Kara ograniczenia wolności po zmianach w kk i kkw

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Aurelius » 02 paź 2012, 22:07

A wiesz Orange, że myślałem dzisiaj o Tobie, że coś dawno nie pisałaś. No i proszę... Mówisz (myślisz) i masz :-)
Jeszcze coś kgb14 zamilkł... Chory, czy co?
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: constantine » 02 paź 2012, 22:10

Orange pisze:Constantin, to wykonanie wyroku, serio, serio :D

Ok. - jak pisałem: każdy okręg na swój ściot, bo prawo jest różnie interpretowane. U mnie się nie przelicza.
Ale jeśli już, to przeliczać nie może kurator lub inny pracownik sekcji, bo niby za jakiej zasadzie - wydania zarządzenia w tym zakresie, decyzji, czy może postanowienia?
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 02 paź 2012, 22:54

Jak się ktoś pomyli to mniejsza bieda. Gorzej jak minister gowin weźmie akta i to odkryje.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Deck » 03 paź 2012, 8:12

constantine pisze:
Deck pisze: Co do samego przeliczenia to wystarczy kalkulator lub "liczenie w pamięci". U nas odbywa się to jeszcze prościej: robi to pracownik sekretariatu wykonawczego, dysponując wzorem opracowanym przez asystenta sędziego. Przekazuje do ZKSS założoną teczkę Kkow/Wo z wyliczeniem.

Jeśli już natomiast ktoś przelicza, to wg mnie zgodnie z całym Rozdziałem VIkk może to robić sąd, o kuratorze albo tym bardziej jakimś pracowniku sekretariatu wykonawczego nie ma tam mowy.
Oczywiście to jest proste, ale zgadzam się z jarosj: co nie do mnie należy, to nie moja głowa. A nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Sąd nie umieścił przeliczenia w orzeczeniu, to skazany może sam wystąpić z wnioskiem o podanie liczby zaliczonych godzin.
Natomiast z liczeniem przez osoby nieuprawnione wszystko jest dobrze do czasu, gdy się ktoś nie pomyli na niekorzyść skazanego...
Stwierdziłem jedynie, że taka praktyka ma miejsce. Nie jestem przełożonym wydziału wykonywania orzeczeń i nie decyduję o tym, co każdy jego pracownik robi a czego nie robi. Zakładam, że przeliczenie dokonywane w ten sposób (czynność techniczna wykonywana przez urzędnika/pracownika sekretariatu sądu) odbywa się za wiedzą sądu i/lub kierownika wwo. Tak czy inaczej nie jest to mój "problem".
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości