Samuel Visconio

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Samuel Visconio

Postautor: dada » 16 lis 2010, 10:50

Znalazłam piękny cytat: "„Kurator to sługa ludzkości. Tej ludzkości, która cierpi sama i przez swoje błędy powodujące cierpienie innych. Tę właśnie nieszczęśliwą ludzkość – nieszczęśliwą i unieszczęśliwioną – zmienia i ratuje uświadomiony kurator” autorstwa Samuela Visconia, ale nie wiem kim on jest. Szukałam w internecie informacji na temat autora, jednak nic nie znalazłam. Czy ktoś może coś podpowiedzieć ?
dada
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2006, 21:42
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Samuel Visconio

Postautor: Bosman » 16 lis 2010, 21:25

dada pisze:Znalazłam piękny cytat: "„Kurator to sługa ludzkości. Tej ludzkości, która cierpi sama i przez swoje błędy powodujące cierpienie innych. Tę właśnie nieszczęśliwą ludzkość – nieszczęśliwą i unieszczęśliwioną – zmienia i ratuje uświadomiony kurator”

Nie łapię tego. To jakaś ideologiczna abstrakcja. Ale może to i piękne. Nie znam się.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Aurelius » 16 lis 2010, 22:48

Z tego co sprawdziłem, to nie chodzi o Samuel Visconio, lecz o Samuel Viscont. Tutaj jest artykuł, gdzie przywołany przez Ciebie cytat został wykorzystany. Nie mam pojęcia, kim jest jego autor, lecz jeśli bardzo Cię to uwiera możesz spróbować nawiązać kontakt z autorkami artykułu i zapytać o to ;)

BTW - post przenoszę jednocześnie do działu Sprawy różne, bo jakoś mi tam po prostu pasuje.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Weronika_ » 16 lis 2010, 23:31

...moim zdaniem prawdziwie i pięknie powiedziane...,
przypomniało mi się powiedzenie koleżanki "starszej stażem", kuratora ds.rodzinnych, /tak a propos "łapania tekstu":..."jak się w tym grzebie to się wie"... :wink:
pozdrawiam serdecznie
Weronika_
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Bosman » 17 lis 2010, 21:03

Weronika_ pisze:...moim zdaniem prawdziwie i pięknie powiedziane...,
przypomniało mi się powiedzenie koleżanki "starszej stażem", kuratora ds.rodzinnych, /tak a propos "łapania tekstu":..."jak się w tym grzebie to się wie"... :wink:
pozdrawiam serdecznie
Ok. Pozdrawiam.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: tulipanna555 » 11 lis 2011, 17:42

witam wszystkich serdecznie. Informacje na temat autora tego cytatu znajdą Państwo w tym linku http://pl.wikipedia.org/wiki/Herbert_Samuel
Pozdrawiam i życzę miłej lektury :)
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron