Po co państwo zatrudnia Kuartorów zawodowych d/s karnych?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kaktus » 20 lut 2012, 22:39

kgb14 pisze:Viola to w tych okręgach nie jest stosowana metodologia Lewoca ?????


długo - przynajmniej w Gdańsku nie była, ale od jesieni 2010 jest...
kaktus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2010, 16:05
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: kgb14 » 20 lut 2012, 22:42

no to jak jest ? mój promyk nadziei że ktoś gdzieś ma jaja zgasł jak zapałka :cry:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: andrzej007 » 21 lut 2012, 0:00

A rzucam pytania a ty je chwytaj Wojti, no i i ciesz się chwilą
Pytanie, które zadaje są może i proste ale raczej nie są głupie.
Carpe diem Wojti.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: VIOLA » 21 lut 2012, 9:30

ja tylko przytoczyłam wypowiedź Grease , też jestem zaskoczona !! Ale widocznie jest taka a nie inna postawa Prezesów SO i KO w tych okręgach. U mnie bez dyskusji - do stosowania z " metodologii wszystko.........................
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: Grease » 21 lut 2012, 11:17

Zgadza się, bo długo miałam taką informację. Jeszcze w tamtym roku w Słupsku tak było. Aktualnie konsultuję się z kolegą, jak to jest, czy coś się zmieniło.
Natomiast w tamtym tygodniu rozmawiałam z kierowniczką, iż ma szacunek do KO z tych okręgów, że się sprzeciwili wprowadzeniu metodologii, zatem myślałam, że jest to utrzymane.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kasica » 05 kwie 2012, 0:22

Idei nie ma właściwie już żadnej, a społeczeństwo bez kuratorów dla dorosłych też z pewnością się mogłoby obejść. Wymagania władzy wzrastają, ale tylko jeśli chodzi o papier i terminy,a nie o człowieka. W wieloletniej pracy niby dla ludzi... człowiek pojawiający się przy moim biurku staje się intruzem, no bo cóż...doba ma tylko 24 godziny i tego nie zmienię
kasica
 
Posty: 27
Rejestracja: 24 lis 2006, 12:55
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: andrzej007 » 05 kwie 2012, 9:50

Z niejasnych przyczyn decydenci nie chcą zrozumieć, że w interesie państwa także finansowym jest stworzenie takiego systemu, w którym kurator będzie mógł efektywnie i skutecznie pracować. Przy czym efektywność i skuteczność będzie głównie liczona liczbą osób, które nie będą wracać do więzień. Każde działanie a także planowane rozporządzenie MS w sprawie sprawowania dozoru powinno być poprzedzone tego rodzaju refleksją.

Oni tego nie przyjmują do wiadomości. Jest to o tyle dziwne, że dla
rozrośniętej monstrualnie i odlecianej od praktyki biurokracji także w MS jest to stosunkowo łatwe do policzenia i ujęcia w ich ukochane tabelki.

Kiedy pominiemy ewidentnie okazywaną niechęć i arogancję władzy, jest tak dlatego, że władza umie liczyć tylko wydatki Natomiast nie potrafi, nie chce policzyć oszczędności jaki daje każdy nie osadzony w więźniu. Jeśli liczy wyciąga z tego mylne wnioski.
Oczywiście istnieje niebezpieczeństwo, że władza kiedy już zasypie kuratorów do końca kosztownymi biurokratycznymi obowiązkami to starannie policzy powracalność i stwierdzi z ukrywaną satysfakcją , że ci kuratorzy są do niczego. Trochę jak z kolejarzami. to oni winni nie my władza, którzy stworzyliśmy absurdalne prawo a opłakany stan kolejnictwa jest tego skutkiem.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: constantine » 06 kwie 2012, 9:50

andrzej007 pisze:Kiedy pominiemy ewidentnie okazywaną niechęć i arogancję władzy, jest tak dlatego, że władza umie liczyć tylko wydatki Natomiast nie potrafi, nie chce policzyć oszczędności jaki daje każdy nie osadzony w więźniu. Jeśli liczy wyciąga z tego mylne wnioski.
Oczywiście istnieje niebezpieczeństwo, że władza kiedy już zasypie kuratorów do końca kosztownymi biurokratycznymi obowiązkami to starannie policzy powracalność i stwierdzi z ukrywaną satysfakcją , że ci kuratorzy są do niczego. Trochę jak z kolejarzami. to oni winni nie my władza, którzy stworzyliśmy absurdalne prawo a opłakany stan kolejnictwa jest tego skutkiem.

Jak mawia jeden z kuratorów z mojego zespołu: Czy ty myslisz, że władza jest od tego, żeby nam coś ułatwić? :mrgreen:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: kasica » 19 kwie 2012, 0:11

Oszczędność państwa jest rozumiana przez MS w sposób dla mnie niezrozumiały, no właśnie nie chodzi tu o to, żeby zmniejszać ilość ponownie osadzonych. A na papierze, to już w ogóle się nie oszczędza (a tu jeszcze wchodzi kwestia ekologii...). Wystarczyłoby nie zlecać bezsensownie wywiadów co pół roku we wszystkich sprawach Wzaw, nie oddawać bezmyślnie ludzi pod dozór, gdzie on jest absolutnie już na wstępie niecelowy i już wtedy, ile by było oszczędności na ryczałtach dla społecznych. Na ale cóż... tabelki rzeczywiście już chyba zawsze będą miały głos decydujący, a nie merytoryczne podejście do sprawy...przykre:(
kasica
 
Posty: 27
Rejestracja: 24 lis 2006, 12:55
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: andrzej007 » 19 kwie 2012, 17:55

¦więte słowa Kasico. Moim zdaniem masz absolutną rację. I co nam z tego?
Z rękawa można sypać rozsądnymi oszczędnościami. I co z tego powtórzę.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: jarosj » 19 kwie 2012, 19:00

Ano nic z tego. Ale co sobie porozmawiamy, to od razu raźniej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość