art 176 kkw- nowe rozporządzenie

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: VIOLA » 04 kwie 2013, 13:00

Kaberka pisze:Tylko co ja udowodnię takim testem? ¯e go mam w zespole i używam.


Otóż to .....
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: Kaberka » 04 kwie 2013, 13:06

Statystykę podniesiemy , ot co. I znów będzie widać, że to, co nam nałożą w MS każdy obowiązek wykonamy bez szemrania. Szkoda, że dozorowani tak tych obowiązków nie wykonują świetnie...
Kaberka
 
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:15
Podziękował : 91 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: constantine » 04 kwie 2013, 13:13

VIOLA pisze:Siedzibie, nie sądzie, gdyż mój ZKSS został niedawno "wysiedlony" z budynku SR, nie przydzielono nam żadnej ochrony - nie ma bramek przy wejściu.Do budynku , w którym mamy pokoje , może wejść każdy , może wnieść praktycznie wszystko , jeśli w stanie "wskazującym"-nikogo to nie interesuje........ ale to już temat do innego wątku na tym forum.

My jesteśmy poza siedzibą sądu od ponad 2lat i żadnych bramek nie ma. Pani prezes posadziła na korytarzu "ochroniarza". Panowie "ochroniarze" są na korytarzu rotacyjnie, bo to przecież bardzo nudny dyżur jest. Jeden z panów ma coś koło 65lat. Poza tym nieraz wchodzą do mnie panowie po spożyciu, więc ta ochrona to pic, nic więcej. Jak zwykle - gdzieś musi się wydarzyc tragedia, żeby coś się zmieniło...
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: babajaga » 04 kwie 2013, 18:38

w moim małym sądzie nigdy nie było żadnej ochrony, i nie ma jej obecnie, z pijanymi agresywnymi interesantami musimy radzić sobie sami
babajaga
 
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:32
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postautor: jarosj » 04 kwie 2013, 19:51

W moim jest aż czterech. Jak przyszedł do mnie pijany, to nie tylko go wypuścili, ale jak zaczął się awanturować, to mi wleźli do pokoju i zaczęli się awanturować z nim. Pokój 7 m 2, a w nim 3 dorosłych facetów po byku, jeden pijany i prawie bijatyka. Musiałem sobie radzić ze skazanym, ochroniarzami. Gorzej, że jak przyjechała policja, to wcale nie było lepiej. Dawniej radziłem sobie sam. I chyba wolałbym, żeby panów z ochronnym nie było, a ja w ramach bycia autoochroniarzem, dostałbym np 50 zł podwyżki.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 04 kwie 2013, 19:53

jarosj pisze: (...) dostałbym np 50 zł podwyżki.

Chyba dziennie..
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 04 kwie 2013, 20:09

Na tyle wyceniam „usługi" tych panów-miesięcznie.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: art 176 kkw- nowe rozporządzenie

Postautor: dawidmax » 18 lut 2014, 21:46

Proszę o wskazanie w rozporządzeniu z dnia
11 marca 2013 r. w sp. spos. wyk. obowiązków przez kuratorów sądowych,
art. który wskazuje iż dozory zakwalifikowane do grupy ryzyka B wykonuje kurator zawodowy?
Nie wiem ale szukam i szukam może na oczy mi się rzuciło?
Wydaje mi się że rozporządzenie wskazuje iż takie dozory wykonują kuratorzy społeczni ?
pozd
dawidmax
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2010, 21:07
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: art 176 kkw- nowe rozporządzenie

Postautor: Aurelius » 18 lut 2014, 23:51

Dozory zakwalifikowane do grupy podstawowej mogą wykonywać zarówno kuratorzy zawodowi, jak i kuratorzy społeczni. Tak samo, jak dozory z grupy A. Kuratorzy zawodowi wykonują dozory z grupy C i tych dozorów - co do zasady - nie wykonują kuratorzy społeczni. Niemniej jednak sędzia lub kierownik zespołu - w myśl przepisów rozp. - może w każdym czasie zarządzić osobiste sprawowanie dozoru np. z grupy A lub B przez kuratora zawodowego.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: art 176 kkw- nowe rozporządzenie

Postautor: dawidmax » 19 lut 2014, 0:14

Przepraszam ale proszę o wskazanie a rozporządzeniu art. który mówi o wykonywaniu dozoru gr. podstawowej przez KZ?
dawidmax
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2010, 21:07
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: art 176 kkw- nowe rozporządzenie

Postautor: Aurelius » 19 lut 2014, 0:53

Takiego wskazania wprost nie znajdziesz, tak jak i nie znajdziesz wskazania do czego zobowiązany jest KZ, wykonując dozór z grupy B. Nigdy nie twierdziłem, że to rozporządzenie jest logiczne. Jest jednak aktem normatywnym (mniej lub bardziej nieudanym, ale jest), co do którego stosuje się różne wykładnie. To, że kurator zawodowy sprawuje także dozory z grupy podstawowej B i obniżonego ryzyka A wynika wprost z zasady a maiori ad minus, czyli wnioskowania polegającego na założeniu, że jeżeli norma pozwala czynić więcej, to pozwala także i mniej. Skoro zatem KZ sprawują dozory w grupie C, to tym bardziej mogą wykonywać dozory także w grupie B i A.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: art 176 kkw- nowe rozporządzenie

Postautor: dawidmax » 19 lut 2014, 9:40

Bardzo Dziękuję
Oczywiście masz rację!
dawidmax
 
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2010, 21:07
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: art 176 kkw- nowe rozporządzenie

Postautor: Aurelius » 22 lut 2014, 21:52

dawidmax pisze:Bardzo Dziękuję
Oczywiście masz rację!

Cieszę się, że pomogłem.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Re: art 176 kkw- nowe rozporządzenie

Postautor: morphine » 26 lut 2014, 13:16

Czy szampany schłodzone , aby świętować rocznicę uchwalenia Rozporządzenia (czyt. gniotu MS)?
:wink:
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości

cron