Po co państwo zatrudnia Kuartorów zawodowych d/s karnych?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: jarosj » 19 lut 2012, 17:36

Drogi Andrzeju - tak jak podejrzewałem, znałeś odpowiedź na zadane pytanie. Zadałeś je koleżanką i kolegą kuratorom, by zacząć dyskusje, a tym czasem się jej nie doczekałeś. Ja też cię skrytykowałem. A jest tak dlatego, że dyskusja dzisiaj nad kształtem kurateli sprowadzona została przez decydentów do prostych pytań dotyczących raczej organizacji, a nie idei. Zadawanie dziś publicznie takich pytań jest o tyle ryzykowne (szczególnie bez udzielonej od razu odpowiedzi), że dyskusja toczy się dziś między osobami, które mam wrażenie, takich pytań nie zadają. A ja osobiście się obawiam, że gdyby takie pytania zadawać np. osobom, które mają dziś jakiś wpływ na przyszły kształt kurateli, to może dojść do katastrofalnych dla nas skutków. To tragiczne, ale dziś lepiej siedzieć cicho. Pytań nie zadawać, udawać głupiego i mówić o protestach, które nigdy nie mają miejsca. Dziś nie jest dobry czas dla inteligentnych pytań i inteligentnych odpowiedzi. Tym bardziej, że decydują osoby wrogo nastawione do kuratorów sądowych.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: ksb » 19 lut 2012, 19:02

Zainteresowałeś mnie... Czy mógłbyś rozwinąć myśl dotyczącą katastrofalnych skutków zadawania pytań?
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 19 lut 2012, 19:09

Nie mogę.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: ksb » 19 lut 2012, 20:27

Szkoda :(
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: kgb14 » 19 lut 2012, 20:35

ksb jesteśmy na forum otwartym .

Ja za zadawanie podobnych pytań czy też udzielanie pewnych odp. dostałem swego czasu opr. . Co później sie dowiedziałem nawet słusznie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Wojti » 19 lut 2012, 23:08

kgb14 rozwiń ten wątek, zrobi się ciekawiej na forum... Rozumiem, że wniosek jest jeden - cicho siedziec na du... i cieszyć się, że jest praca.
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: selene_11 » 19 lut 2012, 23:27

Dlaczego zatrudnia? Też się nad tym głowiłam ale powoli się wszystko wyjaśnia. Podpisane ostatnio przez Ministra Sprawiedliwości porozumienie w sprawie praktyk studenckich, nareszcie pozwoli jakoś zagospodarować wolny czas. Zamiast pluć, łapać i po głowie się drapać zrobimy coś pożytecznego. Zweryfikujemy nasze umiejętności dydaktyczne i spełnimy się w roli opiekuńczej, zapewniając studentom właściwe warunki praktyk a co najważniejsze – bezpieczeństwo:)
Przepraszam, najważniejsza jest misja.
"Panie daj mi cierpliwość abym pogodził się z tym czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość bym odróżnił jedno od drugiego"
selene_11
 
Posty: 36
Rejestracja: 03 sie 2008, 22:56
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: andrzej007 » 19 lut 2012, 23:51

Chwileczkę, coś mnie w tym dialogu przerasta. Chyba czegoś nie rozumiem. Mniejsza z tym.
Ja też wiem o istnieniu forum "konspiracyjnego" Ale ja chce żeby świat czytał moje, nasze złote myśli.
Chciałbym też zrozumieć dlaczego duża zapewne większa część kuratorów przyjmuje działania MS jako sobie przynajmniej niechętne. Ociekające wręcz nieufnością. Praktycznie każda zmiana przepisów, nowe zarządzenie w przekonaniu wielu jest mnożeniem bezsensownych biurokratycznych szykan. Tłumaczonych koniecznością uporządkowania, ujednolicenia, usystematyzowania itp, sprowadzonych do kosztownego absurdu. Wielu z nas nie może zrozumieć, dlaczego np. żeby objąć dozór trzeba zadrukować kilkadziesiąt stron papieru, z czego kilka rozesłać w różne miejsca. Skąd wzięła się taka nieufność do kuratorów w głowach dużej części sędziów? a sędziów na stanowiskach w szczególności. Wydaje się, że każda próby zwiększenia roli kuratora w postępowaniu wykonawczym a nie daj Boże karnym jest odbierana nie jako próba pomocy sędziemu znającego środowisko oficera probacji z prawdziwego zdarzenia, tylko jako coś groźnego, niebezpiecznego? Ale do cholery dla kogo?
Jest taka psychologiczna gra. Polega ona na zamianie ról spierających się stron. Może ktoś wcieli się w rolę decydenta i spróbuje wcielić się w ten tok myślenia.
Na zachętę rzucę, moje podejrzenie, że tajemnica tkwi także w naszym nienormowanym czasie pracy.
Oni pracują dwa dni w tygodniu..............................
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: ksb » 20 lut 2012, 0:03

Nie, Andrzeju, nie pracują: przychodzą do sądu.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Grease » 20 lut 2012, 11:02

---------- 08:32 20.02.2012 ----------

Ot i szkopuł. Poza tym nie zgodzę się z twierdzeniem andrzeju007 (może ta ksywka zachęca Cię do myślenia o konspiracji :) ), że forum zamknięte jest konspiracją. Jest to normalna rzecz przy funkcjonowaniu każdego forum - taki priv. Nie mam ochoty, by rzeczy niekiedy bardziej mi bliskie, którymi się dzielę, czytali wszyscy. To jest, jak w życiu - znajomym mówisz ogólniki, a kumplom i przyjaciołom szczegóły - w czym tu się dziwić. Poza tym MS też nas nie informuje o swoich zamierzeniach.
Możesz też czerpać z tego forum, jeśli zdecydujesz się na weryfikację i po problemie.

---------- 08:48 ----------

Druga kwestia tyczy się merytorycznych wypowiedzi, wniosków odnośnie naszych losów. Mi się akurat wywód Wasz i jarosj dał do myślenia. Idea w naszej pracy - a co to jest? Czy ktoś ją ma? Marnotrastwa nie cierpię i też nie rozumiem przesłanek dla drukowania o kilku kartek więcej niż wcześniej, powielania notatki urzędowej z obszernym sprawozdaniem - efekt jest ten sam, a koszta większe. Jestem przeciwna cięciom lasów. Potem jednak się mówi, iż koszty na kuratelę rosną. Ciekawe, czy w tych wywodach wzięto pod uwagę wzrost związany z wprowadzeniem Metodologii a nie działań, które były naszym udziałem. Podziwiam okręg słupski i gdański, który nie wprowadził druków do stosowania i nadal mają swoje.

---------- 09:02 ----------

A te dwa dni w tygodniu - tak samo myśleli o nas adwokaci, dopóki nie zaczęli rozmawiać i oczu nie otwierać. Byli przekonani, że nasza praca polega na dwóch dniach w Sądzie, a jak nas nie widać = nie pracujemy.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: andrzej007 » 20 lut 2012, 20:24

Grease, te dwa dni w tygodniu to dopiero początek świata iluzji i zaprzeczeń, w których żyje jak się zdaje duża część świata i okolic. A może najwyższy czas zastanowić się jak rozbroić takie i wiele wiele innych niebezpiecznych przekonań i legend? A znalezienie tradycyjnego jądra prawdy pozostawimy życzliwym z MS;) Coś słyszałem, że część kuratorów cierpi na syndrom sztokholmski.
Przecież napisałem konspiracyjnie: w cudzym słowie. Znam zasady.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: VIOLA » 20 lut 2012, 20:35

[quote="Grease"]---------- 08:32 20.02.2012 ----------
Podziwiam okręg słupski i gdański, który nie wprowadził druków do stosowania i nadal mają swoje.




:idea: podziwiam i ja ... zazdroszczę ! I co , można było ???? :-)
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: andrzej007 » 20 lut 2012, 22:04

---------- 18:43 20.02.2012 ----------

I co MS nie wyniosło z piwnicy machin do zadawania tortur. Nie zostali ukrzyżowani na schodach sądu okręgowego? Dlaczego?

---------- 20:04 ----------

Jak rozbroić wspomniany system iluzji i zaprzeczeń itp? W rolę saperów powinni wcielić się chyba kuratorzy z KRK.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: Wojti » 20 lut 2012, 22:23

Proste pytanie dla specjalisty od prostych pytań: ale o co Ci chodzi? Po co to wszystko piszesz 007?
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: kgb14 » 20 lut 2012, 22:33

Viola to w tych okręgach nie jest stosowana metodologia Lewoca ?????
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości