Nowe rozporządzenie- stare dozory

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Nowe rozporzĄdzenie- stare dozory

Postautor: Pati_82 » 29 kwie 2013, 14:52

Dzień dobry :-)
Zwracam się do szanownego grona z pierwszysm pytaniem :-)

Jako kuratorzy społeczni mielismy szkolenie w związku z wejściem w życie ROZPORZ¡DZENIA
MINISTRA SPRAWIEDLIWO¦CI
z dnia 26 lutego 2013 r.
w sprawie sposobu wykonywania obowiązków i uprawnień przez kuratorów sądowych
w sprawach karnych wykonawczych

Według przekazanych informacji stare dozory mamy prowadzić według starych zasad (przynajmniej na razie..uf :-) ) a nowe wg nowych... zaczęłam dzis uzupełniac karty czynności, bo na poczatku miesiąca zaczęłam na starych drukach i teraz naszła mnie mysl a raczej pytanie co do druków? Czy stare robić też na starych czy jednak na nowych.. skopiowałam na nowe, ale nie wiem czy dobrze... dzis w zespole nie ma mojego kuratora zawodowego ale pewnie zadzwonie w najbliższych dniach dopytać.

Jak to jest w waszych zespołach? Na jakich drukach i wg których zasad prowadzone sa stare dozory?
Pati_82
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: joasiac » 29 kwie 2013, 18:01

Wg nowych. Karta właściwie nie wiele się różni od poprzedniej. Pozdrawiam.
Rzucę to i pojadę w Bieszczady.
joasiac
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2006, 13:26
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: magdasia » 29 kwie 2013, 22:51

Również wg. nowych wzorów.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: Pati_82 » 30 kwie 2013, 7:21

Dziękuje za odpowiedzi :-). Owszem stara karta niewiele się różni od nowej, a to może pociągać za sobą pytania typu: "po co własciwie została zmieniona?"- a raczej wyczyszczona ;-) z paru wpisów....

jedyny problemik, malutki, ale zawsze :-) miałam przy wpisywaniu godziny.... bo na starych pisałam tylko godzinę rozpoczecia czynności, którą zawsze notwałam sobie w rogu notatnika.... tak tez zrobiłam i w tym miesiącu, a wypełniając nowe karty okazło się , że muszę wpisać jeszcze godz. zakończenia... i tak się zaczęłam zatanawiać- ile czasu zajmuje mi średnio taka wizyta (oczywiscie biorac pod uwage rodzaj dozoru, bo dozór dozorowi nie równy) i tak sobie w tym miesiącu na oko wpisałam, co mi sie wydaje i nie był to z pewnością wpis z dokładnością do atomowej sekundy globalnej :-) w przyszłym będę jechała uzbrojona w porządny stoper ;-).... :D

A tak na całkiem poważnie, to rozumiem, że jesli w waszych zespołach stare dozory są prowadzone wg nowych zasad, to również w ich przypadku będą sporządzane sprawozdania z przebiegu dozoru.
Pati_82
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: magdasia » 30 kwie 2013, 12:05

Będą sporządzane, najpóźniej do końca września.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: GRUBY » 30 kwie 2013, 23:33

U nas obowiązują nowe druki - nawet, jeżeli jeszcze nie skategoryzowano skazanego
GRUBY
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: joasiac » 06 maja 2013, 18:46

magdasia pisze:Będą sporządzane, najpóźniej do końca września.
Kolega ze szkolenia przywiózł bliżej nieuzasadnioną interpretację, że będą OD września :P
joasiac
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2006, 13:26
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: ksb » 08 maja 2013, 22:00

joasiac pisze:
magdasia pisze:Będą sporządzane, najpóźniej do końca września.
Kolega ze szkolenia przywiózł bliżej nieuzasadnioną interpretację, że będą OD września :P


Bardzo uzasadniona interpretacja. Sprawozdanie z dozoru nie rzadziej, niż co 6 miesięcy; zatem 3 (marzec) plus 6 miesięcy to daje wrzesień. Takie pismo nadzorcze poszło do kuratorów w całej Polsce.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: joasiac » 08 maja 2013, 22:04

ksb pisze:
joasiac pisze:
magdasia pisze:Będą sporządzane, najpóźniej do końca września.
Kolega ze szkolenia przywiózł bliżej nieuzasadnioną interpretację, że będą OD września :P


Bardzo uzasadniona interpretacja. Sprawozdanie z dozoru nie rzadziej, niż co 6 miesięcy; zatem 3 (marzec) plus 6 miesięcy to daje wrzesień. Takie pismo nadzorcze poszło do kuratorów w całej Polsce.

Od września i licząc okresy 6 miesięczne od pierwszego sprawozdania w każdym dozorze. Ale dopiero od września...Np jeśli pierwsze sprawozdanie było w grudniu to najbliższe w grudniu... Przy czym nie wiem dlaczego :D I nie mam nic na piśmie :roll:
joasiac
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2006, 13:26
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: VIOLA » 08 maja 2013, 22:24

joasiac pisze:
ksb pisze:
joasiac pisze:
magdasia pisze:Będą sporządzane, najpóźniej do końca września.
Kolega ze szkolenia przywiózł bliżej nieuzasadnioną interpretację, że będą OD września :P


Bardzo uzasadniona interpretacja. Sprawozdanie z dozoru nie rzadziej, niż co 6 miesięcy; zatem 3 (marzec) plus 6 miesięcy to daje wrzesień. Takie pismo nadzorcze poszło do kuratorów w całej Polsce.

Od września i licząc okresy 6 miesięczne od pierwszego sprawozdania w każdym dozorze. Ale dopiero od września...Np jeśli pierwsze sprawozdanie było w grudniu to najbliższe w grudniu... Przy czym nie wiem dlaczego :D I nie mam nic na piśmie :roll:


Wiecie co, chyba zmęczona już dziś jestem...nic z tego nie rozumiem, czy można jakoś tak łopatologicznie ?
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: ksb » 08 maja 2013, 22:38

Rozporządzenie obowiązuje od marca. We wszystkich prowadzonych sprawach sprawozdanie powinno pojawić się nie rzadziej, niż co sześć miesięcy.Zatem do końca września w każdej sprawie będziemy mieć sprawozdanie z prowadzonego dozoru sporządzone na "nowym" druku, czyli z wnioskiem o kwalifikację do jednej z trzech kategorii. Kuratorzy okręgowi na naradzie nadzorczej zostali zobowiązani do przekazania tej informacji kuratorom.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: VIOLA » 09 maja 2013, 0:40

To tak .........
ale joasiac napisała OD września ....???
Idę spać
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: joasiac » 09 maja 2013, 8:33

Słuszny wybór :)
Rzucę to i pojadę w Bieszczady.
joasiac
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 116
Rejestracja: 24 sty 2006, 13:26
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: miron » 12 cze 2013, 23:44

Byłem na szkoleniu z P. Sędzią który powiedział że najwcześniej należy pisać spr. z przebiegu + klasyfikacja po 27 września, ale trzeba policzyć okresy 6-cio miesięczne od dnia sporządzenia sprawozdania z objęcia dozoru. Czyli np. jeżeli sprawozdanie z objęcia dozoru napisaliśmy w dniu 22 lutego 2011 - to według tego wzoru winniśmy złożyć sprawozdanie z przebiegu dozoru w dniu 22 lutego 2014 r. (liczymy okresy 6 m-czne). Powiedział by tak robić, aby nie doszło do sytuacji, kiedy na jeden dzień przyjdzie napisać kilkanaście sprawozdań.
A w kartach czynności dozoru w godziną rozpoczęcia czynności jest zamknięcie drzwi we własnym domu, zakończenie czynności następuje przy zamknięciu drzwi podopiecznego (sąsiada itp.).
Awatar użytkownika
miron
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:45
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: babajaga » 13 cze 2013, 8:45

co do sprawozdań z przebiegu - zgadzam się z w/w sędzią, gdyż pisanie 15 sztuk w jednym czasie graniczy z cudem, problem tylko z kwestią dopilnowania tych wszystkich terminów
a z tymi godzinami też się zastanawiałam i w sumie doszłam do wniosku,że nigdzie nie ujmujemy czasu dojazdu do dozorowanego czyli z kart wynika, że dziennie pracuję np. 5 godzin, a w sumie z dojazdem pracuję ponad 9 (godziny podałam przykładowo). Kwestia jak to ująć w karcie... jako dodatkowa czynność - dojazd do skazanego?
babajaga
 
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:32
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Następna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości