywiadu po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby zwracam powyższe zlecenia.
Mam problem z realizacją wywiadu z terminem przeprowadzenia do 6 miesięcy po upływie okresu próby. Moim zdaniem w zleceniu jasno powinno zostać określone co kurator powinien kontrolować podczas przeprowadzania powyższego wywiadu a tak nie jest. Jestem również przekonany że to co kurator kontroluje powinno dotyczyć okresu sprzed zawieszenia wykonania kary.
Moim zdaniem cykliczne co 6 miesięczne zlecenia dotyczące sprawdzenia realizacji obowiązków przez tych samych skazanych powinny zostać zastąpione przez założenia akt O, akt kontroli okresu próby.
Kończąc mam niejasne wrażenie, że temat ten został niedawno poruszony ale nie potrafiłem go zlokalizowć.
Dziękuję za pomoc!!
JędrzejB
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość