Zmiany w kk i kkw

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: dudek » 13 kwie 2011, 18:17

Zastanawiam się czy zakup aut kosztem dodatku terenowego jest formą żartu? Jeśli nie to rachunek jest prosty - dodatki 3 kuratorów- mają wystarczyć na zakup aut, ich ubezpieczenie, ponoszenie kosztów napraw oraz paliwo- plan nie do wykonania! Podobnie jak projekty ustaw i rozporządzeń. Ktoś musi ostro się głowić jak uprzyjemnić pracę kuratorom. Metodologia i ostatnie projekty traktuję jako mizerne udowodnienie, że ktokolwiek ma pojęcie o naszej pracy.
Od 2010r nastąpiło tyle zmian- Lewoc, kara ograniczenia, że nie wiem czy którakolwiek grupa zawodowa przeszła tyle rewolucji w tak krótkim czasie.
Pozdrawiam
dudek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2006, 23:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 13 kwie 2011, 19:19

Dzięki Aurelius. Zastanawiałem się co za czapka ta Mycka, gwara jakaś czy co? :D

samochody służbowe powiadacie, hmmmm???? powstrzymam się od komentarza lepiej...... albo nie......... SKUTER ja chce SKUTER
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: ksb » 13 kwie 2011, 19:46

A ja poproszę 2 skutery: na lato, jak kolega powyżej i na zimę śnieżny ( wszędzie dojadę).
Albo quad i skuter śnieżny...
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Aurelius » 13 kwie 2011, 20:32

Wiesz Dudek, problem polega w tym, że jak widać, nasz dodatek terenowy jest tylko i wyłącznie postrzegany poprzez pryzmat ponoszonych kosztów związanych z dojazdem w ten teren. A gdzie inne uciążliwości związane z pracą w terenie, jak kwestie bezpieczeństwa, zagrożenia związane z zarażeniem chorobami itp.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kuffs » 13 kwie 2011, 20:44

---------- 18:42 13.04.2011 ----------

Powiem trochę inaczej..... coś mi się zdaje, że dodatek terenowy jest postrzegany jako istotny składnik naszej pensji, który wszelkimi sposobami chce się zabrać, a tym samym obniżyć koszty. Samochody służbowe, absurd niewykonalny logistycznie. Nie ma takiej możliwości aby skutecznie użytkować taki samochód. Nie, nie to nie przejdzie. Natomiast "grzebią" w naszej profesji, co dobrze nie wróży.

---------- 18:44 ----------

uciążliwość, bezpieczeństwo, choroby.... wiesz Aurelius jak to jest, ryzyko zawodowe
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kraliusz » 13 kwie 2011, 20:54

Aurelius pisze:...A gdzie inne uciążliwości związane z pracą w terenie, jak kwestie bezpieczeństwa, zagrożenia związane z zarażeniem chorobami itp.


Przecież jak to było powiedziane na spotkaniu, to bardzo atrakcyjny zawód i odejście z zawodu jest znikome...
Awatar użytkownika
kraliusz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 162
Rejestracja: 27 cze 2006, 11:30
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Postautor: kuffs » 13 kwie 2011, 21:31

poproszę o linka do tego pomysłu.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 13 kwie 2011, 22:18

Bardzo proszę o zachowanie pewnego poziomu w dyskusji.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: morphine » 14 kwie 2011, 15:26

W projekcie rozporządzenia dot. szczegółowego sposobu wykonywania obowiązków kuratorów itd nie ma co poprawiać. W mojej ocenie cały nadaje się do kosza. Nie uwzględnia braku sekretariatów, braku "nowoczesnych" technologii - u nas jeden telefaks na zespół, brak telefonów służbowych, brak dostępu do internetu. Jak twórcy wyobrażając sobie że, objecie dozoru następuje z chwilą powierzenia do wykonania??? Bezsensowne nakładanie obowiązku przedkładania sprawozdań z objęcia dozoru i kolejnych kierownikowi ( jak w początkowej wersji metodologii). Ustalanie grup ryzyka powrotu do przestępstwa tez jest naciągane. Przy obecnym obciążeniu kontrolowanie skazanych (§ 13, 14, 15) jak również kuratorów społecznych (§27 )jest nierealne i głupie. Przepisy dot. kary ograniczenia wolności powielają się z przepisami zawartymi w KKW !!! Ponownie chcą wcisnąć prowadzenie dozoru kuratorom gdzie skazany odbywa karę pozbawienia wolności - art. 26 (to już przerabialiśmy, wiadomo z jakim skutkiem). Art 49 pkt 3 też dziwaczny. Załączniki do rozporządzenia w szczególności dot. Kkow żenujący -np cyt" skazany może składać do sądu za pośrednictwem kuratora wniosek o odroczenie wykonania kow itd) - no będziemy robić za biuro podawcze (Orange miała racje, że możemy robić za wszystkich). Oczywiście z sprawozdaniu (3w1) najważniejszym pkt jest zatrudnienie dozorowanego.
Twórcy muszą jeszcze doprowadzić do usunięcia zapisów dot. kuratorów dla dorosłych z rozporządzenia z dnia 12.06.2003r.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: migotek » 14 kwie 2011, 18:02

ksb pisze:A ja poproszę 2 skutery: na lato, jak kolega powyżej i na zimę śnieżny ( wszędzie dojadę).
Albo quad i skuter śnieżny...

A ja kierowcę, najlepiej przystojnego proszę.
migotek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2006, 22:39
Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 14 kwie 2011, 21:46

Moja propozycja art. 14 kkw:
„W postępowaniu wykonawczym organ wykonujący orzeczenie może zarządzić zebranie informacji dotyczących skazanego. Organ określony w art. 2 pkt 1-5 wykonujący orzeczenie może zarządzić także zebranie informacji dotyczących skazanego w drodze wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez kuratora sądowego z chwilą wyznaczenia terminu posiedzenia lub osadzenia skazanego w zakładzie karnym. (…dalej bez zmian).
Chodzi o to, by co niektórzy sędziowie nie zarządzali (Aurelius pozdrawiam- nauczyłam się :wink: ) wywiadu kiedy skazany nie zapłaci grzywny, kosztów, świadczenia pieniężnego, ani też nie zarządzali wywiadów co 6 miesięcy.
Moim zdaniem kurator jako organ wykonawczy pomaga innym organom w podjęciu ważkich decyzji. Inne informacje mogą być udzielane z tak wielu źródeł przecież :!:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Aurelius » 14 kwie 2011, 21:58

Orange spoko, moje uwagi odnosiły się bardziej do sytuacji formalnych ;) Tutaj możemy sobie spokojnie zlecać, odwieszać, depekować itd. ;)

Co do Twojej propozycji, to co ze zwykłą kontrolą okresu próby, odroczenia, przerwy itp. poprzez tryb art. 14 k.k.w.? ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Orange » 14 kwie 2011, 22:51

Dbam o poziom :mrgreen:
W zw. z propozycją - diabeł ukryty jest w szczegółach... :twisted: Ty już mi tu kolego nie gmatwaj :lol:

Chciałam żeby nie było "zwykłej" kontroli okresu próby :owca:
W sprawach o przerwę - skazany powinien być zobowiązany obligatoryjnie do kontaktu z kuratorem (teczuszka "O"), w odroczeniach zaś jest ustalony termin posiedzenia (u mnie co 2, 3, 4, 6 miesięcy); w tych sprawach, moim zdaniem, na skazanym ciąży ciężar udowodnienia sądowi, że spełnia (+nadal) przesłanki... 8)

P.S. Co to znaczy "depekować"? Czy ja to kiedyś zrobiłam? Bo nie wiem czy mam się wstydzić :oops:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: selene_11 » 15 kwie 2011, 0:36

Mając na uwadze wszystkie poprzednie pomysły MS ( niestety niektóre weszły w życie i nie zmarły śmiercią naturalna bo je sztucznie podtrzymujemy przy życiu) myślałam, że obecny projekt w sprawie wykonywania obowiązków(...) jest ich ukoronowanem. A zliczyłam tego trochę: liczenie godzin z kow do statystyk, prowadzenie dozoru nad osobami pozbawionymi wolności,"podinterpretacja" art. 14 kkw, metodyka Pana Lewoca, interesujące interpretacje co do rozpoczęcia, zakończenia i w ogóle trwania dozoru przy kow, przepisy instrukcji sądowej, dotyczące momentu zakreślania spraw kow jako zakończonych.
Jednak ujawnienie przez Pana Myckę pomysłu zbudowania kuratorskiej floty samochodowej, wprowadziło mnie w stan nieustającej zadumy. W tej sytuacji wydaje mi się, że wszelkie nasze racjonalne argumenty nie mają szansy do nikogo trafić.
"Panie daj mi cierpliwość abym pogodził się z tym czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość bym odróżnił jedno od drugiego"
selene_11
 
Posty: 36
Rejestracja: 03 sie 2008, 22:56
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 15 kwie 2011, 14:55

Coś drgnęło bo w moim okręgu ma być zebranie kierowników z kuratorem okręgowym. Do zespołu ustnie wpłynęła prośba/polecenie, aby nanieść poprawki do rozporządzenia. Może będziemy mieć pospolite ruszenie?.

Ja wam mówię, nic z tego nie będzie. Zaraz zacznie się kampania wyborcza, wakacje i projekt przepadnie. Podejrzewam, że problem wróci dopiero po wyborach, za rok na przykład.

Poza tym w Polsce dzieją się teraz ważniejsze rzeczy tj. brzoza, kamień, tablica, ruska trumna, sowiecki żołnierz, pomnik, krzyż, więc nikt kuratorami nie będzie się poważnie zajmował :wink:
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość