relacje urzędników sądowych i kuratorów

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

relacje urzędników sĄdowych i kuratorów

Postautor: august75 » 05 sie 2009, 17:00

Jestem świeżo upieczonym pracownikiem sądu i zarazem od 5 miesięcy kuratorem społ. Jestem w szoku, jaka może być nienawiść do środowiska kuratorów zawodowych, np. na forum pracowników sądów, głównie o zarobki. W pracy też to zauważam, kiedy panie z sekretariatów wydziałowych pomstują, jak im jest źle. Nie sądziłam też, że w sądzie na stanowiskach biurowych może pracować tyle osób, które mają średnie wykształcenie.
august75
 
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2009, 8:40
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 05 sie 2009, 22:36

a może skopiuj coś z takiego forum. Ciekaw jestem co piszą
raskolnikow
 

Postautor: Weronika_ » 06 sie 2009, 21:27

"zawiść o wysokość zarobków" nie tylko dotyczy pracowników sądu, sędziowie też nam zazdroszczą, także "dni terenowych", ale, że np. musimy jechać w teren np. w sobotę, niedzielę lub w godz. wieczornych, że nie wspomnę o 'własnym" samochodzie / bo dodatek terenowy nawet na pokrycie kosztów paliwa nie starcza/ to udają, że tego nie wiedzą.tym bardziej solidaryzuję się z koleżeństwem- kuratorami we wszystkich trudach wykonywania zawodu i pozdrawiam
Weronika_
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: marekl9 » 06 sie 2009, 21:40

Zgodnie z zasadą wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
„Ilu ludzi, tyle zdań”
Awatar użytkownika
marekl9
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lip 2006, 23:13
Lokalizacja: ?ląsk
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

re

Postautor: august75 » 06 sie 2009, 21:47

A poza tym panienki (te młodsze i starsze) urzędniczki to często ledwo po liceum. Nie zdawałam sobie z tego sprawy do momentu, kiedy nie zaczęłam pracować w sądzie.
august75
 
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2009, 8:40
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 08 sie 2009, 0:11

Weronika_ pisze:"zawiść o wysokość zarobków" nie tylko dotyczy pracowników sądu, sędziowie też nam zazdroszczą, także "dni terenowych", ale, że np. musimy jechać w teren np. w sobotę, niedzielę lub w godz. wieczornych, że nie wspomnę o 'własnym" samochodzie / bo dodatek terenowy nawet na pokrycie kosztów paliwa nie starcza/ to udają, że tego nie wiedzą.tym bardziej solidaryzuję się z koleżeństwem- kuratorami we wszystkich trudach wykonywania zawodu i pozdrawiam

W sumie to dziwni co sędziowie co kuratorom zazdroszczą. Sami mają nienormowany czas pracy i wcale nie muszą siedzieć w Sądzie. Zależy od wydziału ale generalnie to nie zazdroszczę sędziom którzy mają sprawę 100 akt po 200 stron i 500 świadków do przesłuchania.
raskolnikow
 

Postautor: lucinda » 06 wrz 2009, 17:51

Jak tak poczytałam te posty to myslę,że problem nazywa sie: poczucie niższości i wyższości..I kazdy z nas na tej skali potrafi sam sie umiescic.Najlepiej byc posrodku-to zalecam mlodym kuratorom..
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: august75 » 06 wrz 2009, 19:51

No cóż, pewnie dobre podejście. Niemniej jednak ja czuję się bardziej kuratorem, mimo że jestem społecznym, niż urzędnikiem sądowym.
august75
 
Posty: 27
Rejestracja: 14 cze 2009, 8:40
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: lucinda » 07 wrz 2009, 10:39

Ale kurator jest rowniez urzednikiem we wszelkim tego slowa znaczeniu i ze wszystkimi konsekwencjami , i jesli tego nie akceptuje , ma problemy "tozsamościowe".
W relacjach chodzi o to , by zachowywac sie godnie ( bez poczucia nizszości wobec sedziow i wyzszosci wobec sekretariatu ) i kompetentnie (wiedziec co robie , po co i umiec to obronic ). Wtedy wiesz kim jestes i co znaczysz , i jakie jest Twoje miejsce - co nalezy do twojej pracy ( a to moim zdaniem jest b.istotna sprawa, bo wielu kuratorom to sie myli).
Taki kurator budzi szacunek - czuja to dokladnie rowniez skazani.
Zycze pomyslnosci na tej drodze August...
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość