A czy można dokumentować pracę kuratora w inny sposób?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

A czy można dokumentować pracę kuratora w inny sposób?

Postautor: chaos56 » 29 lip 2010, 9:03

Są przypadki podważania ustaleń kuratora przez podopiecznych. Ostatnio zastawałem swojego podopiecznego leżącego na podłodze w mieszkaniu w stanie silnego upojenia alkoholem. fakty te opisałem w karcie czynności, a po miesiącu podopieczny zarzucił mi, że tego rodzaju fakty nie miały miejsca, a o pijaństwo jest pomawiany.
Jestem ciekawy czy w celu udokumentowania takich faktów mogę zrobić pijanemu podopiecznemu zdjęcie i załączyć do karty czynności. Zdjęcie wiele mówi np. obrażenia nad znęcanymi się dziećmi lub żonami, bałagan po libacji w mieszkaniu itd....
Co sądzicie na ten temat i czy wolno kuratorowi tak dokumentować swoje ustalenia.
Awatar użytkownika
chaos56
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 lis 2006, 9:10
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 29 lip 2010, 13:36

słyszałem o takich przypadkach zrobienia zdjęć tel. komórkowym ... zarówno przez np. przez kobiety nad którymi znęcał się mąż , słyszałem i o kuratorze które zrobił takowe zdjęcia .. ale były one bezpośrednio wykorzystywane w posiedzeniach wykonawczych ,,na sali'' , były też nagrania głosu na tel. ... ale żeby zdjęcia wywoływać i wklejać w akta to nie słyszałem i nie wiem czy nam wolno , wydaje mi się , że nie .... sam jestem ciekam , może ktoś mądrzejszy ode mnie sie tu wypowie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: eipiem » 29 lip 2010, 19:28

w moim zespole praktykujemy dokumentację fotograficzna.Zwykle odbywa sie to za zgodą osób,których
sprawa dotyczy np.kobiety pobitej przez męża.Ten materiał
przekazujemy również do org.ścigania.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: marekl9 » 29 lip 2010, 19:42

Pierwsze co bym zrobił w takiej sytuacji to wezwałbym pogotowie. Skąd wiesz czy dozorowany był w stanie upojenia alkoholowego? Mógł wypić kilka piw i dostać padaczki alkoholowej, jakiegoś udaru, uderzyć się podczas upadku itp. Przeczytaj sobie art 162 kk.
Po drugie pogotowie odnotuje Twoje zgłoszenie i pewnie zaznaczy, że pacjent był pod wpływem alkoholu. Wtedy masz wszystko czarno na białym. Pozdrawiam.
„Ilu ludzi, tyle zdań”
Awatar użytkownika
marekl9
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lip 2006, 23:13
Lokalizacja: ?ląsk
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 29 lip 2010, 20:56

Moim zdaniem wszystko zależy od celu, jaki ma przyświecać owej dokumentacji.
Nie "uwieczniałabym" leżącego/śpiącego na podłodze podopiecznego, po to by mu coś udowadniać (pytanie też co - błogi sen, upojenie, czy jak pisał marekl9 -epilepsję?)

Jeśli chodzi o osoby doznające przemocy - jako kurator chyba poszłabym z panią na policję, obdukcję, etc.

Pozdrawiam:)
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] i 1 gość