Jakie czynności podjąć?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Jakie czynności podjąć?

Postautor: Pola1 » 01 mar 2015, 1:28

Witam. Jestem kuratorem zawodowym. Proszę Koleżanki i Kolegów o spojrzenie na sprawę z "boku" i sugestie, co powinnam zrobić w sprawie. Wczoraj, będąc w środowisku dozorowanego w ramach kontroli pracy kuratora społecznego powzięłam informacje, iż żona dozorowanego uderzyła kilka dni temu swoją matkę w głowę a następnego dnia rzuciła się na nią z pięściami. Rodzina ta jest w zainteresowaniu policji, często dochodzi do interwencji, ponieważ z powodu najmniejszej nawet kłótni żona dozorowanego wzywa policję na swoich rodziców i odwrotnie. Najspokojniejszy w rodzinie jest dozorowany, pracuje w delegacji, do domu przejeżdża jedynie w weekendy, z żoną żyje w zgodzie , z teściami nie rozmawia ale też i nie wdaje się w żadne awantury. W rodzinie jest kurator rodzinny ( a dokładnie dwóch), ponieważ dozorowany i jego żona mają ograniczoną władzę rodzicielską. Dozorowany ma też nadzór z uwagi na zobowiązanie do leczenia odwykowego. Rodzina jest pod opieką OPS, mają asystenta rodziny. Teściowa dozorowanego, po tym jak córka ją uderzyła, wezwała policję na interwencję ale przed przyjazdem funkcjonariuszy żona dozorowanego wyszła z domu, więc panowie pojechali i tyle. Teściowa nie ma obdukcji, u lekarza nie była bo mówi, "że była chora ale po niedzieli pójdzie". Po wyjściu od w/w skontaktowałam się z dzielnicowym telefonicznie. Powiedział, że o ostatniej interwencji w rodzinie wie ale czeka na notatkę od kolegów z patrolu i dopiero uda się na rozmowę. Pracownik socjalny stwierdził, że jest w rodzinie trzech kuratorów więc on nie będzie teraz podejmował żadnych działań. Niebieska Karta nie jest prowadzona. Prac. socjalny jest chyba "zniechęcony" :? bo w ubiegłym roku zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu stosowania przemocy przez Panią X wobec rodziców, ale ostatecznie prokuratura sprawę umorzyła. Pani X za dwa tygodnie ma zamiar wyprowadzić się od rodziców do wynajętego mieszkania.
Co w tej sytuacji powinnam zrobić? Zawiadomić prokuraturę czy wysłać pismo/ notatkę na policję? Nie chcę żeby ktoś mi zarzucił, że nie dopełniłam obowiązków.
Nigdy nie patrz na nikogo z góry, chyba, że pomagasz mu wstać.
Jesse Jackson
Pola1
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2014, 22:32
Lokalizacja: wielkopolska
Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Jakie czynności podjąć?

Postautor: ksb » 01 mar 2015, 10:47

Aby uniknąć pytania : "gdzie był kurator?", zawsze zawiadamiam prokuratora. Oni niech robią, co zechcą. Stosuję przy tej okazji taką sztuczkę, że na zawiadomieniu do prokuratury zawsze widnieje z boczku podpis mojego przewodniczącego. Wierzcie mi, to zmienia postać rzeczy :)

Za ten post autor ksb otrzymał podziękowanie od
Pola1(02 mar 2015, 10:59)
Ocena:4%
 
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość