jak prowadzić ten dozór?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

jak prowadzić ten dozór?

Postautor: babajaga » 16 sty 2015, 21:10

Witam.
Mam pytanie dot. sposobu prowadzenia dozoru przez kuratora.
Otrzymałam wyrok do wykonania. Pan Kowalski, uzależniony od narkotyków (jest opinia w aktach), skazany został za posiadanie narkotyków.
W pierwszym punkcie wyroku skazano go na karę 10 m-cy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 4 lata (tu brak podstawy prawnej i też brak stwierdzenia, że Kowalski oddany jest pod dozór kuratora sądowego).
W kolejnym punkcie na podst. art.71.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zobowiązano Kowalskiego do podjęcia leczenia w placówce leczniczej i oddano pod dozór kuratora sądowego, nie określono tu okresu na podjęcie leczenia.
I teraz mam pytanie, czy orzeczony dozór na mocy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, ma trwać do czasu zakończenia leczenia ? czy przez cały okres próby 4 lat.
Dodam, że taką sprawę mam pierwszy raz, i po skonsultowaniu się z sędzią orzekającym - dostałam nakaz prowadzenia dozoru w sposób tradycyjny. Mam jednak wątpliwości. Dziękuję za opinie w tej sprawie.
Pozdrawiam
babajaga
 
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:32
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: jak prowadzić ten dozór?

Postautor: BBG » 16 sty 2015, 21:35

Art. 71.1. W razie skazania osoby uzależnionej za przestępstwo pozostające w związku z
używaniem środka odurzającego lub substancji psychotropowej na karę pozbawienia
wolności, której wykonanie warunkowo zawieszono, sąd zobowiązuje
skazanego do poddania się leczeniu lub rehabilitacji w zakładzie opieki zdrowotnej
i oddaje go pod dozór wyznaczonej osoby, instytucji lub stowarzyszenia.

Nie ma tutaj informacji że dozór jest związany z okresem trwania leczenia. Tak więc w Twojej sytuacji sędzia ma rację. Czas trwania dozoru jest równy okresowi próby.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: jak prowadzić ten dozór?

Postautor: babajaga » 22 sty 2015, 11:25

dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
babajaga
 
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:32
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości