Kontrola kary ograniczenia wolności

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Fox Mulder » 12 sty 2006, 23:06

Do ewki: Myślę, ze nikt z nas nie wyżywa się bezpośrednio na skazanych:) Z drugiej strony kurator to nie MOPS, skazani mają wyrokami nałożone pewne obowiązki i w głównej mierze rolą kuratora jest kontrolować ich wykonywanie i rozliczać z tego skazanego. Doradzanie i inna pomoc dopiero w dalszym planie. Doświadczenie uczy, że częśto nie warto zbytnio angażować sie dla dobra skazanego, bo to często obraca sie przeciwko kuratorowi. Patrz: opisywany przypadek. Kurator chciał umożliwić skazanemu jak najszybsze wykonanie pracy, pouczył,pokierował i dupa: teraz ma kłopot na głowie.
Fox Mulder
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2006, 23:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jurek » 12 sty 2006, 23:12

Do Mulder
No to macie P....e
A tak na poważnie to jest to bezprawie i ja osobiście czegoś takiego bym nie wykonywał.
Kurator ma określony ustawowo zakres zadań i obowiązków i po wodę do studni nie będzie biegał.
Jasne ze rozumie Twoje oburzenie i nie namawiam Cię do „postawienia się” temu „poleceniu” (mimo że ja bym tak zrobił) tylko do diabła co robi w tej sytuacji wasz Okręgowy??? Pozwala na takie jaja???
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kesey » 12 sty 2006, 23:14

Jestem rodzinny i przyzwyczaiłem się do tego, iż podopiecznych prowadza się za rękę, ale to o czym pisze Fox w swoim ostatnim poście to już prawna opieka nad ubezwłasnowolnionym całkowicie.
A wizytator podał na jakiej podstawie macie to robić, bo chyba nie na podstawie art. 55 par. 2, w którym jest mowa o karze ograniczenia wolności, która została uchylona z chwilą uprawomocnienia się orzeczenia o karze zastępczej :?:
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: jurek » 12 sty 2006, 23:16

Do Ewki Jeżeli chodzi o karę Wo to kurator organizuje jej wykonywanie i nadzoruje!!!!! Nie jesteśmy tu od działania na korzyść skazanego bo to nie koncert życzeń to co piszesz odnosi się do dozoru a nie do Wo. Wo ma być karą dla skazanego a my nadzorujemy jej wykonanie.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Fox Mulder » 12 sty 2006, 23:22

Piszę o tym wszystkim, żeby uświadomić kolegom (choć pewnie wcale tego nie muszę), jak bardzo to wszystko jest pokręcone. Biorąc pod uwagę nacisk kładziony przez nasze "Mini-Sterstwo" na karę ograniczenia wolnosći, to cienko to widzę, dopuki przepisy nie będą na tyle jasne i wyraźne, że nie będą pozwalały na ich dowolna interpretację. Niestety, kurator i tak będzie kopany w zadek.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2006, 10:10 przez Fox Mulder, łącznie zmieniany 1 raz
Fox Mulder
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2006, 23:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jurek » 12 sty 2006, 23:22

ps. kurator przy Wo kontroluje nie nadzoruje przepraszam za pomyłkę ale sens pozostaje taki sam
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: jurek » 12 sty 2006, 23:27

Mulder myślę że przepisy do Wo są jednak dość jasne a kurator powinien pokazać ze wie jaką ma pozycje w wymiarze sprawiedliwości i nie może pozwolić że będzie kopany w zadek.
Mam dla Was propozycje zmieńcie swojego Okręgowego!!!
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: ewka » 12 sty 2006, 23:38

Dbanie o dobro podopiecznego nalezy do obowiązków kuratora. Nie jest to w moim pojęciu równoznaczne z działaniem na korzyść.

I nie tylko kontrola Jurku. Jeszcze tylko zwrócę uwagę na to, że przy karze ograniczenia wolności możnac oddać się skazanego pod dozór kuratora. Ostatnio mam tego coraz więcej.

Ale to chyba osobny wątek.
ewka
 
Posty: 50
Rejestracja: 16 lis 2005, 19:36
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Fox Mulder » 12 sty 2006, 23:43

Tak, to kolejne nieporozumienie prawne, któe jak widac sprawia tylko problemy kuratorom. Dowód: temat na forum:)
Fox Mulder
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2006, 23:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Fox Mulder » 12 sty 2006, 23:47

Jurek, skoro są takie jasne, to dlaczego niemal w każdym Sądzie jest inna praktyka co do ich wykonywania przez kuratorów i Sąd???? Masz szczęście jeżeli w Twoim okręgu jest z kim rozmawiać.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2006, 10:11 przez Fox Mulder, łącznie zmieniany 1 raz
Fox Mulder
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2006, 23:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jurek » 12 sty 2006, 23:50

Do Ewka
Wo z dozorem to jasna sprawa wtedy mamy działać resocjalizująco bo sąd uznał że tego wymaga skazany.
A jeżeli sąd orzekł tylko o karze to znaczy że skazany ma tylko wykonać karę a my mamy to wykonanie kontrolować.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: jurek » 12 sty 2006, 23:58

To prawda że praktyka jest różna. Myślę że jest to podyktowane tym że kurator do czasu wejścia nowych regulacji dotyczących jego pozycji i zakresu obowiązku był takim człowieczkiem do wszystkiego i BETONY jakoś nie mogą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jednak jeżeli kurator sam nie będzie tej pozycji swojej ugruntowywał to BETONY tego nie zrobią.
Dla tego młoty w dłoń i na betony!!!
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Fox Mulder » 13 sty 2006, 0:00

Jurek, tych betonów to nawet pneumatycznym nie rozwalisz:)
Fox Mulder
 
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2006, 23:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jurek » 13 sty 2006, 0:21

Ale przynajmniej warto spróbować !!!
Bo o czym będziemy na bujanym fotelu opowiadać wnukom ???.
:)
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: gandalf » 14 sty 2006, 16:28

przepraszam że nie byłem tak długo na forum - pełno roboty w pracy
co do dyskusji powiem jedynie, że podtrzymam swoje zdanie - kurator nie może brać udziału w czymkolwiek po prawomocnym zakończeniu postępowania wykonawczego i z tym chyba się każdy zgodzi, a w Twoim przypadku Fox miało to niestety miejsce. to że taka jest u Ciebie wykładnia prawa to zupełnie inna sprawa ... ale Fox ,całkiem z zupełnie innej beczki, wydajesz się być osobą , którą dość często popełnia nierozważne kroki.
uzywanie na forum publicznym, w poście dość nietypowym (opisującym żadką sytuację), wyrażeń o "betonach" daje niestety mozliwość osobom Ci nieprzychylnym do postawienia Cię w trudnej sytuacji . nie będę się rozwodził
że jest to szerokie określenie, a widziałem to coś o "okręgowym". albo się zagalopowałeś niestety albo wiesz, że serwer na którym jesteśmy jest w Holandii i prezes twojego Sądu , nie uzyska zgody na ujawnienie twojego IP, po tym jak nawałeś go betonem :(((
Awatar użytkownika
gandalf
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 sty 2006, 23:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości