PIT-R

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

PIT-R

Postautor: Moniq » 22 lut 2011, 13:40

Witam, jestem kuratorem społecznym. Otrzymałam PIT-R za ubiegły rok z kwotami, w sumie, przewyższającymi kwotę wolną 2280zł. Czy ktoś mógłby mi napisać w jaki sposób mam go uwzględnić w zeznaniu rocznym ? Dziękuję
Moniq
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2005, 19:04
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 22 lut 2011, 15:08

wydaje mi sie ,ze od nadzwyzki odprowadza sie podatek na zasadach ogolnych
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: ksb » 24 lut 2011, 20:28

---------- 19:08 24.02.2011 ----------

A ja mam przekonanie, że ryczałt jako zwrot kosztów poniesionych nie podlega opodatkowaniu.
Dziwi mnie więc ten Pit R. Przystępuję do przeszukiwania przepisów. Jak ktoś coś wie, to proszę o naukę.

---------- 19:28 ----------

Douczyłam się:
Ryczałt należny sądowemu kuratorowi społecznemu za dokonanie czynności obecności przy kontaktach rodziców z dziećmi, ustalonych przez sąd opiekuńczy nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i analogicznie ryczałt za wywiad z 214 kpk . Z tego wynika, że zwrotem poniesionych kosztów jest jedynie ryczałt określony w art. 90 ustawy, który nie podlega opodatkowaniu ( ryczałt za sprawowanie dozorów i nadzorów).
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: PIT-R

Postautor: kraliusz » 24 lut 2011, 23:29

Moniq pisze:z kwotami, w sumie, przewyższającymi kwotę wolną 2280zł

W 2010 r. diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów, otrzymywane przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich, wolne były od podatku dochodowego do wysokości nieprzekraczającej (łącznie od wszystkich płatników) miesięcznie 2.280 zł. W konsekwencji, diety oraz zwrot kosztów przekraczające miesięcznie kwotę korzystającą ze zwolnienia, podlegają opodatkowaniu.

Czy aby na pewno kwoty przekroczyły kwotę wolną od podatku w wysokości 2280 zł MIESIÊCZNIE? - bo dopiero wtedy należy wykazać nadwyżkę w 3 wierszu rozliczenia rocznego
Awatar użytkownika
kraliusz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 162
Rejestracja: 27 cze 2006, 11:30
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Re: PIT-R

Postautor: Bosman » 25 lut 2011, 10:56

kraliusz pisze:
Moniq pisze:z kwotami, w sumie, przewyższającymi kwotę wolną 2280zł

W 2010 r. diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów, otrzymywane przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich, wolne były od podatku dochodowego do wysokości nieprzekraczającej (łącznie od wszystkich płatników) miesięcznie 2.280 zł. W konsekwencji, diety oraz zwrot kosztów przekraczające miesięcznie kwotę korzystającą ze zwolnienia, podlegają opodatkowaniu.

Czy aby na pewno kwoty przekroczyły kwotę wolną od podatku w wysokości 2280 zł MIESIÊCZNIE? - bo dopiero wtedy należy wykazać nadwyżkę w 3 wierszu rozliczenia rocznego
Słusznie.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron