Wyrok z art. 207 kk bez dozoru

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: constantine » 26 sie 2012, 22:16

maki pisze:pomału się wszystko odnajduje.. znalazło się jedno pojawiło się drugie.. pod koniec okresu próby złożyłam wniosek o odwołanie warunkowego zwolnienia.. wniosek oczekuje na rozpatrzenie a termin końca dozoru już nadszedł.. czy powinnam napisać sprawozdanie z zakończenia dozoru i przesłać je do SO czy czekać na Posiedzenie w sprawie rozpatrzenia wniosku? i dopiero zlożyć sprawozdanie z zakończenia dozoru.. łamigłówek ciąg dalszy..:)


Jedno nie wyklucza drugiego. To zależy jak bardzo ci "zależy" na odwołaniu wz. Jeśli bardzo, to opisz nieprawidłowe funkcjonowanie dozorowanego w okresie próby w sprawozd. z zakończenia doz. Może sąd to przeczyta, choć szczerze wątpię.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 26 sie 2012, 23:47

Ależ z ciebie constantine polityk-jedno nie wyklucza drugiego. A koleżanka chce jasnej odpowiedzi. Tak myślę.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 26 sie 2012, 23:50

jarosj pisze:Ależ z ciebie constantine polityk-jedno nie wyklucza drugiego. A koleżanka chce jasnej odpowiedzi. Tak myślę.


Oj tam oj tam - polityk od razu. Kiedyś naprawdę byłem rozsądny, potem się zatrudniłem w wymiarze sprawiedliwości i po jakimś czasie zacząłem uprawiać politykę :mrgreen:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 26 sie 2012, 23:53

No to życzę awansu.....do pierwszej ligi sądowych polityków.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 26 sie 2012, 23:58

Daleka droga. Gdybym był w tym dobry, to już bym był kierownikiem, a nie - "liniowym" :D
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 27 sie 2012, 0:01

Każda droga ma swój początek i koniec. Uwierz w siebie. Pomyśl, że już jakąś politykę uprawiasz, jak pisałeś. To teraz małe kroczki i kto wie. Może nie kierownikiem, tylko ministrem?
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 27 sie 2012, 0:10

jarosj pisze:Każda droga ma swój początek i koniec. Uwierz w siebie. Pomyśl, że już jakąś politykę uprawiasz, jak pisałeś. To teraz małe kroczki i kto wie. Może nie kierownikiem, tylko ministrem?


Jak żywię Boga - za chwilę cię śmiechem zabiję...
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 27 sie 2012, 0:14

Spróbuj. Na coś trzeba umrzeć. I nie będzie to nic dziwnego-kandydat na ministra, załatwił szeregowego kuratora.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: constantine » 27 sie 2012, 0:16

W sumie to masz rację - dziś każdy może być ministrem sprawiedliwości - nawet filozof..

:rozpacz:
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: maki » 27 sie 2012, 14:49

Nie za dobrze zrozumieliśmy się. Wobec skazanego będącego na warukowym zwolnieniu zapadł kolejny prawomocny wyrok więc musiałam złożyc wniosek o odwołanie warunkowego zwolnienia było to na dwa miesiące przed końcem okresu próby. Wniosek jeszcze nie został rozpatrzony a koniec okresu próby dobiegł końca. Pytam czy mam czekać na oficjalne odwolanie warunkowego zwolnienia i dopiero wtredy przesłać sprawozdanie z zakończenia dozoru, czy wysłać je faktycznie z tą datą w której kończy się dozór nie czekając na rozpatrzenie wniosku. :) constantine tak naprawdę z tego skazanego to dobry człowiek tylko wypić lubi i wsadził się do kicia na własną prośbę lub głupotę, w tej materii nie dołożyłam się a wyboru nie było.
maki
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 31
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Deck » 27 sie 2012, 14:53

maki pisze:(...) czy wysłać je faktycznie z tą datą w której kończy się dozór nie czekając na rozpatrzenie wniosku.
Skomentuję krótko ten OT: według mnie, to jedyna słuszna opcja.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: constantine » 27 sie 2012, 15:24

W takim razie nie wiem po co sądowi sprawozdanie z zak. doz., skoro - jak rozumiem - i tak facetowi odwoła warunkowe. Ja bym nic już nie wysyłał - szkoda na to prądu. Jeśli się natomiast wybierasz na posiedzenie do SO, to możesz wszelkie papiery wziąć ze sobą celem dołączenia do akt sprawy.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Deck » 27 sie 2012, 15:32

constantine pisze:W takim razie nie wiem po co sądowi sprawozdanie z zak. doz., skoro - jak rozumiem - i tak facetowi odwoła warunkowe. Ja bym nic już nie wysyłał - szkoda na to prądu. Jeśli się natomiast wybierasz na posiedzenie do SO, to możesz wszelkie papiery wziąć ze sobą celem dołączenia do akt sprawy.
Sprawozdanie z zakończenia dozoru składamy z powodu zakończenia się okresu próby i dozoru, a nie w zależności od treści roztrzygnięcia, w powyższym przypadku (abstrahując: chyba, żeby okres próby został "przedwcześnie przerwany" prawomocnym odwołaniem warunkowego zwolnienia). Tak to rozumiem.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: constantine » 27 sie 2012, 15:38

A ja to rozumiem tak: przepisy nie zwalniają nas z myślenia. Jeśli w tym wypadku sprawozdanie nic nie zmienia w sytuacji podopiecznego, to nie widzę sensu produkowania tego dokumentu. No chyba, że w ramach gorliwości proceduralnej.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Deck » 27 sie 2012, 15:44

constantine pisze:A ja to rozumiem tak: przepisy nie zwalniają nas z myślenia. Jeśli w tym wypadku sprawozdanie nic nie zmienia w sytuacji podopiecznego, to nie widzę sensu produkowania tego dokumentu. No chyba, że w ramach gorliwości proceduralnej.
Tak to rozumiesz. Ok.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości