Teczki dozorowe - akta

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Teczki dozorowe - akta

Postautor: marena » 23 mar 2006, 11:22

Witam wszystkich!
Mam pytanie, w szczególnosci skierowane do członkow zespołów posiadających profesjonalny, zgodny z naszą Ustawą, sekretariat. Otóż - czyją "własnoscią" są teczki dozorowe? Zespołu kuratorskiego czy też sekretariatu? Kto za nie odpowiada? Czy np. Wydział Karny w będąc "w potrzebie" zwraca się pisemnie do Zespołu o wypożyczenie akt dozorowych potrzebnych do jakiejs nowej sprawy karnej z udziałem dozorowanego? Wiadomo, że akta w pionie kurateli rodzinnej są "własnoscią" sekretariatu, bo nie ma tutaj osobno zakładanych teczek osób nadzorowanych. Mam jednak problem z rozstrzygnieciem "własności" akt dozorowych :roll:
marena
 
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2006, 11:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jurek » 25 mar 2006, 13:27

Marena musisz sprecyzować co masz na myśli pisząc – sekretariat i teczki dozoru.
Czy sekretariat kuratorów czy sekretariat np. wydziału wykonawczego.
Teczki dozoru – „oryginalne” czy podręczne kuratorów.
Lukas na pewno wie o czym pisze i to On jest najbardziej kompetentny w udzieleniu tej odpowiedzi
Lukas !!! PUK PUK
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Lukas » 25 mar 2006, 16:52

Witaj Jurku
Zareagowałem na Twoje PUK PUK.
Postanowiełem ograniczyć się z publikowaniem na forum różnych postów.
Mam tak wiele problemów w pracy. Jeśli pozwolisz to chętnie się nimi podzielę wykorzystując możliwość kontaktowania się za pomocą e-mailów.
Jeśli chodzi o kwestie związane z tym kto i co powinien prowadzić i czym się zajmować, to bardzo proszę (Jurku, te uwagi nie są kierowane do Ciebie) zapoznajcie się dokładnie z instrukcją MS z dnia 12.12.2003r. dotyczącą funkcjonowania sekrestariatów sądowych i innych działów administracji sądowej, opublikowanej w jednym z Dz.Urz. Ministra Sprawiedliwości.
Wykonująć wiele obowiązków za sekretariaty (sekcje wykonawcze) po prostu jesteśmy wykorzystywani. Teczki dozoru powinny znajdować się w sekretariacie sekcji wykonawczej. Kuratorzy prowadzą akta (teczki) pomocnicze. Kurator współdecyduje o tym komu dozór należy powierzyć do wykonywania. Nie ma on uprawnień do tego aby go powierzać innym kuratorom zawod. bądź kuratorom społecznycznym.
Zajrzyjcie również do pisma MS - DNWO z września ub.r. - jest w nim określone stanowisko związane z przechowywaniem dokumentacji związanej z prowadzonymi dozorami i nadzorami, a także dokładne wskazanie gdzie powinny znajdować się teczki dotyczące tych spraw.
Wielu z nas ma pamięć b. dobrą, lecz nieco krótką. Podobnie jest ze mną.
Jeśli będziecie zainteresowani szczegółami to służę uprzejmie, lecz mogę je przedstawić dopiero po niedzieli.

Pozdrawiam wszystkich, którzy zainteresowani są zmianami w procedowaniu, związanym ściśle z usprawnieniem naszej służby.
Szczególne pozdrowienia, coraz bardziej wiosenne, przekazuję Jurkowi pukającemu z wnętrza mojego monitora.
Lukas
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 gru 2005, 20:39
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: marena » 25 mar 2006, 18:04

Lukas, bardzo dziekuję za informacje lecz z uwagi na słabą pamięć mam prośbe o dokładniejsze namiary na cytowane przepisy dot. problematyki sekretariatu, o których wspominasz w swoim poscie.
Przyznaje, że jestem zdziwiona jednym fragmentem Twojej wypowiedzi, cyt.:
"Kurator współdecyduje o tym komu dozór należy powierzyć do wykonywania. Nie ma on uprawnień do tego aby go powierzać innym kuratorom zawod. bądź kuratorom społecznycznym." Kuratorem dla dorosłych jestem od kilku dni zaledwie wiec proszę Cie o rowziniecie tej mysli.
I jeszcze jedno...obieg pism. Jezeli pismo wysyłane jest z Zespołu, przez jego sekretariat, to odpowiedź na nie także winna trafic do tegoż Zespołu (sekretariatu). To logiczne, przynajmniej dla mnie, lecz sekcja wykonawcza kreci nosem, bo oni muszą coś tam wpisywac do swoich kontrolek...Tak wiec mysle, że cos tu nie do konca gra na linii sekretariat zespołu a sekretariat sekcji wykon. Jesli bedziesz, Lukasie uprzejmy, i przeslesz mi cytowane rozporządzenia to mam nadzieje, że umysł mój sie rozjasni, przynajmniej w tym zakresie. Pozdrawiam
marena
 
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2006, 11:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Lukas » 27 mar 2006, 21:45

Witaj Mareno
Poczekaj jeszcze jedną dobę. Jutro na pewno otrzymasz odpowiedź. Dzisiaj miałem b. trudny dzień i na nic nie mam ochoty.
Pozdrawiam Lukas
Lukas
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 gru 2005, 20:39
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość