ZAROBKI KURATORÓW S?DOWYCH

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

ZAROBKI KURATORÓW S¡DOWYCH

Postautor: makess » 27 gru 2005, 12:19

Bardzo proszę o informację na temat zarobków kuratorów zawodowych. Obecnie jestem kuratorem społecznym i pracuję w szkole jako nauczyciel Zastanawiam się nad możliwością zmiany pracy. Wiem jak wygląda ta praca od kuchni, ale nie mam wiadomości na temat zarobków kuratorów. Z góry dziękuję i pozdrawiam
makess
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2005, 1:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Paulinka » 27 gru 2005, 13:00

Odsyłam Cię do Ustawy o kuratorach sądowych. (Dz.U.Nr 98, poz.1071 i Nr 154, poz. 1787 oraz z 2002r. Nr.153, poz. 1271 i Nr 213, poz.1802. Dla ułatwienia dołączę Ci fragment, który dotyczy wynagrodzeń kuratorów zawodowych.
ROZPORZ¡DZENIE
RADY MINISTRÓW


z dnia 23 grudnia 2002 r.


w sprawie wynagrodzeń kuratorów zawodowych i aplikantów kuratorskich.


(Dz. U. z dnia 31 grudnia 2002 r.)



Na podstawie art. 14 ust. 7 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych (Dz. U. Nr 98, poz. 1071 i Nr 154, poz. 1787 oraz z 2002 r. Nr 153, poz. 1271 i Nr 213, poz. 1802) zarządza się, co następuje:



§ 1. Rozporządzenie określa:
1) szczegółowe zasady wynagradzania kuratorów zawodowych i aplikantów kuratorskich;
2) mnożniki wynagrodzenia zasadniczego;
3) stawki dodatku funkcyjnego;
4) stawki dodatku patronackiego;
5) okoliczności uzasadniające przyznanie kuratorom zawodowym dodatku specjalnego.


§ 2. Ustala się wynagrodzenie zasadnicze kuratorów zawodowych, zwanych dalej "kuratorami", oraz aplikantów kuratorskich przy zastosowaniu mnożników kwoty bazowej, ustalonej na podstawie przepisów o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, zwanej dalej "kwotą bazową", określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia.


§ 3. 1. Stanowiska oraz odpowiadające im stawki dodatku funkcyjnego wyrażone w procentach kwoty bazowej określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
2. Dodatku funkcyjnego przysługującego kuratorowi powołanemu na stanowisko kuratora okręgowego lub zastępcy kuratora okręgowego nie łączy się z dodatkiem za pracę terenową, o którym mowa w art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o kuratorach sądowych, zwanej dalej "ustawą".


§ 4. 1. Kuratorowi sprawującemu patronat nad jednym aplikantem kuratorskim przez okres nie krótszy niż miesiąc przysługuje dodatek patronacki w wysokości 0,10 kwoty bazowej za każdy miesiąc sprawowania patronatu, a za następnych aplikantów - w wysokości 0,05 kwoty bazowej za każdego aplikanta, jednak nie więcej niż 0,20 kwoty bazowej za wszystkich aplikantów łącznie.
2. Przerwa w sprawowaniu patronatu z powodu nieobecności patrona lub jednego aplikanta, trwająca dłużej niż 7 dni roboczych, powoduje utratę prawa do dodatku za tego aplikanta.


§ 5. Dodatek specjalny, w wysokości, o której mowa w art. 14 ust. 4 ustawy, może być przyznany kuratorowi z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych, w szczególności za prowadzenie zajęć w ośrodku kuratorskim, przez właściwego prezesa sądu.


§ 6. Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2001 r. w sprawie wynagrodzeń zawodowych kuratorów sądowych (Dz. U. Nr 85, poz. 930).


§ 7. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2003 r.


ZA£¡CZNIKI


ZA£¡CZNIK Nr 1


TABELA STOPNI S£U¯BOWYCH I ODPOWIADAJ¡CYCH IM MNO¯NIKÓW KWOTY BAZOWEJ

Lp. Stopień służbowy Mnożnik kwoty bazowej
1 Kurator specjalista 2,1
2 Starszy kurator zawodowy 1,8
3 Kurator zawodowy 1,5
4 Aplikant kuratorski 0,9


ZA£¡CZNIK Nr 2


TABELA STANOWISK ORAZ ODPOWIADAJ¡CYCH IM STAWEK DODATKU FUNKCYJNEGO

Lp. Stanowisko Procent kwoty bazowej
1 Kurator okręgowy 70-110
2 Zastępca kuratora okręgowego 50-70
3 Kierownik zespołu kuratorskiej służby sądowej 30-50
Paulinka
 
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2005, 23:48
Lokalizacja: Kielce
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: michu » 27 gru 2005, 13:08

kwota bazowa na 2005 rok wynosi 1769,25 zł
Awatar użytkownika
michu
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 paź 2005, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jantar65 » 29 maja 2006, 14:20

Chciałbym nawiązac do tego, dość już starego wątku.
Co prawda podobno dżentelmeni o pieniądzach nie mówią, ale nie ukrywajmy, ze są one ważne. Niewielu chyba pracuje dla idei.
Ustawa co prawda określa zarobki kuratorów dokładnie, ale czy są to wszystkie składowe?
Niedawno otrzymałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną (po 3 latach od złożenia wniosku). Od kilkunastu lat pracuję w oświacie, konkretnie zajmuję sie resocjalizacją i socjoterapią. Mam stałą, chociaż dość ciężką pracę za przyzwoite pieniądze. I stąd moję pytanie. Na jakie realnie dochody może liczyć kurator zawodowy, juz po odbyciu stażu aplikanckiego?
Jeśli ktokolwiek zechciałby się podzielic ta wiedzą to proszę o PW.
jantar65
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2006, 13:39
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kur@tork@ » 29 maja 2006, 18:47

jantar65 masz wszystko napisane. składniki dodatkowe to wysluga lat albo dodatek specjalny jak zostaneisz kierownikiem zespołu a obciążenia to tak jak wszędzie : alimenty, długi, pozyczki (jak kto ma) ubezpieczenienie, emerytalna skladka itp. trudno tak napisać : będziesz zarabial 1000 zł bo to indywidualnie ci ktoś w księgowości naliczy. POmnoz sobie 0,9 razy kwota bazowa to jest staawka podstawowa dla aplikanta.
I uwaga! poczytaj wszystkie nasze kurtaorskie narzekania z których się dowiesz, że pracujemy nie 8 godzin dziennie a 24 i to nie jest żart!!
kur@tork@
 
Posty: 72
Rejestracja: 26 sty 2006, 15:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: krzysztof » 29 maja 2006, 23:41

musisz się też liczyć z tym, że jak dostaniesz odległy teren - a nowi w zespole przeważnie zaczynają od najdalszych - to musisz mieć samochód i jeździsz na własny koszt - otrzymasz tzw. dodatek terenowy, ale jest to dodatek za uciążliwość pracy w terenie, kosztów przejazdu ci nikt nie zwróci bo wg. kogoś mądrego w ministerstwie kurator nie ma, w sensie prawnym, podróży służbowych... po prostu podpisując umowę godzisz się na pracę w terenie i nikogo nie obchodzi jak tam dotrzesz
krzysztof
 
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2005, 1:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 31 maja 2006, 1:50

Witaj :!:
Jeśli pełnisz funkcję społecznego kuratora sądowego to co najwyżej wiesz Makess jak wygląda jadalnia. Zaręczam Ci, że kuchnia jest znacznie mniej atrakcyjna- dużo w niej garów (nadzwyczaj brudnych), szef każe zostawać po godzinach a co i rusz przypala się jakaś potrawa :lol: Na dodatek płyn do mycia naczyń kupujesz sobie sam.
A wynagrodzenie kuratora zawodowego- 3538,50 zł. brutto (wraz z dodatkiem terenowym, oraz bez potrąceń podatku, składek na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne). Dochodzi do tego każdego roku 5% wysługi lat po przepracowaniu lat pięciu i każdego roku wskaźnik ten zwiększa się o 1%- maksymalnie do 20%.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: rstonka » 31 maja 2006, 12:00

Witam. Dlaczego nie zapytasz kuratora zawodowego, z którym współprzcujesz? Będziesz miał informacje z perwszej ręki. Pozdrawiam.
rstonka
 
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2005, 15:08
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: zolza » 01 cze 2006, 23:01

Kesey bardzo mi sie podoba to porównanie do kuchni my kiedyś mówilismyo pralni, ale kuchniAa to tez dobra rzecz.pozdrawiam
zolza
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 71
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postautor: Pawellas » 25 lip 2007, 17:31

Wszystko w przepisach - nie ma nic od łapki. I tak ma być! Dzielnie zatem sprawdzaj stosowne rozporządzenia, kwoty bazowe i podstawy naliczania....
Oby ci wyszło jak najwięcej
Mam nadzieję, że mi pomożesz i mam nadzieję, że udało mi się Ci pomóc...
Pawellas
 
Posty: 15
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:50
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości