kkow godziny do MS-40

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

kkow godziny do MS-40

Postautor: BartK » 07 sty 2010, 21:04

Nie wiem czy wszyscy pamiętają, iż w tym roku już liczymy w MS-40 godziny w sprawach kkow. Warto zatem sporządzić wykaz wykonanych godzin oraz pozostałych do wykonania na dzień 31 grudnia 2009 r. Znacznie ułatwi to obliczanie półrocznej statystyki w 2010 roku.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: pola76 » 07 sty 2010, 21:57

Ja mam to już za sobą. Wiązało się to oczywiście z wzięciem każdych akt do ręki, użyciem kalkulatora itp, ale udało się. W moim ZKSS statystyka ukończona ku uciesze nas wszystkich, a przede wszystkim kierownika :lol:
pola76
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 27 lis 2009, 22:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 08 sty 2010, 0:28

a u mnie akcja w pełni :-(
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: BartK » 08 sty 2010, 18:47

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliście z tymi godzinami. Nie są one potrzebne do obliczenia statystyki za 2009 rok, ale bedą potrzebne do obliczenia sprawozdania za 2010 rok (zarówno na koniec jak i na półrocze). warto zatem już teraz dokonać wszelkich ustaleń. Za pół roku może być problem z cofaniem się do 31 grudnia 2009 roku w kwestii liczby wykonanych godzin.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: Bosman » 08 sty 2010, 19:24

Bartłomiej pisze:Nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliście z tymi godzinami. Nie są one potrzebne do obliczenia statystyki za 2009 rok, ale bedą potrzebne do obliczenia sprawozdania za 2010 rok (zarówno na koniec jak i na półrocze). warto zatem już teraz dokonać wszelkich ustaleń. Za pół roku może być problem z cofaniem się do 31 grudnia 2009 roku w kwestii liczby wykonanych godzin.


Ja Cię, nie chwaląc się, dobrze zrozumiałem.
SK
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: pola76 » 08 sty 2010, 19:46

A nasz okręg oczekiwał od nas podania liczby godzin pozostałych do wykonania na dzień 31.12.2009r. - stąd to liczenie... :evil:
pola76
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 27 lis 2009, 22:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Easy » 09 sty 2010, 9:54

Ja też zrozumiałam, ale napiszcie proszę , jak zliczacie godziny- czy sumujecie wszystkie orzeczone w wyrokach, czy odliczacie te już odpracowane? Pozdrawiam.
Easy
 
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ksb » 09 sty 2010, 10:49

Ja zrozumiałam, że sumować trzeba wszystkie orzeczone, w tym odpracowane i pozostałe.
Nie podoba mi się natomiast, że nie są oddzielnie wskazane te zamienione na kary zastępcze, tylko wśród tych odpracowanych, bo to nie pozwoli na właściwą interpretację tych liczb i wprowadzi przekonanie, że tak pięknie kara jest wykonywana.
Nie wiem jak u Was, ale u mnie większość idzie do zamiany.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: pola76 » 09 sty 2010, 13:31

U mnie odliczaliśmy już odpracowane.
pola76
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 27 lis 2009, 22:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Easy » 10 sty 2010, 10:24

Bardzo mnie niepokoi brak jednolitego stanowiska i precyzyjnych wytycznych w tej sprawie. Mamy za to instrukcje, gdzie dokładnie należy przystawić pieczątkę zespołu na wezwaniu.
Easy
 
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: anca » 03 mar 2011, 13:45

Brak jednolitych wytycznych w kwestii rozliczania godzin wystepuje również w sytuacji gdy w trakcie wykonywania Kkow sąd zmieni jej formę na potracanie z zarobków.
Ja sama zamieniam sobie dla potzreb statystyki dokonane potracenie na godziny...ale czy to słuszne....?????
Na szczęście są to sytuacje sporadyczne:)
A jaką praktykę Wy stosujecie????
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postautor: morphine » 03 mar 2011, 15:05

Witajcie!
W naszym zespole ostatnio pojawił się problem z Kkow a mianowicie:
Sprawa bodajże z 2008r., z uwagi na uchylanie się skazanego od wykonania kary w 2010r zamieniona na zastępczą krę grzywny. Zgodnie z instrukcją sprawa wykreślona z kontrolek. W statystyce podane, ze wykonano nieodpłatna kontrowana pracę na cele społeczne (liczbę godzin) w inny sposób tj w formie grzywny. I tu pojawiają sie schody:
Z uwagi na niewykonanie kow w formie zastępczej kary grzywny, z urzędu zostało wszczęte postępowanie o wykonanie kow w formie zastępczej kpw. Postanowieniem Sąd odstąpił jednak od zarządzenia zastępczej kpw i uchylił postanowienie co do zastępczej kary grzywny, czym powrócił do pierwotnej kary ograniczenia wolności w formie nieodpłatnej kontrolowanej pracy an cele społeczne. Oczywiście teczka wróciła do Zespołu ze starym nr Wo:)
Pojawił się problem co ze statystyka m w tym wykonanymi godzinami. Sprawa jest rozwojowa.
Pozdrawiam
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Aurelius » 03 mar 2011, 16:20

Teczka wróciła ze starym numerem Wo, jako wykazu w Wydziale Wykonywania Orzeczeń, lecz z nowym Kkow, ktory powinien jej zostać nadany stricte w Waszym Zespole i traktowany jako nowy wpływ sprawy. Niestety (albo stety), ale statystyka, którą prowadzi się w ramach służby kuratoskiej nie będzie zbieżna ze statystką prowadzoną przez wydział wykonawczy, co do tych samych spraw. Sprawa dla mnie jest o tyle prosta, że po uchyleniu postanowienia o zastępczej grzywnie i wpływie sprawy do Zespołu, powinna ona zostac potraktowana jako nowy wpływ z nowym wpływem także godzin do wykonania w ramach tej kary o.w., a tym samym powinien jej zostać nadany nr Kkow.
Analogicznie do sytuacji z Doz, którą przekazuje się np. w Polskę celem kontynuowania. Po informacji, że dozór został objęty w nowym miejscu, zakreśla się nr Doz. Jeśli następnie ten dozorowany po 4 miesiącach ponownie przeprowadza się na nasz teren i ta sama teczka wpływa do Zespołu, to również przecież nadaje jej się nowy nr Doz, mimo że dotyczy tego samego wyroku.

Każde postanowienie sądu, które powoduje zakreślenie nr Kkow w zespole powoduje, że sprawę tę uważa się za wykonaną przy sporządzaniu statystyki i tym samym godziny, które były do wykonania w ramach tej kary również uważa się za wykonane. Wykonane w sensie prowadzonej statystki zespołu, a nie w sensie prawnym.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: morphine » 03 mar 2011, 16:34

Dzięki Aurelis za podpowiedź. Ja stoję na podobnym stanowisku, ale decyzja należy do kierownika.
Statystyka związana z Kkow to wielka lipa, chociażby z zakreślaniem spraw gdzie orzeczono zastępczą kpw, dopiero po osadzeniu skazanego.
Jeżeli byśmy chcieli stosować analogię to wszystkie sprawy w tym Doz i O w których zarządzono karę pozbawienia wolności, powinno się zakreślać dopiero w momencie osadzenia skazanych.
pozdrawiam
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Aurelius » 03 mar 2011, 18:59

Wiesz Morphine, w przypadku kary o.w. jest to logiczne z uwagi na obecny stan prawny, a mam tutaj na myśli art. 65 par. 5 k.k.w., czyli ustawodawca dopuścił takie rozwiązanie, że mimo zarządzenia zastępczej kary p.w., skazany ma możliwość przystąpienia do pracy społ. i tym samym może wstrzymać wykonanie zastęczpej kary p.w.

Przy zarządzeniu zaś kary p.w. w trybie art. 75 k.k. takiej możliwości, jaką daje art. 65 par. 5 kkw przy karze o.w. nie ma. Oczywiście jest art. 24 par. 1 kkw, lecz wg mnie ma do spełnienia inne zadania, niż wspomniany art. 65 par. 5 kkw i jest również przepisem innego charakteru.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Następna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości