zatrzymanie dozorwanego w Niemczech

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zatrzymanie dozorwanego w Niemczech

Postautor: morphine » 21 maja 2013, 8:08

Mam do Was pytanie, co zrobilibyście w opisanej poniżej sytuacji?:
Wpłynął mi dozór orzeczony wyrokiem zaocznym. Powierzyłem doz kuratorowi społecznemu, który od ojca dozorowanego uzyskał informację, iż ten został zatrzymany przez tamtejszą Policję na terenie Niemiec i został osadzony w areszcie. Ojciec nie zna, albo nie chciał podać więcej szczegółów. Dozorowany nie odebrał także wezwania.
Czy pójść na łatwiznę i zwrócić teczkę do WWO z taką informacją?
Gdzie ewentualnie należałoby się zwrócić z pismem w celu potwierdzenia, że dozorowany został zatrzymany na terenie Niemiec?
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Aurelius » 21 maja 2013, 10:23

Zwróć się do KRK o kartę karną z Republiki Federalnej Niemiec. Jeśli jest tak, jak mówi ojciec podopiecznego, to przyjdzie Ci pełen zakres informacji, mimo że nie doszło jeszcze do skazania, czy też wydania wyroku. Oczywiście informacja przyjdzie po niemiecku (przynajmniej ja tak miałem).
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: lucinda » 21 maja 2013, 10:40

---------- 10:39 21.05.2013 ----------

I tak musisz poinformować sąd, że dozór nie został objęty i z jakiego powodu. Kwestia - czy samą notatką, czy notatką wraz z aktami...
Ja osobiście nie praktykuję odsyłania akt w takich sytuacjach-adres nie jest trefny, skazany niedostepny z innego powodu.
Jeśli ktos wcześniej Cię nie uszczęsliwi, to jutro zamieszczę adres jednostki policji odpowiedzialnej za współpracę z policją niemiecką.

---------- 10:40 ----------

OOoo...zawiesiłam się i już Aurelius mnie ubiegł :D
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: morphine » 21 maja 2013, 11:12

Dzięki za info.
Lucinda czekam na namiary do jednostki policji. Nawet jak ktoś Cię ubiegł to przecież też możesz uszczęśliwiać :)
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: magdasia » 21 maja 2013, 23:58

Trochę się krępuję, ale nie wiem, a między swoimi jestem, to się spytam. Jak się zwraca do KRK o kartę karną z Niemiec? Z niczym takim się do tej pory nie miałam okazji spotkać, a nigdy nie wiadomo, co za wiedza może się przydać.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: lucinda » 22 maja 2013, 15:30

Ponieważ sytuacja trochę się zmieniła od czasu, gdy kiedyś występowałam z takim zapytaniem, a było to - Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policynych i Celnych w ¦wiecku, zamieszczam informację, którą uzyskałam na ten temat:

Według Policji niemieckiej Sądy nie mogą występować o informacje "policyjnym" kanałem wymiany informacji, za pośrednictwem,którego uzyskane informacje mają charakter "operacyjny" i nie mogą się znaleźć w aktach sądowych.
Sądy Okręgowe mają możliwość bezpośredniego dostępu do tych danych za pośrednictwem systemu elektronicznego „ECRIS” – (zdecentralizowany system teleinformatyczny oparty na bazach danych rejestrów karnych, służący do wymiany informacji pomiędzy organami centralnymi państw członkowskich Unii Europejskiej poprzez zabezpieczoną sieć teleinformatyczną).
Sądy mają możliwość bezpośredniego dokonywania sprawdzeń osób w państwach członkowskich Unii Europejskiej w celu uzyskania informacji o osobach:
1) prawomocnie skazanych za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe;

2) przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe;

3) przeciwko którym prawomocnie umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe na podstawie amnestii;

4) będących obywatelami polskimi prawomocnie skazanymi przez sądy państw obcych;

5) wobec których prawomocnie orzeczono środki zabezpieczające w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe;

6) nieletnich, wobec których prawomocnie orzeczono środki wychowawcze, poprawcze lub leczniczo-wychowawcze

7) prawomocnie skazanych za wykroczenia na karę aresztu;

8. poszukiwanych listem gończym;

9) tymczasowo aresztowanych;

10) nieletnich umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.

Prawo do uzyskania informacji o osobach, których dane osobowe zgromadzone zostały w „Rejestrze Karnym”, przysługuje m.in.

- Sądom sprawującym w Rzeczypospolitej Polskiej wymiar sprawiedliwości, w związku z prowadzonym postępowaniem;

- Organom wykonującym orzeczenia w postępowaniu karnym, w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe, w sprawach o wykroczenia oraz w sprawach nieletnich, w związku z prowadzonym postępowaniem wykonawczym, w zakresie, w jakim jest to konieczne do wykonania orzeczenia;

Wniosek o dokonanie sprawdzenia osoby należy kierować do:

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego

przy Sądzie Okręgowym w .....

Podstawa prawna: Dz.U. z 2012 poz. 654 • Brzmienie od 15 stycznia 2013 - USTAWA z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: morphine » 22 maja 2013, 20:38

Dziękuje lucinda :)
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Aurelius » 22 maja 2013, 20:53

Magdasia w pozycji: Zakres żądanych informacji (jest na samym dole) wpisujesz informacja z Republiki Federalnej Niemiec, albo inne państwo, które interesuje Cię.

Dzięki Lusiu...
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: magdasia » 22 maja 2013, 21:01

Dzięki, nie wiedziałam, a to takie proste :D
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: jarosj » 22 maja 2013, 21:45

Nie wiem, czy wiecie, ale policja może takie rzeczy ustalać na telefon. Wystarczy mieć dobrego ks. Miałem kiedyś takiego, ale mi już podziękował. Jak była potrzeba, a raz była, to zadzwoniłem do niego i po kilku godzinach wiedziałem w którym więzieniu, właśnie na terenie Niemiec, siedziała taki jeden. Ale dzięki super działalności emesa pożegnałem moich speców.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość