Badania

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej do wykonywania orzeczeń w sprawach karnych

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Badania

Postautor: probi » 06 cze 2005, 18:49

Czy ktoś może mi powiedziać jakiego typu badania przechodzą w myśl ustawy o kuratorach sądowych kandydaci na kuratorów sądowych ?
probi
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 45
Rejestracja: 06 cze 2005, 18:44
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postautor: kesey » 07 cze 2005, 9:52

Nigdzie w Ustawie nie doczytałem, ażeby były jakieś specjalistyczne badania dla kuratorów, poza standardowymi, pracowniczymi, którym zwykle jestem poddawany przeciętnie 1 raz na 2 lata. Lekarza zakładowego stosunkowo najbardziej interesuje wówczas, czy nie mam żylaków (zwykle nieodmiennie o to pyta) :D . Adekwatnie rzecz ma się z kandydatami na aplikantów kuratorskich. Jeżeli nie masz wyraźnie ujawniających się zaburzeń psychotycznych nie pękaj- startuj :lol: .
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

badania

Postautor: eipiem » 07 cze 2005, 17:05

W okręgu warszawskim od kilku lat są obowiązkowe badania psychologiczne dla kandydatów na aplikantów stwierdzające przydatności kandydata do zawodu.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: anca » 07 cze 2005, 17:44

Zgodnie z ustawą wymagane są takie same badania od kandydatów na kuratorów /też społecznych/ , jak od kandydatów do zawodu sędziego.Zajrzyjcie do wszystkich odnośników w ustawie.
W naszym okregu kur.społeczni też poddaja się tym badaniom /psychologicznym/..na koszt własny /ok.100zł./
anca
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 408
Rejestracja: 26 kwie 2005, 17:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postautor: probi » 07 cze 2005, 21:03

Dziękuję za odpowiedźi. :)
Anca czy możesz podać mi adres, gdzie wykonują te badania, bardzo proszę.
probi
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 45
Rejestracja: 06 cze 2005, 18:44
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Kuratorzy dla dorosłych

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości