kkow godziny do MS-40

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: anca » 03 mar 2011, 19:40

Aurelius...idąc Twoim tokiem rozumowania nalezy po nadesłaniu postanowienia o zamianie KKow na potracanie- zakreslić numer Kkow/praca społ/, wyzerowac godziny jako "inne" po czym nadać nowy numer KKow i wprowadzić jako Kkow z potracaniem???...
To chyba byłoby faktycznie logiczne,dzięki za podpowiedż
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postautor: Aurelius » 04 mar 2011, 11:17

Anca analizując treść § 508.17 Zarządzenia MS ws. działania sekretariatów sądowych... nie jestem pewny, czy do wykazu Kkow wpisuje się sprawy dot. kary ograniczenia wolności w formie potrąceń. Osobiście nie miałem takiego dylematu u siebie, bo nie przypominam sobie, abyśmy kontrolowali wykonanie takiej formy kary o.w. Wydaję mi się zatem (być może błędnie), że do naszego wykazu KKow wpisujemy tylko sprawy dot. kary o.w. z obowiązkiem pracy. Również § 11 Rozporządzena MS z dn. 12.06.2003 r. szczegółowo odnosi się do kary o.w. z obowiązkiem pracy społecznej.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: anca » 04 mar 2011, 15:47

No właśnie...:) Przeanalizowałam to co napisałam powyżej...i jednak przyznaję ,że nie ma mozliwości zakreslenia KKow/praca/ w chwili zmiany formy- instrukcja takiego prawa nie daje....ale...jakoś nie przyszło mi do głowy,że KKow w formie potrącania wogóle do nas nie należy. Sądzę,że to jednak nasza działka:)...a jak jest u innych???? MOże ktoś prowadzi jeszcze Kkow w zmienionej formie ???
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postautor: Aurelius » 04 mar 2011, 16:55

Sytuacja robi się tym bardziej problematyczna, jeśli porównać tutaj treść wspomnianego przeze mnie § 508.17 Zarządzenia MS ws. działania sekretariatów sądowych z § 401.1 tego samego Zarządzenia MS, który mówi, co z kolei zawiera wykaz "Wo" prowadzony przez wydziały/sekcje wykonawcze. Jest tam wprost wskazane, że do wykazu Wo wpisuje się m.in. też rodzaj orzeczonej kary ograniczenia wolności (art. 35 § 1 k.k., art. 35 § 2 k.k.). Jeśli to porównać z wykazem Kkow, to przy rodzaju orzeczonej kary jest wskazane, że chodzi o to, czy mamy do czynienia z Wo (karą ograniczenia wolności), czy z p.s.u. (pracą społecznie użyteczną) - rodzaj wykonywanej kary ograniczenia wolności kara ograniczenia wolności (wo) lub praca społecznie użyteczna (psu). (zastanawia mnie ten brak przecinka po fragmencie rodzaj wykonywanej kary ograniczenia wolności, a przed kara ograniczenia wolności (wo) i nie wiem, czy to jest zabieg celowy, czy po prostu błąd w druku :roll: )

Dodatkowo z treści ust. 21 przy § 509 Zarządzenia (który mówi, kiedy zakreśla się nr porządk.) wynika jednak, że do tego wykazu wpisuje się także tę formę kary o.w. Mam na myśli ten fragment: W razie zakończenia odbywania przez skazanego lub ukaranego kary ograniczenia wolności poprzez wykonanie orzeczonej pracy i wobec upływu czasu, na jaki była orzeczona, a także wobec upływu czasu, jeżeli kara nie polegała na wykonywaniu pracy (...) należy zakreślić w wykazie numer porządkowy (...). Również art. 55 § 2 k.k.w. nie uzależnienia kontroli i organizacji wykonywania kary o.w. przez zawodowego kuratora od jej formy.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron