dozór elektroniczny

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

dozór elektroniczny

Postautor: Bunia » 18 mar 2013, 12:34

Mam pytanie, jezeli u skazanej odbywającej karę w SDE od kilku do kilkunastu razy na dobę odnotowywanie są naruszenia w postaci przemieszczania urządzenia czy powinnam kierować wniosek do Sądu. Nadmieniam ,że kilka dni temu przeprowadziłam z w/w rozmowę na ten temat.

Witaj. Temat przeniosłam do odpowiedniego działu. ultima.
Bunia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jazen » 18 mar 2013, 12:59

Przeprowadź rozmowę jeszcze raz. U mojego podopiecznego rozrabiał kot ( łaził po szafce i poruszał urządzenie) dziennie naruszeń było kilka . Po którejś z rzędu rozmowie kot nie ma wstępu do pokoju i jest o.k.
Naruszeń nie powinno być żadnych , nie masz pewności czy ktoś na raty kombinuje przy urządzeniu.
jazen
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 58
Rejestracja: 03 lis 2011, 11:57
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postautor: morphine » 18 mar 2013, 14:10

jazen pisze:Przeprowadź rozmowę jeszcze raz. U mojego podopiecznego rozrabiał kot ( łaził po szafce i poruszał urządzenie) dziennie naruszeń było kilka . Po którejś z rzędu rozmowie kot nie ma wstępu do pokoju i jest o.k.
.


Posłuszny ten kot :lol:
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: magdasia » 18 mar 2013, 17:07

A jak ta skazana tłumaczy te poruszenia?
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: konrad01 » 18 mar 2013, 19:33

Ważne co mówi skazana, bo jeśli twierdzi, że nikt ustrojstwa nie dotyka to poproś UPD o kalibrację.
konrad01
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 lut 2012, 17:22
Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: amator » 18 mar 2013, 22:10

UPD boi się o swoje urządzonka i od razu przy takich naruszeniach dzwonią do skazanego, zobacz jak się twoja dozorowana im tłumaczyła. Ja jednak obstawiam usterkę sprzętu albo niestabilne podłoże. Pozdrawiam nową koleżankę i witam na forum ;)
Awatar użytkownika
amator
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 lis 2005, 0:19
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Bunia » 19 mar 2013, 12:23

---------- 08:11 19.03.2013 ----------

Witam i ja.
Skazana tłumaczy się różnie, w/g mnie to trochę krętaczka. Raz twierdzi,że dzieci były sprawcą, innym razem lodówka czy pralka. UPD już było u niej ze dwa razy, zmieniało miejsce ustrojstwa. Porozmawiam z nią jeszcze raz, a potem zobaczymy.
Dzięki.

---------- 11:23 ----------

A jednak ciąg dalszy nastąpił.
Skazana w/w mieszka razem z matką /niepracującą/ , ma troje drobiazgu, najstarszy syn ma 6 lat i uczęszcza do szkoły.
Zadzwoniła do mnie niedawno i chiala mi podyktować w jakich godzinach chce wolne, bo musi odprowadzać dziecko do szkoły. Zobowiązałam ją do zlożenia podania.
Zastanawiam się co mam zrobić. Pomóżcie.
Dozór ma za kow, kończy się jej 02.05.2013r. Sąd dość ostro i uważam słusznie ją potraktował dając jej wolne jedynie w soboty /zakupy/ i święta /praktyki religijne/
Bunia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Inana » 19 mar 2013, 12:41

Niech złoży podanie do sądu i niech sąd podejmie decyzję.
Inana
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 252
Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:22
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: legus » 19 mar 2013, 12:59

Do sądu to lepiej żeby kurator złożył wniosek o uchylenie zgody na odbywanie kary w SDE. Jeżeli dwukrotnie przestawiano urządzenia monitorujące i w dalszym ciągu są rejestrowane przemieszczania urządzenia to według mnie jest to działanie skazanej a nie wina urządzeń. A ingerencja w urządzenia monitorujące to w końcu naruszanie zasad odbywania kary w SDE
Zmiana harmonogramu na odprowadzanie dzieci do szkoły to też lipa, bo skoro jest niepracująca osoba dorosła w domu to może ona to robić.
Dozór elektroniczny to w końcu kara pozbawienia wolności.
raz pod wozem, raz pod wozem.
legus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:47
Lokalizacja: iława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bunia » 19 mar 2013, 13:52

U nas w okręgu, nawet podania złożone do SO przesyłają i tak kuratorowi do podjęcia decyzji. Co kraj to obyczaj.

Jeszcze jedna kwestia, zapewne byla ona poruszana niejednokrotnie, lecz z uwagi na brak czasu i wygodę własną zadam pytanie.
Skazany jest na dozorze elektronicznym , a w innej sprawie stara się o zamianę kary grzywny na pracę społecznie użyteczną. Mam też innego gagatka, ktory aktualnie odpracowuje trzy sprawy i stara się o dozór eletroniczny . I co dalej... Czy może ją realizować? W/g mnie nie, ale czekam na podpowiedż. Dzięki bardzo.
Bunia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2013, 12:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: legus » 19 mar 2013, 14:48

Miałem takich co odbywali karę w SDE i wykonywali prace społeczne w ramach kary ograniczenia wolności, ba, nawet zmieniałem ludziom harmonogramy by prace społeczne mogli wykonywać.
Informacje o tym fakcie umieszczałem w systemie informatycznym i Sąd Penitencjarny nie robił problemu.
raz pod wozem, raz pod wozem.
legus
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 46
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:47
Lokalizacja: iława
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lucinda » 19 mar 2013, 15:20

Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: amator » 19 mar 2013, 22:49

Przyjrzałem się trochę tej sprawie w naszym penicie i skłaniam się jednak ku wnioskowi o uchylenie skazanej SDE. Klientka może być na tyle cwana żeby przesuwając urządzenie monitorujące modyfikować zasięg a to już grube naruszenie. Poza tym jej tłumaczenia są cieniutkie, podobno malowała mieszkanie, a kto jej to kazał robić podczas odbywania kary.
Co do drugiego pytania to przyznaje że u mnie też skazany odbywający kare w SDE w czasie wolnym wykonywał Kow ale nie jestem do końca przekonany czy dobrze zrobiłem.
Awatar użytkownika
amator
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 lis 2005, 0:19
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Peu » 20 mar 2013, 9:25

Wniosek
Peu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 25 sty 2010, 22:34
Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postautor: nowy » 20 mar 2013, 23:11

legus pisze:Miałem takich co odbywali karę w SDE i wykonywali prace społeczne w ramach kary ograniczenia wolności, ba, nawet zmieniałem ludziom harmonogramy by prace społeczne mogli wykonywać.
Informacje o tym fakcie umieszczałem w systemie informatycznym i Sąd Penitencjarny nie robił problemu.


Moim zdaniem osoba odbywająca karę w SDE nie może wykonywać kary ograniczenia wolności/pracy społecznie użytecznej, gdyż przebywając w ZK też by jej nie wykonywała.
nowy
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2006, 16:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Następna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości