Jak mamy pracować?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Jak mamy pracować?

Postautor: ender » 02 lut 2010, 10:06

Chciałabym pokrótce przedstawić sytuację w naszym zespole ,gdzie obecnie jest 9 kuratorów dla dorosłych , każdy z nich "posiada "dwóch , niektórzy trzech kuratorów społecznych.
W chwili obecnej czujemy się bezradni ,gdyż nasze obciążenie lawinowo rośnie - obecnie każdy z nas posiada średnio od 178 do 205 spraw ( Są to łącznie wszystkie kategorie), w tym dozorów własnych średnio 70 , dodatkowo 20 -30 spraw u kuratorów społecznych, KOw od 70 do 90,resztę spraw stanowią "O".
Wobec zaleceń Ministerstwa dotyczących nowego sposobu sporządzania sprawozdań, tudzież innych czynności oraz w związku ze zmianami w biurowości po raz pierwszy czujemy ,ze jakość naszej pracy będzie gwałtownie spadać,gdyż nie da się pogodzić wysokiego poziomu pracy z klientem w terenie ,z poziomem pracy jaka ma być odzwierciedlona w aktach jakie prowadzimy.
Nie mamy w chwili obecnej żadnych perspektyw na dostanie dodatkowego etatu, może jest cień szansy na powołanie kuratorów społecznych. W innych Sądach naszego okręgu obciążenie jest znacznie mniejsze,jednakże nie możemy jak na razie doczekać się na reakcję kuratora okręgowego w tej kwestii. Jak wiadomo efekty naszej pracy mierzy się poprzez analizę i ocenę akt jakie prowadzimy i w efekcie końcowym nikogo nie obchodzi ilość prowadzonych spraw, liczy się tylko terminowość , rubryki - dlaczego nikt nie dba o to by nasza praca była wysokiej jakości , była efektywna ,dlaczego nikomu ,mam wrażenie, nie zależy na tym, aby stworzyć takie warunki do pracy , aby ta praca miała naprawdę sens i była pożyteczna. I tyle moich pytań retorycznych.
ender
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 46
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:22
Lokalizacja: okręg piotrkowski
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 02 lut 2010, 23:54

:lol: sorry -- ale dopiero teraz macie łącznie po 205 spraw --ale luzik -- ja od niedawna mam coś ok 180 i czuję się głupio w stosunku co do niektórych i kolegów koleżanek z zespołu które do tej pory mają po ok 250 . Pamiętam , ze jak zaczynałem to miałem coś ok 320 czy 330 spraw -- także ender -zawsze możne być gorzej - mogą kolejne druki i papiery wymyślić , może .....uderzyć grom z jasnego nieba :crazy:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: selene_11 » 03 lut 2010, 0:52

Zgadzam się Ender z Twoimi "retorycznymi " odpowiedziami, pozdrawiam ciepło.
"Panie daj mi cierpliwość abym pogodził się z tym czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość bym odróżnił jedno od drugiego"
selene_11
 
Posty: 36
Rejestracja: 03 sie 2008, 22:56
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 04 lut 2010, 0:01

Współczuje ender, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy zwiększono nam biurokrację! Osobą odpowiedzialną za taki stan rzeczy jest KO, który za to pobiera wynagrodzenie!
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: wojtek77 » 15 lut 2010, 23:03

---------- 22:00 15.02.2010 ----------

zastanawia mnie, czy nasi przełożeni, w MS, nie wiedzą, jak wygląda nasza praca, proponując nowe sposoby ewidencjonowania? już widzę, że papier, goni papier i papierem przygania, a gdzie w tym wszystkim dozorowany? gdzie kurator?

---------- 22:03 ----------

doba, trwa zbyt mało,
wojtek77
 
Posty: 42
Rejestracja: 15 paź 2008, 22:47
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron