sprawa w sądzie za wagary

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

sprawa w sĄdzie za wagary

Postautor: alicze » 15 cze 2007, 10:49

witam. Mam ogromny problem i proszę o pomoc. Jestem mamą czternastoletniego chłopca, który jest w I kl. gimnazjum i nie zda. Szkoła wystąpiła z wnioskiem do sądu o ustanowienie kuratora za wagary. Dzisiaj mam sprawę w sądzie Proszę mi powiedzieć jak to będzie wyglądało. Na jakie pytania będę musiała odpowiadać lub mój syn i jak będzie wyglądał nadzór kuratora w tym przypadku. Czy w tym przypadku będzie miał miejsce wywiad środowiskowy itd. Proszę o odpowiedź, bo jestem przerażona tą całą sytuacją.
alicze
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2007, 10:05
Lokalizacja: płock
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tomek » 18 cze 2007, 22:23

Witam i choć piszę poniewczasie, to mam pewną refleksję związaną z tym postem. Skoro wagary były tak nagminne, że aż szkoła powiadomiła o tym Sąd, to ja osobiście, jako rodzic byłbym bardziej przerażony faktem nie dopilnowania swojego dziecka. Obecnie toczące się postępowaniem jest jedynie konsekwencją zaniedbań ze strony pani, jako matki. Problem jest właśnie w tym, że rodziców ogarnia i owszem przerażenie, ale po fakcie. Jedyne co mogę obecnie zasugerować to w razie orzeczenia nadzoru kuratora nad synem, współpracować z osobą pełniącą ten nadzór. Pozdrawiam
tomek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 203
Rejestracja: 19 lut 2006, 21:27
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości