Zmniejszenie liczby kutatorów społecznych?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Zmniejszenie liczby kutatorów spoŁecznych?

Postautor: martusia » 02 kwie 2006, 15:04

Witam.
Jestem od 8 lat kuratorem społecznym. Posiadam odpowiednie kwalifikacje do pełnienia funkcji społecznej (resocjalizacja, szkolenia z zakresu aktywizacji zawodowej, pracy z osobami uzaleznionymi, sprawcami przemocy, bezdomnymi, bezrobotnymi itp.).
Pomimo wielu podejść nie udało mi się zostać kuratorem zawodowym. Bardzo lubię swoją pracę, i staram się ją wykonywać jak najlepiej. Zauważyłam, jednak, że w Sądzie, pod który podlegam, stopniowo zmniejszają ilość kuratorów społecznych, przekazując obowiązki kuratorom zawodowym. Czy rzeczywiście dąży się do tego, by zlikwidować społecznych? Trochę mnie to niepokoi.
Pozdrawiam
martusia
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2006, 20:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: martusia » 02 kwie 2006, 19:47

Wszystko byłoby ok. gdyby udało mi sie zostać kuratorem zawodowym. Niby mam wszystkie atuty, by nim zostać, a jednak przyjmują inne osoby.
Mam jeszcze pytanie, czy zastepowanie społecznych zawodowymi to kwestia najbliższych lat, czy dalsza perspektywa?
I czy to oznacza całkowitą likwidacje funkcji społecznych?
martusia
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2006, 20:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: mientus » 17 sie 2006, 23:11

Witaj Martusiu. Faktycznie mówi sie o zastapieniu społecznej kurateli zawodową, ale ja słysze o takich projektach już od prawie 10 lat i widzisz jak jest. Może sie tak stać kiedy będa zawodowym dowalali coraz wiecej obciążenia osobistymi. myślę że społeczni będą jeszcze troszkę musieli nam pomagać bo MS nie uzbiera kasy na etaty. Pozdrawiam cieplutko.
mientus
 
Posty: 31
Rejestracja: 25 kwie 2006, 13:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: sylwunia » 23 maja 2007, 12:56

myślę martusia że szybko to nie nastąpi.W moim okręgu tez tak gadają a nic z tego nie wynika.
sylwunia
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 maja 2007, 17:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

80 dozorów osobistych?

Postautor: martusia » 21 paź 2008, 21:54

Dzisiaj mój kurator (zawodowy) powiedział, ze prawdopodobnie zawodowi będą musieli wykonywac po 80 dozorów osobistych, co spowoduje fale odwołan społecznych. Czy takie wieści dotyczą wszystkich okręgów czy tylko mojego?
martusia
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2006, 20:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 22 paź 2008, 2:08

A powiedział skąd ma te wieści i kiedy ma to nastąpić?
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Taki » 23 paź 2008, 21:37

Kuratorów społecznych jest w kraju .... tysięcy.
Pobieraja ryczałt a nie pensje.
Aby ich zastapić trzeba by powałać ... tysiące zawodowych z pensjami, podatkami,składkami na ZUS itp. Wielokrotnie zwiększyło by to wydatki państwa na funkcjonowanie sądownictwa.
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację gospodarcza kraju ten marazm potrwa jeszcze długo.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 24 paź 2008, 0:08

¦więte słowa Taki
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość