Odmowa Komornika Sądowego

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Aurelius » 18 maja 2011, 11:29

kuffs pisze:A powiedz jeszcze o co dokładnie chodzi z tymi wytycznymi obligatoryjnymi bo nadal nic nie rozumiem. Pewne rzeczy już do mnie nie trafiają.

Dla mnie to oznacza (z tego co pisze Justyna oczywiście), że niezależnie od przebiegu kontroli okresu próby wobec skazanego z 209 k.k., czy jest to zasadne, czy nie - w aktach ma znajdować się obligatoryjnie info od komornika i koniec.

Kgb14, tutaj chyba Jutsynie bardziej chodzi o zalecenia pokontrolne KO, niż pana, pani sędzi. Chyba, że jeśli sędzia sobie życzy info od komornika przy złożonym wniosku o zarządzenie kary wobec skazanego z 209 k.k., to tak jak pisałem wcześniej - napisać we wniosku, że komornik odmówił informacji, stąd jej brak.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kuffs » 18 maja 2011, 13:50

Aureliusie to zrozumiałem akurat. Chodzi mi o sens takich wytycznych, po co, na co, komu? Zbędna papierologia.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 18 maja 2011, 17:53

JustynaB pisze:(...) pisemną odpowiedź wierzycielki, że skazany nie łoży na utrzymanie ich wspólnego dziecka, alimenty są wypłacane przez fundusz (...)

Z Twojego postu wynika, że dziecko otrzymuje alimenty. Od kilku lat są one wypłacane przez MOPS-y, a więc możesz zwrócić się z zapytaniem do właściwego na miejsce zamieszkanie dziecka, czy "Twój" skazany figuruje u nich jako dłużnik alimentacyjny, jakie posiada zadłużenie i czy w okresie od .... dokonuje wpłat z tego tytułu.
Pozdrawiam,
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Aurelius » 18 maja 2011, 18:08

kuffs pisze:Chodzi mi o sens takich wytycznych, po co, na co, komu? Zbędna papierologia.

W rzeczy samej Kuffs. Zbędna papierologia i dalsze generowanie kosztów.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: JustynaB » 18 maja 2011, 20:50

---------- 18:43 18.05.2011 ----------

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie rady!

---------- 18:50 ----------

Dziękuje Orange, ale ja wiem, że skazany figuruje jako dłużnik właśnie u tego Komornika, który odmówił mi udzielenia informacji.
W sprawie obligatoryjnego zwracania się do komornika chodzi o zalecenia pokontrolne KO, nie Sędziego.
I także zgadzam się z tym, że jest to zbędna papierologia.
Awatar użytkownika
JustynaB
 
Posty: 28
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 18 maja 2011, 21:14

JustynoB, nie wiem czy się dobrze rozumiemy - jeśli MOPS wypłaca alimenty na rzecz dziecka (a w obecnym stanie prawnym to jedyna instytucja wypłacająca alimenty "z państwa"), to skazany jest dłużnikiem alimentacyjnym wobec MOPS-u. Do tej instytucji jest wyzywany celem złożenia wyjaśnień; informowany o swoim "saldzie zadłużenia". Jeśli trwa postępowanie egzekucyjne, to wszystkie wyegzekwowane przez komornika pieniądze od skazanego są przekazywane przez komornika do wierzyciela, czyli MOPS. Z MOPS-u otrzymasz szczegółowy wykaz od kiedy wypłacone są alimenty, ile wynosi zadłużenie na dany dzień oraz czy pan w jakikolwiek sposób reguluje alimenty, itp. Ja właśnie takie informacje otrzymuję z MOPS, gdzie w pierwszej kolejności zwracam się z zapytaniami (oczywiście jeśli osoba reprezentująca dziecko poda, że pobiera alimenty z MOPS).
Jeśli alimenty były wypłacane przez państwo "od zawsze" to pan może być też dłużnikiem alimentacyjnym wobec ZUS - były Fundusz Alimentacyjny.
Komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne na rzecz wierzycieli w w/w przypadkach będzie to MOPS i/lub ZUS. Każda z tych instytucji udzieli Ci odpowiedzi. Bez łaski Komornika :wink:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: JustynaB » 18 maja 2011, 22:00

Masz rację Orange! I tak zrobię.
Wprawdzie ze skazanym nie mam kontaktu (nie zdołałam do tej pory ustalić jego miejsca pobytu) ale wiem, że jest on dłużnikiem wobec OPS-u i ZUS-u. Zwrócę się więc, za Twoją radą, do w/w instytucji. Mam nadzieję, że to pomoże.
Myslę, że uda mi się znaleźć jakieś rozwiązanie tej "chorej" sytaucji, szkoda tylko, że stracę niepotrzebnie tyle czasu. Moim zdaniem ten Komornik nie myśli, nie powinien utrudniać pracy kuratorom, gdyż jak się wkrótce przekona sam niejednokrotnie będzie chciał zesięgnąć inforamcji, w posiadaniu których może być kurator. To na tyle.
Jeszcze raz bardzo Wszystkim dziękuję za szeroki odzew na mój post i zaangażowanie. Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
JustynaB
 
Posty: 28
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 19 maja 2011, 16:19

Jeszcze kilka słów :D
Może warto sprawdzić prawomocność wyroku w tej sprawie "O"...Może nie będziesz musiała zwracać się z zapytaniem do ZUS? Oszczędzisz trochę czasu i ...papieru... i komuś roboty...
JustynaB pisze:Moim zdaniem ten Komornik nie myśli, nie powinien utrudniać pracy kuratorom, gdyż jak się wkrótce przekona sam niejednokrotnie będzie chciał zesięgnąć inforamcji, w posiadaniu których może być kurator.

:shock:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: kgb14 » 19 maja 2011, 19:39

Orange może to co napisała Justyna jest nieco przesadzone jednak zgadzam sie z tą myślą ponieważ miałem już niejednokrotnie zapytanie od komornika np. w temacie gdzie przebywa Pan/Pani XYZ . do tego dodam , że bardzo często kwoty które egzekwujemy np. z tyt. alimentów idą właśnie przez komornika a jak dobrze wiemy komornik ma swoje potrącenia ...czyli poniekąd działamy na korzyść wprost wymierną dla komornika .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Orange » 19 maja 2011, 20:42

Zgadza się :)
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: JustynaB » 20 maja 2011, 19:30

Nie rozumię Orange, co ma do tego prawomocność wyroku?
Wyrok jest jak najbardziej prawomocny. Czy ja czegoś nie kumam?!
A jeśli chodzi o moją ost. wypowiedź, to raczej miałam na myśli to, o czym pisze kgb14, sama niejednokrotnie otrzymałam zapytanie od komorników czy znane mi jest miejsce pobytu pana X, albo czy pan Y pracuje, jeśli tak to gdzie? itd. :)
Awatar użytkownika
JustynaB
 
Posty: 28
Rejestracja: 13 maja 2011, 19:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 20 maja 2011, 21:53

JustynaB pisze:Nie rozumię Orange, co ma do tego prawomocność wyroku?

Justyna, Orange chodziło najprawdopodobniej o sprawdzenie daty prawomocności wyroku, albowiem na tej podstawie możesz określić, czy obowiązek alimentacyjny był realizowany, jako świadczenie z ZUS-u, czy już jako świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego, który przywrócono ponownie bodajże na jesieni 2008 roku.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Orange » 20 maja 2011, 22:37

O to właśnie chodzi, pozdrawiam :D
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości