Dotyczy dozoru w sprawie objętej nowym wyrokiem łącznym.

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Dotyczy dozoru w sprawie objętej nowym wyrokiem ŁĄcznym.

Postautor: JędrzejB » 13 lut 2012, 13:39

Po uzyskaniu wiadomości , że sprawa do której zlecono mój dozór została objęta nowym wyrokiem łącznym teczkę dozoru zwróciłem do sekretariatu Zespołu infomując o wyroku łącznym a w związku z tym o zakończeniu dozoru.
Kierownik zwrócił mi akta dozoru z poleceniem "...sporządzenia wniosku o umorzenie postępowania w prowadzonym dozorze" :shock:
Biorąc pod uwagę czego dotyczy artykuł 15 Kkw czy rzeczywiście należy sporządzić wniosek kuratora biorąc pod uwagę "...lub innej przyczyny wyłączającej to postępowanie" czy tez kierownik ma możliwośc inaczej zamknąc sprawę ?
JędrzejB
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: VIOLA » 13 lut 2012, 14:39

---------- 13:37 13.02.2012 ----------

co sąd to inna praktyka- u mnie przekazujemy teczkę do wydziału wykonawczego celem wydania dalszych zarządzeń przez Sędziego, uzasadniając , iż sprawa została objęta wykokiem łącznym ( odpis w załączeniu) . Następnie ZKSS otrzymuje pismo z wydziału, iż sprawa w wykazie D tegoż wydziału , na zarządzenie Sędziego, została zakreślona z uwagi na objęcie wyrokiem łącznym . Nie potrafię teraz powiedzieć, czy otrzymywaliśmy jakieś odpisy postanowień ....., chyba nie. Pismo było podstawą do zakreślenia poz. w wykazie Doz.

---------- 13:39 ----------

myślę,że jest to też kwestia pewnych uzgodnień pomiędzy ZKSS a wydziałem wykonawczym.......jednolitej zasady postępowania w całym kraju chyba nie ma....
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: kgb14 » 13 lut 2012, 18:41

U mnie jak u Violi .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Aurelius » 13 lut 2012, 19:39

Zgadzam się, że warto tutaj rozpytać przewodniczącego sekcji wykonawczej lub WWO, jak postąpić. Co do zasady, to tylko zasygnalizuję, że nie możemy formalnie (nie mamy uprawnienia) wnosić o wydanie postanowienia w trybie art. 15 k.k.w., choć w praktyce tak się zdarza i niejednokrotnie też i sąd, taki wniosek kuratora rozpatruje. Oczywiście taki wyrok łączny może być rozumiany, jako przeszkoda wyłączająca dane postępowanie wykonawcze i stanowić podstawę do umorzenia. Może też być tak, do czego przychylam się i u mnie tak to funkcjonuje, że objęcie wyrokiem łącznym sprawy prowadzonej przeze mnie, powoduje, że wykonanie takiego orzeczenia ustaje z mocy prawa, czyli z mocy art. 576 par. 1 k.p.k. i nie potrzeba tutaj dodatkowo postanowienia w trybie art. 15 par. 1 k.k.w. Podobnie jak jest z przerwą w karze p.w. - kiedy w okresie przerwy skazany zostaje tymczasowo aresztowany, to przerwa ustaje z mocy prawa i nie wnioskujemy, ani o jej odwołanie, ani o np. umorzenie postępowania wykonawczego w jej zakresie.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Deck » 04 sie 2013, 13:54

Jako ciekawostkę podam, że ostatnio miałem taki przypadek, że sąd wyrokiem łącznym, w 3-ch punktach, objął 7 wyroków jednostkowych, w tym:
5 kar ograniczenia wolności i
2 kary warunkowo zawieszone z dozorem (w tym jedną uprzednio zarządzoną, którą obecnie skazany odbywa w SDE).
W przypadku dotychczas czynnej kary warunkowo zawieszonej z dozorem wwo przysłał zarządzenie/polecenie zwrotu do wydziału teczki dozoru, w związku z zakończeniem postępowania wykonawczego spowodowanym objęciem tego wyroku jednostkowego wyrokiem łącznym.
Nadmienię też, że obowiązki i zobowiązania orzeczone w wyrokach jednostkowych podlegają odrębnemu wykonaniu.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości