Nowelizacja kkw.

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Grease » 20 lis 2011, 22:55

Witajcie.
Akurat u nas w zespole opiniowaliśmy ten projekt w tzw. grupie roboczej. To, co mnie osobiście ucieszyło, to fakt wycofania badania moczu. Uważałam, iż było to poniżej mojej godności. Za to w mojej ocenie sam projekt rozporządzenia, który opiniowaliśmy a dotyczył przeprowadzania badań, był sporządzony na kolanie, miał sporo luk - jak chociażby, kto i kiedy transportuje osobę do laboratorium, gdy nie zgodzi się z wynikiem testu. Odnośnie alkomatów, w uzasadnieniu wstępnym projektu było ujęte,że alkomat będzie przysługiwał jeden na zespół - czytaj, zapisy na jego używanie. Jeszcze nie czytałam, o ile wprowadzone przez nas korekty zostały uwzględnione. Może po lekturze dodam coś jeszcze. Pozdrawiam
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tulipanna555 » 21 lis 2011, 18:14

Ha! Zapisy na alkomat! Albo badanie wyłącznie w sądzie :) I kolejka panów do dmuchnięcia! To będzie dramat...Badanie moczu, całe szczęście, że odstąpili od tego szalonego pomysłu! Jeszcze trochę i dojdą może do wniosku, że kurator ma mieć wykształcenie wyższe o specjalności biologia albo studia podyplomowe z diagnostyki laboratoryjnej :P Póki co mają to być metody nie wymagające badania laboratoryjnego zaś weryfikacja ich może nastąpić drodze badań laboratoryjnych.
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Aurelius » 22 lis 2011, 0:03

kgb14 pisze:Aurelius a ja byłbym wdzięczny jednak jak byś zamieścił ten ,,znowelizowany'' projekt gdzieś na forum ,czy też choćby jednak te zmiany które po konsultacjach nas dotyczą .

Przygotuję coś takiego w najbliższym czasie.

Co się tyczy tego poddawania badaniu na obecność alkoholu lub innego środka, to chcę tylko zwrócić uwagę, że poddawanie podopiecznego takiemu badaniu jest fakultatywne - kurator może. Podzielam też zdanie Tulipanny, że na szczęście zrezygnowano z badania moczu z czego powinna cieszyć się szczególnie męska część zawodu :D, albowiem biorąc pod uwage, że większość podopiecznych, to mężczyźni, a większość naszego środowiska stanowią Panie, to bylibyśmy zarobieni, ponieważ próbkę moczu miał pobierać przedstawiciel tej samej płci :D
Dodatkowo takie rozwiązanie mogłoby prowadzić :wink: do "poniewierania" nas dumnych mężczyzn, bo większość koleżanek np. miałaby częsty kaprys pobrać próbkę moczu od swojego podopiecznego i wtedy kurator facet przybywałby z odsieczą :lol:
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Grease » 22 lis 2011, 0:13

A jak miałbyś trudności, to jutro poproszę delegata o przesłanie tego projektu po poprawkach KRK.
Faktycznie moi koledzy z zespołu również podzielali Twoje nastawienie, może z deczka "przerażoną miną" i planowaną petycją do koleżanek o dozę rozsądku - o co nie zawsze nas można posądzać :lol: :lol:
A to, że możemy a nie musimy jest dla nas świetnym rozwiązaniem :)
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 22 lis 2011, 0:17

Grease pisze:A jak miałbyś trudności, to jutro poproszę delegata o przesłanie tego projektu po poprawkach KRK.

Bardzo chętnie, bo być może tego nie mam.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Grease » 22 lis 2011, 0:18

Nadam jutro. Pozdrawiam
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 22 lis 2011, 0:21

Aurelius pisze:ponieważ próbkę moczu miał pobierać przedstawiciel tej samej płci :D

Mogliście Panowie wnioskować, by próbkę moczu pobierał przedstawiciel płci przeciwnej :lol:
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: kgb14 » 22 lis 2011, 1:04

a jak byłby to ktoś o orientacji seksualnej posła Biedronia ? i co wtedy :lol: :?: Kto właściwie miałby pobierać tą próbkę :?: :mrgreen:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: tulipanna555 » 22 lis 2011, 19:59

hahaha! kgb14 ma rację! No i co by było w sytuacji gdy w domu nie ma łazienki, włazić do wychodka z podopiecznym, żeby sprawdzać czy nie podmienia próbki? :P:P:P Link do ustawy o zmianie kkw podałam na stronie 1 tego tematu.
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: Aurelius » 22 lis 2011, 20:13

kgb14 pisze:a jak byłby to ktoś o orientacji seksualnej posła Biedronia ? i co wtedy :lol: :?: Kto właściwie miałby pobierać tą próbkę :?: :mrgreen:

To pewnie miałby to wypisane na czole.
Widzę, że na naszym Forum zawitało podobne poczucie humoru, jak w Sejmie :roll:
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Orange » 22 lis 2011, 20:39

Kłania się art. 3 Kodeksu Etyki.
¯enujące.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Grease » 22 lis 2011, 23:41

Wracając do meritum. Rozmawiałam z delegatem i są w trakcie przygotowania oficjalnej opinii KRK odnośnie Rozporządzenia MS w sprawie sposobu przeprowadzania badań na obecność alkoholu itp. Wówczas się podzielę. Wiem, że już w wielu kwestiach proponowany projekt ulegnie zmianie. chociażby zakwestionowaliśmy obecność osoby trzeciej jako świadka w trakcie badania przez kuratora jako bezpodstawne, kto będzie dowoził w przypadku żądania badania do laboratorium i w jakim odstępie czasowym w przypadku alkoholu a narkotyków, pisaliśmy co powinno się znaleźć w takim protokole badania. Dokładne kwestie mogę opisać w przyszłym tygodniu. A zbieraliście się do opiniowania w waszych okręgach, czy istnieje coś takiego jak działanie wspólne tzw. reaktywacja?
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 22 lis 2011, 23:43

Brawo Orange. Z etyką ostatnio jest tu na bakier
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 23 lis 2011, 0:28

Aurelius pisze:To pewnie miałby to wypisane na czole.
Widzę, że na naszym Forum zawitało podobne poczucie humoru, jak w Sejmie :roll:

Nie koniecznie , jednak mógłby być zdeklarowanym gejem jak poseł Biedroń - wiec skoro zarzuca mi się brak etyki - to proszę łaskawie odpowiedzieć na pytanie - kto miałby pobierać tę próbkę :?:

dodam , że mam osoby o takiej orientacji w postępowaniach wykonawczych .... w dozorze mi się nie trafiło ...no i co jakby przyszło co do czego ...mam wołać koleżankę ?

Orange wcale nie widzę tu nic żenującego - chciałem troszkę żartobliwie ale widać się nie dało .....
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Aurelius » 23 lis 2011, 0:42

Kgb14, czy słysząc słowo homoseksualista, gej itd. kojarzy Ci się taka osoba tylko z jednym? No proszę Cię!
Dlaczego miałbyś wołać inną osobę, np. koleżankę?! Czy to, że ktoś jest homoseksualistą, gejem, to oznacza dla Ciebie, że zmienił płeć?!

Wątek ten proponuję skończyć, bo raz, że nie ma już tematu pobierania próbki moczu, a dwa - nie jest to w ogóle związane z tematem.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość