dziwny wywiad

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: morphine » 20 wrz 2013, 17:04

---------- 15:13 20.09.2013 ----------

Jest dalszy ciąg sprawy z wywiadem dot tymczasowo aresztowanego.
KO oraz Sędzia wizytator podtrzymały nasze stanowisko o odmowie przeprowadzenia wywiadu. Pisma poszły do dyrektora ZK.
Chyba do MS nie wystąpiły.

---------- 17:04 ----------

A dzisiaj z "mojego" Sądu też dostałem ciekawy wywiad w trybie art 214kpk.
"...zleca przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w trybie art 214 kpk w sprawie X oskarżonego z art 190 kk wśród sąsiadów stron:
X - oskarżonego
Y - pokrzywdzonego
na okoliczność ustalenia charakteru, osobowości stron i ich relacji z innymi sąsiadami" :)
Już biegnę i robię wywiad w stosunku do pokrzywdzonego hehe
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: kgb14 » 20 wrz 2013, 18:36

No i pięknie - jakis mały sukcesik a cieszy :-D
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Deck » 20 wrz 2013, 21:17

---------- 20:47 20.09.2013 ----------

morphine pisze:Jest dalszy ciąg sprawy z wywiadem dot tymczasowo aresztowanego.
KO oraz Sędzia wizytator podtrzymały nasze stanowisko o odmowie przeprowadzenia wywiadu. Pisma poszły do dyrektora ZK.
Chyba do MS nie wystąpiły.
Nie inaczej.

---------- 21:17 ----------

morphine pisze:A dzisiaj z "mojego" Sądu też dostałem ciekawy wywiad w trybie art 214kpk.
"...zleca przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w trybie art 214 kpk w sprawie X oskarżonego z art 190 kk wśród sąsiadów stron:
X - oskarżonego
Y - pokrzywdzonego
na okoliczność ustalenia charakteru, osobowości stron i ich relacji z innymi sąsiadami" :)
Już biegnę i robię wywiad w stosunku do pokrzywdzonego hehe
Cacuszko.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: VIOLA » 20 wrz 2013, 23:54

morphine pisze:
A dzisiaj z "mojego" Sądu też dostałem ciekawy wywiad w trybie art 214kpk.
"...zleca przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w trybie art 214 kpk w sprawie X oskarżonego z art 190 kk wśród sąsiadów stron:
X - oskarżonego
Y - pokrzywdzonego
na okoliczność ustalenia charakteru, osobowości stron i ich relacji z innymi sąsiadami" :)
Już biegnę i robię wywiad w stosunku do pokrzywdzonego hehe


Jakiś "Orzeł Temidy" to zlecił ;-)
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: morphine » 17 wrz 2014, 16:17

Dzisiaj doszedłem do wniosku, że w ZK z którego dostałem ten dziwny wywiad w sprawie tymczasowo aresztowanego pracują albo coraz większe chamy, które nie szanują pracy innych, albo coraz większe miernoty.
W ostatnim czasie nagminnie wpływają do nas wywiady w trybie art 14 kkw gdzie jest orzeczona kara zastępcza. Zdarza się, że człowiek już wyszedł z zakładu zanim otrzymaliśmy wywiad. Jednak dzisiejszy wywiad przebił dotychczasowe. Wywiad podpisany przez dyrektora w sprawie osadzonego x bo chcą określić prognozę resocjalizacyjną w stosunku do niego. Coś i nie pasowała bo człowiek nie znałem. Sprawdziłem w NOE i okazało się, że x odbywał zastępczą karę aresztu w wymiarze 4 dni i już jest na wolności. Wywiad został wysłany w dniu kiedy opuścił ZK.
Jak mówili w czterdziestolatku - "rence odpadaja"
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: Deck » 17 wrz 2014, 20:04

morphine pisze:Jednak dzisiejszy wywiad przebił dotychczasowe. Wywiad podpisany przez dyrektora w sprawie osadzonego x bo chcą określić prognozę resocjalizacyjną w stosunku do niego. Coś i nie pasowała bo człowiek nie znałem. Sprawdziłem w NOE i okazało się, że x odbywał zastępczą karę aresztu w wymiarze 4 dni i już jest na wolności. Wywiad został wysłany w dniu kiedy opuścił ZK.
Jak mówili w czterdziestolatku - "rence odpadaja"
Absurd i głupota.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Odp: dziwny wywiad

Postautor: lucinda » 17 wrz 2014, 20:41

Radzę Ci Morphine zadzwonić do samego dyra;)
Ja mam takiego ulubionego pana w naszej policji - wyznaczonego do współpracy z kuratorami, do którego z namolną i poprawną uprzejmością wydzwaniam w sprawie absurdów zawartych w pismach z policji.
Jutro też go zaszczycę.
Będzie wniebowzięty:twisted:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: morphine » 19 wrz 2014, 8:47

W tej sprawie ma dzwonić kierownik. Zobaczymy...
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Odp: dziwny wywiad

Postautor: lucinda » 19 wrz 2014, 9:26

morphine pisze:W tej sprawie ma dzwonić kierownik. Zobaczymy...

No no...- pierwszeństwo, porządek, wyrównanie;)
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: morphine » 19 wrz 2014, 10:27

Oczywiście:) Ja przecież nie lubię się wychylać .
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Odp: dziwny wywiad

Postautor: lucinda » 19 wrz 2014, 10:50

Szczęśliwy jest kurator, w którego systemie/zespole/organizacji szanuje się i przestrzega tych mądrych zasad: Pierwszeństwa, Porządku i Wyrównania.
Każdy zna wtedy swoje miejsce i dobrze się w nim czuje.
Nikt nie musi się wychylać i męczyć tym wychylaniem;)
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: Deck » 19 wrz 2014, 15:06

Deck pisze:
morphine pisze:Jednak dzisiejszy wywiad przebił dotychczasowe. Wywiad podpisany przez dyrektora w sprawie osadzonego x bo chcą określić prognozę resocjalizacyjną w stosunku do niego. Coś i nie pasowała bo człowiek nie znałem. Sprawdziłem w NOE i okazało się, że x odbywał zastępczą karę aresztu w wymiarze 4 dni i już jest na wolności. Wywiad został wysłany w dniu kiedy opuścił ZK.
Jak mówili w czterdziestolatku - "rence odpadaja"
Absurd i głupota.
Dziś dostałem zarządzenie przeprowadzenia wywiadu z ZK w sprawie ukaranej odbywającej 2 kary zastępcze aresztu po 15-cie dni każda. Ostateczny koniec kary przypada na 26.09.2014 r.. Zrobi się, ale po co to komu?
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: morphine » 19 wrz 2014, 15:11

Zastanawiałem się też, czy nie prowadzić korespondencji z ZK i zapytać jakie konkretnie informacje są im niezbędne i jakie oddziaływania resocjalizacyjne zamierzają podjąć - czy o przepustkę, czy wniosku o warunkowe, czy może wniosku o SDE?:))
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: Deck » 19 wrz 2014, 20:38

morphine pisze:Zastanawiałem się też, czy nie prowadzić korespondencji z ZK i zapytać jakie konkretnie informacje są im niezbędne i jakie oddziaływania resocjalizacyjne zamierzają podjąć - czy o przepustkę, czy wniosku o warunkowe, czy może wniosku o SDE?:))

Morphine, szkoda pióra.
Może to temat do rozwiązania na szczeblu władze KRK - władze SW.

Pamiętam, że kiedyś w jakimś wątku zastanawialiśmy się nad tym z jakiego przepisu czy wytycznych resortowych wynika obowiązek zwrócenia się wychowawcy (za pośrednictwem dyrektora ZK) do ZKSS o przeprowadzenie wywiadu. Pamiętam, że spytałem kiedyś o to zaprzyjaźnionego wychowawcę, ale nie był na tyle zmotywowany, żeby dotrzeć do materiału źródłowego.
Określanie prognozy kryminologiczno-społecznej w przypadku kar zastępczych wydaje się niecelowe, szczególnie w przypadku kar krótkoterminowych. Może powinien być określony jakiś graniczny wymiar kary zastępczej (czy kary w ogóle), gdzie występowałby obowiązek zarządzenia wywiadu.
Ale może nie dostrzegam jakiegoś kluczowego czynnika.
Z drugiej strony, wymiary orzekanych kar zastępczych też się wydłużają, zgodnie ze zmianami w odpowiednich przepisach, a coś trzeba robić ze skazanym w ZK tzn. określić prognozę.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: dziwny wywiad

Postautor: morphine » 20 wrz 2014, 16:41

Deck pisze:
morphine pisze:Zastanawiałem się też, czy nie prowadzić korespondencji z ZK i zapytać jakie konkretnie informacje są im niezbędne i jakie oddziaływania resocjalizacyjne zamierzają podjąć - czy o przepustkę, czy wniosku o warunkowe, czy może wniosku o SDE?:))

Morphine, szkoda pióra.
Może to temat do rozwiązania na szczeblu władze KRK - władze SW.

Pamiętam, że kiedyś w jakimś wątku zastanawialiśmy się nad tym z jakiego przepisu czy wytycznych resortowych wynika obowiązek zwrócenia się wychowawcy (za pośrednictwem dyrektora ZK) do ZKSS o przeprowadzenie wywiadu. Pamiętam, że spytałem kiedyś o to zaprzyjaźnionego wychowawcę, ale nie był na tyle zmotywowany, żeby dotrzeć do materiału źródłowego.
Określanie prognozy kryminologiczno-społecznej w przypadku kar zastępczych wydaje się niecelowe, szczególnie w przypadku kar krótkoterminowych. Może powinien być określony jakiś graniczny wymiar kary zastępczej (czy kary w ogóle), gdzie występowałby obowiązek zarządzenia wywiadu.
Ale może nie dostrzegam jakiegoś kluczowego czynnika.
Z drugiej strony, wymiary orzekanych kar zastępczych też się wydłużają, zgodnie ze zmianami w odpowiednich przepisach, a coś trzeba robić ze skazanym w ZK tzn. określić prognozę.


Ale może wtedy odpowiedz dyrektora dałbym w temacie - cuda, albo śmiesznostki z pracy :mrgreen:
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości