ART 72 KK- opuszczenie lokalu

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

ART 72 KK- opuszczenie lokalu

Postautor: Morfeus2010 » 03 kwie 2011, 13:28

Witam serdecznie na forum, moje pytanie dotyczy częstotliwości składanych wniosków przez kuratorów art 72 par 1 pkt 7b. Czy praktyka wskazuje na sporą ilość składanych przez Was wniosków?, jakie sąd wydaje wtedy postanowienia?jak to egzekwujecie czy jedyną konsekwencją gdy skazany nie dostosuje się do obowiązku jest wniosek o zarządzenie kary? proszę o odpowiedź i ewentualną dyskusję
Morfeus2010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2010, 19:01
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 03 kwie 2011, 16:46

nie składałem jeszcze takiego wniosku. Z tego co pamiętam w moim sądzie nikt złożył. Wydaje mi się, że chyba bardzo rzadko składane są takie wnioski. Pierwsza moja myśl jest taka, że sądy niechętnie nakładałaby taki wniosek.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: noelka » 04 kwie 2011, 8:48

Ja składałam taki wniosek, a sąd go uwzględnił. Skazany w wyznaczonym terminie się wyprowadził.
noelka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 cze 2007, 12:56
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 04 kwie 2011, 13:19

Składałam 3 takie wnioski (w jednym + 7a) - sąd uwzględnił wszystkie. Dwaj skazani w wyznaczonym terminie wyprowadzili się, trzeci na 1 dzień przed posiedzeniem sądu o zarządzenie kary.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: eipiem » 04 kwie 2011, 13:30

nieźle,nieźle:)
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: Aurelius » 04 kwie 2011, 17:51

Osobiście jeszcze nie składałem takiego wniosku. Co do konsekwencji przy jego nie realizacji, to oczywiście oprócz perspektywy zarządzenia wykonania kary jest jeszcze kwestia egzekucji takiego obowiązku. W grę wchodzi, moim zdaniem postępowanie komornicze przy zastosowaniu przepisów kpc, tj. 1046 par. 4 i inne kpc.

Polecam też artykuł z pierwszego tegorocznego numeru Probacji:

---> ¦rodki probacyjne mające na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

ciĄg dalszy

Postautor: Morfeus2010 » 23 mar 2012, 13:14

u nas sąd nakłada ten obowiązek bez podania terminu jak i u nas sąd nie nakłada bo skazany np powiedział na posiedzeniu że podejmie leczenie odwykowe no więc brak przesłanek do opuszczenia lokalu...
Morfeus2010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2010, 19:01
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: anca » 26 cze 2013, 7:19

---------- 13:57 23.06.2013 ----------

Wybór wątku chyba nie najszczęśliwszy dla moich wątpliwości....ale nie chcę mnożyć nowych


a zatem:
warunkowo skazanemu /znęcacz/ zarządzono k.p.w.Aktualnie kończy jej odbywanie.
Zona wystąpiła do sądu orzekającego w sprawie o wydanie zakazu zbliżania się po opuszczeniu ZK..oraz w trakcie wykonywania kary/ew. przepustki/
Sąd uznał się za niewłaściwy,ponadto poinformował ,iż żona nie może złożyć takiego wniosku...

coś mi tu się nie zgadza...chciałabym jej podpowiedzieć sensowne rozwiązanie...ale chyba nie trafiłam...już sama mam wątpliwości...
czy znacie właściwą ścieżkę do przejścia...????

---------- 07:19 26.06.2013 ----------

JUz sobie odpowiedziałam...:((
Dużo szumu medialnego wokół ochrony ofiar przemocy a mało możliwości. W trakcie odbywania k.p.w. osoba doznająca przemocy jest tak na prawdę bez szans na orzeczenie zakazu. Jedyne co może to zwrócić sie do ZK o poinformowanie o opuszczeniu ZK.I " i karuzela kręci się dalej...:((
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postautor: Orange » 26 cze 2013, 9:41

Tak jak piszesz - w trakcie odbywania kary jest art. 168a kkw o konieczności informowania (tylko) o opuszczeniu ZK. Pokrzywdzona składa wniosek.
Zakaz zbliżania, który być może miałaś na myśli jest z art. 41a i orzekany jest w wyroku... Niestety nie obejmuje on "tylko znęcania".
W sytuacji przez Ciebie przytoczonej, może nadal jest możliwość składania pozwu o eksmisję z powodu znęcania?
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: kgb14 » 26 cze 2013, 15:48

a nie prościej do cywila o eksmisję z podparciem wyroku z 207 ? Przerabiałem takie cuś i się da.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: anca » 26 cze 2013, 21:40

Eksmisja to nie problem...problemem jest paniczny lęk i ciągłe poczucie zagrożenia. Na szczęście jest w trakcie terapii.
pozostaje wszczęcie nowej sprawy w razie potrzeby...
Przydałaby się jednak mozliwośc wydania takiego zakazu w trakcie odbywania k.p.w.
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość