ANGIELSKI a DOFINANSOWANIE

Nie wiesz gdzie zamieścić swój temat? Jeśli jest niezwiązany z żadnym z utworzonych działów zamieść go właśnie tutaj.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

ANGIELSKI a DOFINANSOWANIE

Postautor: Juna77 » 27 lut 2007, 23:55

Witajcie,
mam takie trochę nietypowe pytanie,ale jednak ważne :-) dla mnie :-)
Czy słyszeliście o tym, żeby Prezes Waszego Sądu, bądź Kurator Okręgowy dofinansował(oczywiście nie osobiście:-) komuś naukę języka? Może nie pokrywał w całości kursu, ale choćby jakąś część? W końcu mamy UE i coraz częściej nasi podopieczni jeżdżą za granicę, ja mam kilku takich alimenciarzy co płacą kobietom np. w Czechach-gdy piszemy wspólnie jakieś pismo do Czech to są problemy, a angielski byłby jak znalazł :-) Może by tak ktoś pomyślał o dokształcaniu pod tym kątem? :-) Ciekawa jestem Waszych doświadczeń w tej kwestii , bądź też uwag !
Pozdrawiam
Juna77
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 42
Rejestracja: 07 lip 2005, 8:17
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Jerzy » 28 lut 2007, 14:24

Nie slyszalem aby byly dofinansowane jakiekolwiek formy doksztalcania u nas jest to nasz problem obecnie ja wspolnie z kolega doksztalcamy sie w prawie europejskim koszt 490 zl i z wlasnej kieszeni-ciekawostka jest fakt iz doksztalcaja sie kuratorzy i starsi kuratorzy nie ma ani jednego specjalisty-bo i po co jak nie ma juz mozliwosci awansu ani nagrody/takie padaly z ich strony argumanty/i dlatego pytalem o nagrody i wyroznienia
Jerzy
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 lut 2007, 15:46
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kropka » 28 lut 2007, 18:23

I tu się Jerzy mylisz i to głęboko. Jestem jedną z piętnowanych przez Ciebie specjalistów :cry: i przez myśl mi nie przeszło, by ustawać w samokształceniu, bądź kształceniu wspólnemu. Aktualnie 20 osób spośród kuratorów zawodowych obu specjalizacji w moim Sądzie Rejonowym rozpoczyna uczestnictwo w projekcie WUP w Szczecinie pn."Podnoszenie kwalifikacji pracowników organizacji pozarządowych i służb społecznych", z opcją specjalnie dla kuratorów zawodowych rodzinnych (z przydatnością niektórych zagadnień dla kuratorów "dorosłych"). Finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego projekt zakłada podnoszenie kwalifikacji językowych beneficjenta (na wybranym przez niego poziomie języka), komputerowych, w zależności od poziomu zaawansowania i umiejętności, a także cykl bloków weekendowych (sobota - niedziela) z zakresu metodyki pracy socjalnej, profilaktyki uzależnień, postępowania w sprawach nieletnich, działań probacyjnych, psychologii społecznej, prawa cywilnego i rodzinnego oraz pomocy społecznej i pewnie innych, równie przydatnych. Wiedzy nigdy za wiele, stąd wśród w/w uczestników jest kilku specjalistów, w tym nawet kierownik zespołu.
Myślę, że i w Waszych sądach pojawią się powoli takie formy doskonalenia zawodowego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Zet » 01 mar 2007, 0:10

Wielokrotnie udało mi się uzyskać całkowite lub częsciwe dofinansowanie do róznych form dokształcania. Nie próbowałam ,czy udałoby się z nuką języka.

Jerzy, ja też z tych co kropka. Uczę się cały czas z dobrej i nie przymuszonej woli chociaż awans juz mi nie grozi ( mam ). Moze więc dobrze by było nie generalizować ?
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Juna77 » 01 mar 2007, 0:12

Kropko miła, wlałaś trochę nadziei w moje stroskane serce :-) Muszę więc popytać na temat tego projektu, a "nóż- widelec" trafi do nas ,pozdrawiam i zachęcam do dalszej wymiany informacji na ten temat
Juna77
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 42
Rejestracja: 07 lip 2005, 8:17
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 01 mar 2007, 2:20

Przepraszam, ja trochę nie na temat.
Jerzy masz chyba jakąs obsesję. Proszę, jeśli masz coś do jakiegoś specjalisty, to mu o tym powiedz wprost "face to face" (w końcu tak stoi w kodeksie etyki) a nie wykorzystuj do tego celu anonimowego forum. Rażące jest, kiedy w ten sposób "jeździ" się po ludziach. Formatu osoby nie określa jej tytuł zawodowy, ale mnóstwo innych czynników.
¯eby nie było wątpliwości- nie jestem kuratorem specjalistą.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kropka » 01 mar 2007, 8:31

...więc jak widzisz Jerzy na przykładzie Kesey'a stopień służbowy nie ma nic wspólnego z tym, co tak zajadle podnosisz nie tylko na naszym Forum :wink:
Miłego dnia wszystkim
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Jerzy » 03 mar 2007, 9:11

Przypisywane mi sa intencje ktorych nie ma pracuje w bardzo dobrym zespole i pracuje mi sie bardzo dobrze kilka slow o specjalistach napisalem tylko dlatego ze u nas praktykantow czy aplikantow dostaja mlodzi kuratorzy a wydaje mi sie ze doswiadczenia zdobywa sie z latami pracy ale jezeli ktos poczul sie urazony to bardzo przepraszam i jeszcze raz mocno przepraszam a co do doksztalcania ....od dziecka jestem zwiazany dzieki obojgu rodzicom pomaganiu biednym,niezaradnym czy bladzacym ,zawsze w domu bylo duzo literatury fachowej ktora czytalem a na studia szkolilem warsztat na roznych formach szkolen organizowanych przez PARPA,FDN i KARAn bo jestem z Warszawy i doksztalcalem sie nawet korespondencyjnie i czynie to nadal i robie to za wlasne pieniadze i napewno bede robil to nadal bo kocham moja prace i wykonuje ja nie dla zaszczytow czy nagrod-podziekowaniem dla mnie jest dobra wspolpraca z moimi podopiecznymi oparta na zaufaniu i szczerosci do kontaktow w kazdej chwili kiedy maja taka potrzebe podaje moje prywatne telefony-jestem zyczliwie nastawiony do ludzi i jeszcze raz bardzo przepraszam jesli kogos swoimi tekstami urazilem.
Jerzy
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 lut 2007, 15:46
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kropka » 03 mar 2007, 12:10

Ja myślę Jerzy, że specjalista czy nie specjalista, to liczy się człowiek, kumpel, bratnia dusza.Wcale nie uważam, by zjawisko powierzania patronatów nad aplikantami młodym kuratorom (nb bardzo dobrze przygotowanym do zawodu i pełnym pozytywnej energii) było czymś złym i szkodliwym dla samego aplikanta, który na pewno uzyska pomoc ze strony bardziej doświadczonego życiowo (wiekowo starszego) kolegi z zespołu, gdy się do niego o to zwróci. Nie wątpię, że jest Ci głupio. Jak miną lata, być może inaczej będziesz oceniał pewne zjawiska, o których wspominasz, bo one istnieją i, co pocieszające (marne to pocieszenie), nie tylko w naszej profesji. Najważniejsze, by ze wszystkiego starać się wyciagać wniosku.
Ps. Proszę, przeczytaj raz jeszcze wiadomość na pryvie ode mnie
:wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy


Wróć do Sprawy różne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości