Rafał Skręt i Sławomir Stasiorowski o nowelizacji Kkw

Biuletyny tematyczne, linki do artykułów prasowych i innych publikacji o kuratorach, jak i autorstwa kuratorów sądowych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

RafaŁ Skręt i SŁawomir Stasiorowski o nowelizacji Kkw

Postautor: Ultima » 13 lip 2012, 23:11

Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano najnowszy numer kwartalnika Probacja - II/2012.
Aktualny numer czasopisma zawiera szereg artykułów poruszających problematykę ważką dla kuratorów wykonujących orzeczenia w sprawach karnych.

Szczególną uwagę warto zwrócić na artykuł, którego autorami są:
Rafał Skręt - Kurator zawodowy Sądu Rejonowego w Sosnowcu i Sławomir Stasiorowski - Starszy kurator zawodowy Sądu Rejonowego w Iławie pt. Sądowy kurator zawodowy w świetle nowelizacji Kodeksu karnego wykonawczego".

Poniżej link do tego numeru dostępnego w formacie Obrazek

--->PROBACJA II/2012


Ponadto w numerze opublikowano m. in. artykuły:

"Decyzja kuratora w postępowaniu karnym wykonawczym" Kazimierz Postulski
"Zasady przetwarzania danych osobowych w działalności kuratorów sądowych. Ramy prawne i procedury bezpieczeństwa - wybrane zagadnienia" Monika Krasińska
"Dlaczego tak trudno być kuratorem sądowym i pedagogiem jednocześnie" Prof. dr hab. Marek Konopczyński
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: Deck » 16 lip 2012, 9:01

Jeszcze nie czytałem, ale już gratuluję.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: morphine » 16 lip 2012, 10:23

Czytałem i też gratuluję:). Dobra robota.
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: ksb » 16 lip 2012, 11:14

Ja też czytałam i gratuluję. Jasno, rzetelnie, przejrzyście. Proponuję zabrać się za następne kwestie budzące nasz wątpliwości.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Orange » 16 lip 2012, 12:25

Czytałam i gratuluję Panowie :D
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Sasquatch » 16 lip 2012, 15:40

Gratuluję i tak jak ksb mam nadzieję, że po tym opracowaniu nie zakończycie współpracy.
Sasquatch
Mod
Mod
 
Posty: 1161
Rejestracja: 10 sty 2012, 22:51
Podziękował : 245 razy
Otrzymał podziękowań: 962 razy

Postautor: Aurelius » 16 lip 2012, 19:11

Dzięki serdeczne... :)

Dodam tylko, że ten nr Probacji jest w sumie w całości poświęcony problematyce, z którą styka się kurator sądowy dla dorosłych.
Oprócz artykułów wymienionych przez Ulitmę, polecam również:

- Zaskarżalność postępowań i decyzji podejmowanych w postępowaniu wykonawczym, autorstwa SSR K.Dąbkiewicza, który koresponduje z tezami wyrażonymi przez SSA K.Postulskiego, co do zaskarżalności upomnienia;

- Nowa podstawa ograniczenia wolności skazanych- uwagi na tle zmian w art. 169 par. 3 k.k.w.

- Przesłanki formalne warunkowego przedterminowego zwolnienia na gruncie art. 155 k.k.w.

- Postępowanie incydentalne w trybie art. 13 § 1 k.k.w. jako postępowanie „w sprawie”.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: lucinda » 17 lip 2012, 11:23

A ja szczególnie polecam z tego wydania Probacji (poza oczywiście świetną publikacją naszych kolegów, gratulacje :D , artykuł Marka Konopczyńskiego "DLACZEGO TAK TRUDNO BYÆ KURATOREM S¡DOWYM I PEDAGOGIEM JEDNOCZE¦NIE?"
Myślę, że odpowiada on na wiele pytań i dyskusji na tym forum, dotyczących współpracy kuratorów z sędziami, a także samych nas kuratorów, w zalezności od rodzaju wykształcenia :wink:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Deck » 18 lip 2012, 12:00

Deck pisze:Jeszcze nie czytałem, ale już gratuluję.
Przeczytałem. Pełne zawodowstwo. Szacunek.
Proszę o więcej.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: kgb14 » 18 lip 2012, 12:44

Przeczytałem art. mam nawet wydrukowany .... tak zgadzam się z autorem w 100% tylko czy o tym wszystkim tylko my czytamy , my pedagodzy? Czy czasem jakiś prawnik z MS się nad tym pochyli ...a choćby jeden sędzia....
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: lucinda » 18 lip 2012, 18:48

Wiesz kgb14,na pochylenie raczej nie ma co liczyc,choc byłoby miło :wink:
Chodzi o to,byśmy sami pamiętali o tym aspekcie naszej pracy i nie dali się zakuć tylko i wylącznie w artykuły i paragarafy, ktore są ważne, ale równie ważna jest ta własnie praca wychowawcza-naprawcza, wspierająca, ukierunkowaną na zmianę, z człowiekiem i dla człowieka :D
Bo przeciez przepis mówi, i to wymienia jako pierwsze :lol: , że "Sądowy kurator zawodowy organizuje i prowadzi działania mające na celu pomoc skazanemu w społecznej readaptacji i zapobieżenie jego powrotowi do przestępstwa, a także polegające na kontroli przestrzegania przez skazanego nałożonych obowiązków ustanowionych przez sąd lub związanych z dozorem".
A wielu koncentruje się tylko na tym ostatnim...
To my mamy wykształcenie pedagogiczne, psychologiczne, to my znamy sie na pracy wychowawczej, resocjalizacyjnej. To my faktycznie pracujemy z tym człowiekiem.
Ale często w ogóle nie umiemy tego sprzedać :wink:
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy


Wróć do Biuletyny, publikacje kuratorskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości