Nadzór kuratora a praca w Straży Pożarnej

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Nadzór kuratora a praca w Straży Pożarnej

Postautor: Majkel » 05 lip 2011, 21:19

Sprawa wygląda tak - nie udało mi się podobnego przypadku znalesc na forum. Mam obecnie 23 lata i chcę się dostać do Straży Pożarnej. Mając 12 lat dostalem kuratora. Za 2 lata historia sie powtorzyla. Obecnie mija od ostatniego wybryku okolo 9 lat. Czy to uniemozliwi mi się dostanie do strazy? Jak to traktowac? Jako juz skasowane, ktore juz tylko widnieje w archiwum policji >> ?? Za info z góry dzięki.


Zmieniłem tytuł tematu na bardziej czytelny i oddający jego treść. Aurelius.
Majkel
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 05 lip 2011, 22:55

zatarcie skazania ulega 6 miesięcy od upływu okresu próby --- jest parę wyjątków ale w Twoim przypadku przypuszczam właśnie tak jest .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Re: Zapytanie dla ludzi ktorzy maja pojecie i potrafia udzi

Postautor: Aurelius » 06 lip 2011, 12:00

Majkel pisze:Sprawa wyglada tak nie udalo mi sie podobnego przypadku znalesc na forum. Mam obecnie 23 lata i chce sie dostac do Strazy Pozarnej .Majac 12lat dostalem kuratora za 2 lata historia sie powtorzyla . Obecnie mija od ostatniego wybryku okolo 9 lat czy to uniemozliwi mi sie dostanie do strazy jak to traktowac jako juz skasowane ktore juz tylko widnieje w archiwum policji >> ?? za info z groy dzieki

Majkel odsyłam Cię do ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Art 28 (jak sprawdziłem) mówi, że:
Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.

Z tego co napisałeś wynika, że nie byłeś karany, albowiem stosowano wobec Ciebie 2x środek wychowawczy z ustawy o postępowaniu ws. nieletnich (nadzór kuratora). Tak więc jeśli chodzi o wymóg formalny, jakim jest niekaralność, to spełniasz go.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: ruska_spirala » 06 lip 2011, 12:20

a ja czegoś nie rozumiem :roll:

czy byłeś skazany jako dorosły? piszesz, że było to, gdy miałeś 12 lat...

według mnie to był okres "nieletności", więc jest szansa, że nie figurujesz w Krajowym Rejestrze Karnym jako osoba karana :) :)
ruska_spirala
 
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 12:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Majkel » 06 lip 2011, 18:21

Czyli gdyby chcial wyciagnac zaswiadczenie z sadu o niekaralnosci juz kiedys je wyciaglem tylko ze zaznaczylem w nim zakres wiekowy od pelnoletnosci a tam byl jeszcze drugi do 18 roku zycia mial on tam swoja nazwe ale generalnie chodzilo o rozgraniczenie do i po 18 roku zycia . Z tego co czytam moge zaznaczyc te 2 dzialy do wyciaqgniecia takiego dokumentu i powinno byc okey ze niby nie mialem stycznosci z lamaniem prawa ??dobrze mysle czy jestem w bledzie"?
Majkel
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 06 lip 2011, 18:52

Chyba dałem ciała ...fakt tu chodzi chyba o środek wychowawczy ...ja odpisałem jak dla skazanego ..sorry
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Majkel » 06 lip 2011, 19:41

a nie wiecie jak to bedzie z uzyskaniem tego kwitu z sadu o niekaralnosci lacznie z przedzialem wiekowym do i po 18 -tce?


Zdanie zaczynamy z dużej litery. Proszę używać także polskich znaków diakrytycznych typu ą, ł, ę itp. Aurelius.
Majkel
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 06 lip 2011, 22:04

Tak, jak pisałem wcześniej - aby móc pełnić służbę w Państwowej Straży Pożarnej, należy wykazać się m.in. niekaralnością. Zatem musisz okazać informację z Krajowego Rejestru Karnego. Na wniosku do KRK zaznaczasz kwadrat dotyczący kartoteki karnej.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Majkel » 07 lip 2011, 15:06

Ok dzieki za info dotyczace niekaralnosci do Strazy ale nurtuje mnie jeszcze jedno gdybym na wniosku do krk zakreslil kwadrat kartoteka nieletnia to mam sie spodziewac ze bedzie tam adnotacja czy tez nie o mojich wybrykach za malolata ? Za info z gory dzieki !!
Majkel
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości