Wizyta zapowiedziana, niezapowiedziana

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: andrzej007 » 24 paź 2012, 22:12

Może ją jakoś wywabić z tej knajpy. Np. wezwać do sądu na chwilę. Koniecznie przed otwarciem lokalu.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: jarosj » 24 paź 2012, 22:19

A to kurator nie powinien pracować w terenie? Tylko byście kuratory wzywali do sądu. A dr "kryminolog" Moczydłowski napisał wyraźnie - kuratorzy powinni ruszyć się zza biurek
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Aurelius » 24 paź 2012, 22:36

A gdzie indziej pisał, że powinni za tym biurkiem siedzieć na wzór tych oficerów probacji zza wielkiej wody. Za dr. Moczydłowskim nie trafisz. ;-)

EDIT: Chodziło o oficerów z Danii, a nie zza wielkiej wody ;)

Zet w temacie -> tutaj pisze:Pragne przypomiec slowa P. Moczydlowskiego z pozycji jego autorstwa "Przestępca na uwięzi" chwalące duński system penitencjarny

"Kiedy więzień wychodzi na warunkową wolność, zawiera się z nim umowę. W umowie zawarte są zobowiązania więźnia co do zadań, jakie ma wykonywać na wolności. Warunki pobytu na wolności są ujmowane w taki sposób, iż można założyć, że jeśli skazany je spełnia, spadają szansę na jego powrót do przestępstwa. Najważniejszym jest ostatnie zobowiązanie! uzmysławiające mu charakter jego pobytu na wolności — zobowiązanie że to na nim spoczywa ciężar udowodnienia, że realizuje to, do czego się zobowiązał. Oficer probacji nie jeździ po mieście i nie szuka kontaktu ze skazanymi, ale to oni sami zabiegają o kontakt z oficerem probacji, aby złożyć raport, przedłożyć dowody tego, że wypełniają zawarte w umowie zobowiązania. Zgłaszają się na kontrolę, poddają testom na spożywanie alkoholu i narkotyków, itp. Oficer probacji, który ma pod kontrolą nie więcej niż 25 osób, inicjuje kontrole weryfikujące oświadczenia skazanych. Zasadniczo jednak ma za zadanie pomagać podopiecznym w rozwiązywaniu ich problemów życiowych i powrotowi do społeczeństwa. Brak zgłoszeń na kontrole, brak dowodów realizacji programu kończy się szybkim powrotem do więzienia, nawet bez popełnienia przestępstwa. Kurator nie musi więc biegać za setką dozorowanych po mieście, by wypełnić dokumenty dla sądu, jak ma to miejsce w Polsce."
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: constantine » 24 paź 2012, 23:09

jarosj pisze: (...) dr "kryminolog" Moczydłowski napisał wyraźnie - kuratorzy powinni ruszyć się zza biurek

Nie wiem jak wam, ale mi już od dawna trudno wygrzebać się spod papieru. Telefon leży głęboko pod tą stertą, ale na szczęście opanowałem obsługę bezwzrokową :wink:
Niszczarki już pracują na pełnych obrotach, a przecie będzie jeszcze "lepiej" :twisted:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: VIOLA » 25 paź 2012, 0:16

Mnie się już niszczarka zepsuła od tych śmieci .. i bardzo, ale to bardzo chciałabym się ruszyć zza biurka .
Dozorowany na dyżurze bez wezwania i uprzedzenia : przepraszam , nie mogę, nie mam czasu - kolejka.
Dozorowany dzwoni, chce przyjść - przepraszam , w tym tygodniu nie da rady, może w przyszłym....
"...a przecie będzie jeszcze lepiej".
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: spawacz » 25 paź 2012, 8:49

To ja mam propozycję. Niech kuratorzy mają biuro w samochodach. Do zapalniczki można podłączyć drukartę i laptopa. Koperty, pieczątki i wezwania, korespondencję można dostarczyć osobiście. Wezwania odbywałyby się na siedzeniu pasażera. Dłuższe pogadanki na tylnej kanapie. W bagażniku sejf z teczkami. I zobaczcie, i wilk syty i owca cała, czy jakoś tak. Trzeba taki pomysł podsunąć ministrowi.

Proszę o wyrozumiałość, to moja pierwsza wypowiedz.
spawacz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2012, 8:11
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Postautor: VIOLA » 25 paź 2012, 9:20

spawacz pisze: Dłuższe pogadanki na tylnej kanapie



To chyba nie przejdzie :-)
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: jarosj » 25 paź 2012, 9:26

Spawacz, ale ty masz świadomość, że to jest bardzo dobry pomysł i piszesz go do publicznej wiadomości? Jak to Mycka przeczyta, czy jaki inny od gowina.....
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Loli » 25 paź 2012, 11:25

Za dodatek terenowy mam sobie kupić taki samochód? :D
Loli
Loli
 
Posty: 97
Rejestracja: 11 kwie 2012, 19:59
Lokalizacja: polska
Podziękował : 28 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: constantine » 25 paź 2012, 15:25

spawacz pisze:To ja mam propozycję. Niech kuratorzy mają biuro w samochodach. Do zapalniczki można podłączyć drukartę i laptopa. Koperty, pieczątki i wezwania, korespondencję można dostarczyć osobiście. Wezwania odbywałyby się na siedzeniu pasażera. Dłuższe pogadanki na tylnej kanapie. W bagażniku sejf z teczkami. I zobaczcie, i wilk syty i owca cała, czy jakoś tak. Trzeba taki pomysł podsunąć ministrowi.


¯artuj, żartuj...
MS na takich żartach się nie zna - projekt w toku... :wink:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Carramba » 05 lis 2012, 14:28

Mam taką jedną. Byłam u niej w domu w październiku 4 razy i 2 razy w tej knajpie...ani razu jej nie zastałam. Nikt mi nie powie, że się nie starałam, ale jakoś boję się, że dostanę opiernicz, że nie udało mi się z nią porozmawiać...
Carramba
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 sie 2012, 1:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 05 lis 2012, 18:42

Carramba, chyba trochę neurotyzujesz (w sumie to nie wiem, czy to tak można nazwać, ale są tu koleżanki i koledzy po psychologii, to niech mnie poprawią). Przestań się bać, że coś się stanie, bo znasz to o samospełniającej się przepowiedni. Będziesz chodził w robocie, opowiadał jak się starasz, że się obawiasz opeeru. Dojdzie to do kierownika i jeszcze gotów się opierniczyć. Przyjmij, że 6 wizyty w miesiącu to już nawet wyrabiasz normę A z nowego projektu rozporządzenia i śpij spokojnie.
A babeczkę wezwij na adres, poczekaj na zwrotkę i napisz jej tam jakiś wniosek, czy co. I nie umartwiaj się. Zaduszki mamy za sobą. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 05 lis 2012, 21:32

jarosj pisze:Carramba, chyba trochę neurotyzujesz (...)

Ja bym powiedział: panikujesz i nawet bez ukończonej psychologii wszyscy wiedzą o co chodzi :wink:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Carramba » 06 lis 2012, 10:37

Kochani, ja jestem społecznym i to ledwie od paru miesięcy, więc nie dziwcie mi się, że popadam w jakieś chore stany :p. Wybaczcie! Nie mam jak jej wezwać, społeczni chyba nie mogą wzywać, bo w sumie to gdzie?
Carramba
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 sie 2012, 1:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: andrzej007 » 06 lis 2012, 10:57

¦miało opowiedz o swoich problemach zawodowemu, najlepiej opisz je. Gwarantuje, że on będzie wiedział co z panną zrobić dalej.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron