wypalenie się - duchowość

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wypalenie się - duchowość

Postautor: commynes » 10 lip 2006, 14:53

Praca kuratora jest podobna do pracy... duchownego. Posłuchajcie, jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym -przez analogię do wypalenia w pracy pastora ewangelickiego i nie tylko:

http://www.cme.livenet.pl/sluchaj//wyklady/sluchaj.html

WYK£AD nr 5 - Gdy gonisz resztkami sił...[i][/i]

Więcej tematów: www.sluchaj.cme.org.pl.

POLECANY PRZEZE MNIE TEMAT NIESTETY ZOSTA£ PO PARU DNIACH ZAST¡PIONY NOWYMI TEMATAMI. NIESTETY=zalezy co kogo interesuje...
Ostatnio zmieniony 13 lip 2006, 22:41 przez commynes, łącznie zmieniany 1 raz
commynes
 
Posty: 47
Rejestracja: 28 gru 2005, 22:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Krokus » 11 lip 2006, 0:26

Jakby na to nie spojrzeć dyżuru sądowego nie traktuję jak nabożeństwa, a rozmowy z podopiecznym jak spowiedzi. Może nie ma w tym co napisałem zbyt wiele z obrzędów pastora, ale przed wypaleniem zawodowym można sie chronić w mnmiej uduchowiony sposób, choć chyba każdy jest dobry, jeśli skuteczny :)
Krokus
 
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2005, 21:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: commynes » 11 lip 2006, 10:26

Krokus pisze:Jakby na to nie spojrzeć dyżuru sądowego nie traktuję jak nabożeństwa, a rozmowy z podopiecznym jak spowiedzi. Może nie ma w tym co napisałem zbyt wiele z obrzędów pastora, ale przed wypaleniem zawodowym można sie chronić w mnmiej uduchowiony sposób, choć chyba każdy jest dobry, jeśli skuteczny :)


Nie sądzę, by polecany przeze mnie wykład był bardzo uduchowiony; raczej budujący ducha do pracy. Wykład jest do "wypalonych zawodowo" pastorów, ale nie jest kazaniem na nabożeństwie. Posłuchaj, to się przekonasz.
commynes
 
Posty: 47
Rejestracja: 28 gru 2005, 22:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości