Kara ograniczenia wolności po zmianach w kk i kkw

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: jarosj » 18 sie 2012, 9:18

Mam kilka takich przypadków. A zdarza się, że piszę wniosek o zawieszenie, sąd wzywa takiego chorowitka na posiedzenie, pyta się, jak się czuje, skazany mówi, że dobrze (bo chce być uprzejmy, w końcu to sąd) i akta do mnie wracają. Rwe włosy z głowy i piszę kolejny wniosek.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: VIOLA » 18 sie 2012, 11:57

Niestety, chyba to czym wspominacie jest dość powszechne. Mam około 20 spraw Zaw k w referacie , w większości to osadzeni w ZK w innych sprawach, ale kilku to ludzie schorowani , z orzeczoną całkowitą niezdolnością do pracy , np. do 2014r. Jako kurator wg "instrukcji sekretariatów" mam co 3 m-ce sprawdzać czy nie zaistniały przesłanki do podjęcia postępowania wykonawczego. A ludzie po wylewach, udarach, trwałe kalectwo itp.,itd. Piszę wniosek o umorzenie postępowania wykonawczego, ale Sąd nie zawsze uwzględnia - dalej postępowanie zawieszone. Paranoja jakaś.....
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: constantine » 18 sie 2012, 13:20

VIOLA pisze: Mam około 20 spraw Zaw k w referacie , w większości to osadzeni w ZK w innych sprawach, ale kilku to ludzie schorowani , z orzeczoną całkowitą niezdolnością do pracy , np. do 2014r. Jako kurator wg "instrukcji sekretariatów" mam co 3 m-ce sprawdzać czy nie zaistniały przesłanki do podjęcia postępowania wykonawczego.


Mam podobnie, choć u nas sędziowie na szczęście dość często wpisują w uzasadnieniu postanowienia o zawieszeniu postępowania formułę w stylu: skazany niezdolny do pracy przez okres nie mniejszy niż - i tu w zależności od stanu skazanego - 0,5r., 09m-cy, max do roku. Po tym czasie idę z teczkę do sędziego i jeśli są przesłanki do dalszego zawieszenia postępowania parafuje mi bez posiedzenia z dopiskiem: zapoznałem się, proszę przedstawić akta za pół roku (do roku).
I jest OK. Jak dla mnie możemy się tak wozić przez całe 10lat 8)
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: ksb » 19 sie 2012, 0:00

I tak do przedawnienia... A postanowień na 24 kkw jak nie było, tak nie ma. A jak składałam wnioski na 24 kkw to mam zwieszenie, a w postanowieniu ani słowna w odniesieniu do 24 kkw.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Ultima » 21 sie 2012, 19:41

Na stronie internetowej NAJWY¯SZEJ IZBY KONTROLI ukazał się raport z przeprowadzonej kontroli "Tworzenie warunków do wykonywania kary ograniczenia wolności w formie nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne oraz prac społecznie użytecznych".
Kontrolę przeprowadzono na terenie siedmiu województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, w okresie od 1 lipca 2011 r. do 30 listopada 2011 r.

Bezpośredni link do raportu - odnaleziony przez Aureliusa - znajduje się TUTAJ!

Informacje szczegółowe dot. kontroli opublikowano w dokumencie, zamieszczonym u dołu strony, w formacie Obrazek.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: Sasquatch » 01 paź 2012, 11:00

Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Postautor: VIOLA » 01 paź 2012, 22:00

"....1. Czy resort planuje podjęcie prac w celu zwiększenia współpracy kuratorów sądowych z samorządami?..."

Ciekawe jaka tu padnie odpowiedź MS ???
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: Aurelius » 01 paź 2012, 22:20

VIOLA pisze:"....1. Czy resort planuje podjęcie prac w celu zwiększenia współpracy kuratorów sądowych z samorządami?..."

Ciekawe jaka tu padnie odpowiedź MS ???

Generalnie być może, że takiemu stanowi rzeczy, winni są kuratorzy...
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: jarosj » 01 paź 2012, 22:38

Wójt, prezydent i burmistrz dostaną uprawnienia do opieprzania kuratorów. Będą tylko musieli ustawić się w kolejce za prezesami, kuratorami okręgowymi, kierownikami, sekretarkami, przewodniczącymi i sprzątaczkami (to nie jest przekora, było tak u nas, choć chodziło o kwestie korzystania z umywalki w WC, a nie o obowiązki zawodowe).
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 01 paź 2012, 22:40

Aurelius pisze:
VIOLA pisze:"....1. Czy resort planuje podjęcie prac w celu zwiększenia współpracy kuratorów sądowych z samorządami?..."

Ciekawe jaka tu padnie odpowiedź MS ???

Generalnie być może, że takiemu stanowi rzeczy, winni są kuratorzy...


A ja myślałem, że to jest oczywiste..
Zwłaszcza dla ministerstwa.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: morphine » 02 paź 2012, 13:23

Czy jak dostajecie wyrok w którym Sąd na poczet kow zaliczył okres zatrzymania to sami przeliczanie godziny, czy też piszecie wniosek do Sądu w trybie art 13 kkw?
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: constantine » 02 paź 2012, 13:42

morphine pisze:Czy jak dostajecie wyrok w którym Sąd na poczet kow zaliczył okres zatrzymania to sami przeliczanie godziny, czy też piszecie wniosek do Sądu w trybie art 13 kkw?


W opinii mojej przew. wydziału penitencjarnego nie ma możliwości przeliczania godzin przez kogokolwiek. Jeśli sąd w orzeczeniu nie określił dokładnie, to strata skazanego.
Skądinąd wiem, że wcześniej niektórzy kierowali t.t. wnioski na podstawie tegoż art.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: lucinda » 02 paź 2012, 13:47

U nas własnie świeżo była taka sytuacja.
Kurator dostał instrukcję od sędziego wykon., że sami mamy oczywiście absolutnie nie przeliczać, tylko przekazać akta do wykonawstwa celem przeliczenia przes sędziego.
Sędzia przeliczył i wydał w tej sprawie zarządzenie.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Deck » 02 paź 2012, 13:54

lucinda pisze:U nas własnie świeżo była taka sytuacja.
Kurator dostał instrukcję od sędziego wykon., że sami mamy oczywiście absolutnie nie przeliczać, tylko przekazać akta do wykonawstwa celem przeliczenia przes sędziego.
Sędzia przeliczył i wydał w tej sprawie zarządzenie.
Słusznie.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: constantine » 02 paź 2012, 14:44

lucinda pisze:Sędzia przeliczył i wydał w tej sprawie zarządzenie.


A wiesz może na jakiej podstawie prawnej?
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości