nadzór nad zakazem kontaktowania się i zbliżania

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

nadzór nad zakazem kontaktowania się i zbliżania

Postautor: Tadziu23 » 05 kwie 2016, 7:55

Moi drodzy, napiszcie proszę co myślicie o sprawowaniu nadzoru przez Kuratora nad zakazem kontaktowania się i zbliżania w przypadku
gdy skazany odbywa karę 15 lat pozbawienia wolności.
Otrzymałam akta wykonawcze do realizacji, które zostały zarejestrowane w DOZ.
Tadziu23
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2016, 8:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: nadzór nad zakazem kontaktowania się i zbliżania

Postautor: Sasquatch » 05 kwie 2016, 8:13

Temat ten był już poruszany na forum, dlatego też zachęcam do zapoznania się z nim
viewtopic.php?f=1&t=3180
Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Re: nadzór nad zakazem kontaktowania się i zbliżania

Postautor: Pierre » 05 kwie 2016, 13:58

Też mam takie cudo - długa kara p.w. i taki właśnie zakaz.
Przepisy jasno mówią co robić - rozróżniają okres obowiązywania środka i okres okres biegu środka.
Więc kontrolujesz już zakaz teraz, gdyż obowiązuje od prawomocności wyroku, pomimo odbywania przez podopiecznego kary p.w. ale bieg środka zaczyna się dopiero z chwilą opuszczenia przez niego jednostki penitencjarnej.
Póki co jednakże ograniczasz się do poinformowania go, pokrzywdzonej, ewentualnie Policji, i okresowych ustaleń czy dalej odbywa karę p.w.
Tym samym nadzór nad zakazem sprawujesz przez cały okres kary p.w. plus cały okres na jaki orzeczono środek np. 10 lat - czyli u Ciebie razem np. 25 lat :)
Awatar użytkownika
Pierre
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 130
Rejestracja: 26 cze 2010, 15:16
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: nadzór nad zakazem kontaktowania się i zbliżania

Postautor: Martinov » 05 kwie 2016, 18:56

Tadziu23 pisze:Moi drodzy, napiszcie proszę co myślicie o sprawowaniu nadzoru przez Kuratora nad zakazem kontaktowania się i zbliżania w przypadku
gdy skazany odbywa karę 15 lat pozbawienia wolności.
Otrzymałam akta wykonawcze do realizacji, które zostały zarejestrowane w DOZ.

Tu sprawa jest dość jasna, tak jak pisał przedmówca. Też mam takie sprawy, na teraz kontroluje, czy skazany przebywa w ZK.
Natomiast w moim SR otrzymujemy też zakazy, gdzie skazany jeszcze nie rozpoczął odbywania kary a nawet gdzie korzysta z odroczenia jej wykonania. Teczka przychodzi z adnotacją Przew. WWO, że bieg środka następuje po odbyciu kary ....
Martinov
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 67
Rejestracja: 23 lut 2009, 20:47
Lokalizacja: ?ląsk
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron