Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

PotrĄcenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: reenya » 15 cze 2012, 12:19

Trafiły mi się pierwszy raz odkąd pracuję potrącenia z wynagrodzenia w Kkow. Druk do wysłania do zakładu jest w systemie ale co z pouczeniem?
Wariant ogólny ma się trochę nijak. Jak to u was wygląda?
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: morphine » 15 cze 2012, 12:53

Witaj!
Zgodnie z art 59§1 kkw to Sąd przesyła odpis orzeczenia zakładowi pracy.
Ja wzywam skazanego i udzielam standardowego pouczenia.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

pytanie

Postautor: Morfeus2010 » 17 cze 2012, 11:13

Dobra a co w sytuacji gdy skazany zostaje zwolniony z pracy i nie "spłacił" całek KOW?wniosek z art. 83 kk albo jakiś inny?
Morfeus2010
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 79
Rejestracja: 12 lip 2010, 19:01
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 17 cze 2012, 13:35

Nie ma mowy o standardowym pouczeniu. Ja sobie zrobiłem własne. W sumie, to równie dobrze moim zdaniem można zrobić nu, napisać, że się poucza skazanego o tym i o tym i cześć. Ale można sobie zrobić druczek. Tyle, że z normalnym pouczeniem będzie miał tylko trochę wspólnego.
Morfeusz, jak skazany został zwolniony, to powstanie pytanie - został zwolniony, czy się zwolnił. Jak się zwolnił, to naruszył i się uchyla. Konsekwencje jasne. Jak go zwolnili, to czy nadal pracuje, czy już nie. Jak pracuje, to ew. zmiana zakładu, z którego potrącenia. Wn. do sądu i już. A jak nie pracuje, to wn. o zmianę formy na pracę. I tyle. Nic skomplikowanego. To samo w sytuacji jak zaczął i coś tam spłacił, tzn. np. 1 m., i to samo jak go zwolnili, zanim mu cokolwiek potrącili.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: reenya » 07 lut 2015, 1:45

Chciałabym wrócić do tematu potrąceń -zakład pracy zwrócił się z zapytaniem w jaki sposób ma dokonywać potrąceń (kwota netto, brutto, czy zostaje kwota wolna od potrąceń, czy od wynagrodzenia zasadniczego czy od nagród również)- przepisy w tym względzie nie są do końca jasne. A co w przypadku prowadzonej wobec skazanego egzekucji komorniczej?
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: morphine » 07 lut 2015, 8:38

Ale do kogo zakład pracy się zwrócił? Rozumiem , że do Sądu który wykonuje takie postępowanie/wyrok.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: lucinda » 07 lut 2015, 10:46

Ale co Wy mówicie?! U nas potrąceń nie prowadzą kuratorzy...
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: reenya » 07 lut 2015, 23:42

U nas prowadzą kuratorzy...nie wiedzieć czemu ale z moją szefową się nie dyskutuje:/ Zakład pracy zwrócił się z zapytaniem do zespołu a zespół czyli szefowa zaadresowała do wykonania mnie.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: morphine » 08 lut 2015, 11:28

To może pora uświadomić szefową. Przepis art 59 kkw jest tak jasny, że nie pozostawia wątpliwości interpretacyjnych. Kwestia świadomości i wiedzy.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: reenya » 08 lut 2015, 12:05

Myślisz, ze nie próbowałam? Zresztą to nie jedyny z "pomysłów" -np. nie wolno składać rachunków jeśli wywiad z 214 wykonywany jest na rzecz macierzystego sądu, ze już nie wspomnę o ręcznym sprawdzaniu czy komputer dobrze policzył dane do statystyk.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: lucinda » 08 lut 2015, 14:03

:shock:
Proponuję założyć wątek: twórczość własna kierowników i kierowniczek ;)
Przy takim myśleniu MS, jak to mieliśmy ostatnio "przyjemność" usłyszeć, możemy się spodziewać jeszcze większego galopu braci i sióstr Ratchet :roll:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: morphine » 08 lut 2015, 14:52

reenya pisze:Myślisz, ze nie próbowałam? Zresztą to nie jedyny z "pomysłów" -np. nie wolno składać rachunków jeśli wywiad z 214 wykonywany jest na rzecz macierzystego sądu, ze już nie wspomnę o ręcznym sprawdzaniu czy komputer dobrze policzył dane do statystyk.



No chyba z tymi 214 to żartujesz :roll: . A co ma kierownik to tego, zatwierdza rachunek, wywiad? To niech płaci ze swojej kasy!!Aaaa może przygotowuje już Was do nowej rzeczywistości, że 214 będą bezpłatne:)
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: BBG » 08 lut 2015, 15:31

Na jakiej podstawie prawnej kierownik wydaje takie zarządzenia? :shock: Czy zrobił to "na gębę" :klotnia: czy też wydaje je w formie pisemnej? Rozumiem, że można nie znać wszystkich przepisów na pamięć, ale wystarczy przed wydaniem jakiegokolwiek zarządzenia zajrzeć we właściwe przepisy. :-B
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: reenya » 08 lut 2015, 16:40

morphine pisze:
reenya pisze:Myślisz, ze nie próbowałam? Zresztą to nie jedyny z "pomysłów" -np. nie wolno składać rachunków jeśli wywiad z 214 wykonywany jest na rzecz macierzystego sądu, ze już nie wspomnę o ręcznym sprawdzaniu czy komputer dobrze policzył dane do statystyk.



No chyba z tymi 214 to żartujesz :roll: . A co ma kierownik to tego, zatwierdza rachunek, wywiad? To niech płaci ze swojej kasy!!Aaaa może przygotowuje już Was do nowej rzeczywistości, że 214 będą bezpłatne:)


Ja składam...reszta nie. I powiem szczerze walczę tylko o swoje sprawy... w myśl zasady ze ścianą nie wygrasz
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Potrącenia z wynagrodzenia Kkow

Postautor: lucinda » 08 lut 2015, 17:18

BBG pisze:... Rozumiem, że można nie znać wszystkich przepisów na pamięć, ale wystarczy przed wydaniem jakiegokolwiek zarządzenia zajrzeć we właściwe przepisy. :-B


Otóż to! A jak się nie zajrzy i wyda niewłaściwe - umieć się przyznać do błędu. Miło byloby też czasem przeprosić, a czasem podziękować :) Korona z głowy nie spada, a wręcz przeciwnie - zyskuje się szacunek.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Następna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość