Wizyta zapowiedziana, niezapowiedziana

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: jarosj » 06 lis 2012, 15:15

To trzeba było od tego zacząć, albo ja tą informację gdzieś przegapiłem. Szybko idź do kz i pytaj co dalej. Jeżdżenie w takim stanie rzeczy nie ma sensu. Twój zawodowy będzie wiedział co robić. A na przyszłość, jak będziesz miał taką sytuację, to nie czekaj miesiąc, nie wydeptuj ścieżek, tylko 1 x, ew. 2 x wizyta i do kz, że coś nie gra. I nie panikuj, bo to nie twoja wina, że się ktoś uchyla od kontaktu.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: BartK » 06 lis 2012, 21:28

Nie można tak generalizować sprawy. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Chyba każdy kurator zawodowy spotkał się ze sprawą dozorową, gdzie bez wcześniejszego umówienia do mieszkania nie wszedł. Ostatnio miałem pod dozorem pana zamieszkałego w Szczecinie, a handlującego nad morzem. Jak wszyscy wiemy Szczecin nad morzem nie leży :D Wyjeżdżał z domu codziennie o 6.00, a wracał po 22.00. W Szczecinie brał towar i tutaj mieszkał, co było bardziej opłacalne. Przecież nie napiszę do sądu, że uchyla się od dozoru....
Dodam, że mieszkał sam.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: morphine » 06 lis 2012, 21:35

Bartłomiej pisze: Jak wszyscy wiemy Szczecin nad morzem nie leży :D .

Wszyscy??:shock: :wink:
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: jarosj » 06 lis 2012, 22:14

Bartłomiej, ale akurat w tym wypadku, wszystko jednak wskazuje, że pani ma w d... kuratora. I nie generalizując. Jeżeli mój społeczny jedzie raz, czy dwa i nie zastaje, to mi dzwoni i mówi, że coś jest nie tak. Bo potem miesiąc mija, kontaktu nie ma, a ryczałt trzeba zapłacić. A były już dyskusje z naszą władzą, czy płacić, jak nie ma osobistego kontaktu. Dla mnie sprawa oczywista, że trzeba, ale nie każdy ma takie postępowe poglądy. I w ogóle jak mija miesiąc i nie ma kontaktu, to trzeba się szybciutko zastanawiać nad wezwaniem do zespołu, ew. przejęciem dozoru. Bez uogólnień - dobrze jak społeczny ma stały konatakt z zawodowym, a nie kombinuje sam.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: andrzej007 » 07 lis 2012, 21:46

Ja w sprawie formalnej. To gdzie leży ten cały Szczecin?
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: jarosj » 07 lis 2012, 22:20

To ja może pomocny link wrzucę
maps.google.pl
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Deck » 07 lis 2012, 23:47

Wskazane jest indywidualne podejście do sprawy i człowieka. Gdy czytam kartę czynności dozoru kuratora społecznego, w przypadku problemu z zastaniem dozorowanego/ej, oczekuję inwencji i inicjatywy, jakiegoś sposobu, metody, zamysłu. Nie seryjnego całowania klamki (rekord kuratora to kilkanaście prób - nie szkodzi, że miał blisko i po drodze - bo co z tego wynika). Jeśli kurator nie zastanie dozorowanego/ej (pierwsza wizyta niezapowiedziana, z zaskoczenia) za pierwszym lub drugim razem, dopuszczam i oczekuję, że skontaktuje się telefonicznie z ww. i zobowiąże do obecności w domu we wskazanym przez siebie terminie lub zrobi to pozostawiając zobowiązanie w skrzynce pocztowej, do obecności w domu i/lub kontaktu telefonicznego.
Jest wiele możliwości pomocnych w nawiązaniu skutecznego kontaktu, a w razie konieczności służących do wypunktowania zawodnika.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość