Jakie jest forum?

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kesey » 05 mar 2008, 18:28

Melior fit, qui cum quietis hominibus vivit.

I może w ten sposób skończmy ten pojedynek na sentencje. Obrażać się można również w językach martwych.

Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: BartK » 05 mar 2008, 18:50

jurek pisze: I proszę mi tu nie mówić o żadnych własnych poglądach czy też własnym zdaniu Nabiego i jego wolności do wyrażania takiego zdania.


Tutaj się nie zgodzę z Tobą Jurku (chyba pierwszy raz po półrocznej przerwie). Każdy użytkownik forum ma prawo wygłaszać swoje poglądy, a inni mają prawo się z nimi nie zgadzać. Od tego jest właśnie forum dyskusyjne. Oczywiście istnieją pewne granice, które zdefiniował kesey, ale one moim zdaniem nie zostały naruszone w wątku, z którego cytuję Twoją wypowiedź. Odmienne od Nabiego zdanie wyraziło paru użytkowników, ich prawo, tylko osobiste dodatki były już zbyteczne.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kgb14 » 05 mar 2008, 18:53

Proponuje obrażać się w języku Zulu Gula :-) :lol:
A może zamiast języka niech przemówią ---- Topory :!:
rozdać :?:

A w mojej skromnej ocenie cała dyskusja jest martwa .
Nikt nikogo nie zrozumiał i do niczego nie przekonał......

Wolność mysli powinn być naczelnym mottem tego forum , bez względu na to kim kto jest - kuratorem , skazanym , ofiarą .

Troche dość mam już uwag , ze czytają to różni ludzie . :twisted: :x

TO ZMIENIÆ wszystkie nazwy i awatary i zacząć od ,,0'' :!:

Nikt nie bedzie wiedział z kim rozmawia i już :-: :-: .
( no może z wyjatkiem adminów i modów - oczywiście )

Jesli ktoś napisał co myśli i nie chce nadal rozwijać wątku - to jest jego sprawa - nie ma obowiazku się tłumaczyć .

A widzę , że jesli wiadomo ogólne , że dana osoba jest kuratorem to musi mieć poglądy ,,poprawnie politycznie'' .
W zwiazku z powyższym , usunę ze swojego profilu moją inf. na ten temat i zaczynam żałować , że się przyznałem kim jestem . :evil: :evil:

Obecnie nie mam dostępu do teamatu ,,jakie jest Forum?'' nie znam pewnych ,,definicji'' , jednak uważam , że ,,atak'' był na osobę nie na pogląd .

Proponuje temat zablokować ponieważ osoba pytająca otrzymała odpowiedź która ją satysfakcjonuje a dalsza dyskusja potoczyła się w nieco innym kierunku niż powinna ( w mojej oczywiście ocenie ) .
Z moich doświadczeń i obserwacji wynika , że tak właśnie robi się na innych forach .

Mam nadzieję , że nikogo nie zaatakowałem i nikogo nie obraziłem.

Pozdrawiam .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: kgb14 » 05 mar 2008, 19:53

1. Jurku nigdzie nie napisałem , że popieram Nabiego ani Ciebie.
2. Ty też nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi .

Zadam jedno pytanie .

Czy tak samo i w ten sam sposób napisałbyś o Nabim i jego osobie i poglądach gdybyś NIE wiedział , że jest kuratorem ???

I proponuję nie mieszać w to kodeksu etyki kuratora .

Pozdrawiam .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jurek » 05 mar 2008, 19:58

Bartłomieju nie będę się powtarzał moją odpowiedz znajdziesz w temacie „dwa pytania do „dorosłych” (post z dzisiejszego dnia z godziny 18.46).

ps. Bartłomiej wyrwałeś zdanie z kontekstu całej wypowiedzi jeszcze na dodatek z innego tematu i wkleiłeś tutaj. Niby jak to mam rozumieć ???
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: jurek » 05 mar 2008, 20:04

kqb14 gdzie ja napisałem, że popierasz Nabiego czy też mnie ??? ja twoją wypowiedz zrozumiałem ale Ty mojej chyba nie. ¦wiadczy o tym Twoje pytanie na które odpowiedz jest oczywiście przecząca jak i to, że twoim zdaniem „duch” kodeksu etyki kuratora jak i godne reprezentowanie Kuratorskiej Służby Sądowej nie ma tu nic do rzeczy.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: ksb » 05 mar 2008, 23:47

Myślę sobie, że nasz zawód narzuca nam bardzo wiele ograniczeń i zobowiązuje do określonego rodzaju zachowań. Nie mamy swobody wypowiadania się, nie możemy być "niepoprawni politycznie" i wygłaszać dwuznacznych, kontrowersyjnych poglądów na forum. Poza tym powinniśmy być solidarni, a nasze dyskusje merytoryczne. Kodeks etyki ma tu ogromne znaczenie - zresztą chyba temu miał służyć...
Wierzę, że potrafimy dyskutować w sposób konstruktywny, szanując siebie nawzajem i naszych "czytaczy".
W mojej ocenie zachowanie Adminów wobec naszych emocji jest wyważone i dobrze służy funkcjonowaniu tego forum - nie ograniczają, ale czuwają! Tak trzymać Panowie!
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Kobra » 06 mar 2008, 0:04

Ksb, dobrze rzecz ujęłaś.
Dodam od siebie- są jednak wątki typowo merytoeryczne, jak wlaśnie ten i te mniej, jak np. ,, Po pracy'', gdzie można być ,, niepoprawnym politycznie'' :wink:
Pozdrawiam wszystkich i życzę ,, kolorowych snów'' :lol:
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 06 mar 2008, 0:07

ksb pisze:Myślę sobie, że nasz zawód narzuca nam bardzo wiele ograniczeń i zobowiązuje do określonego rodzaju zachowań. Nie mamy swobody wypowiadania się, nie możemy być "niepoprawni politycznie"


Czy to zwalnia nas od myślenia :?: Czy mamy być jak zaprogramowane automaty :?:
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: ksb » 06 mar 2008, 0:45

¯adnego człowieka nic nie zwalnia od myślenia. Wszak jesteśmy homo sapiens!
Jednak wybraliśmy ten zawód, a to moim zdaniem oznacza wybór określonego stylu życia, sposobu postępowania, wyrażania myśli i poglądów. Trzeba ponosić konsekwencje własnych decyzji. Nasze życie wyznaczone pracą nie może by automatyczne, bo wtedy będziemy kompletnie nieprzydatni w naszym fachu. Ja wiem, że trudno tak dokładnie to określić w sposób werbalny, bez kontaktu osobistego, ale Ty na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tych "ograniczeń" i naszych zobowiązań wobec tych, którzy nam zaufali, powierzyli swoje sprawy, czasem wyjątkowo skomplikowane i niepowszednie. Nie chcę być pompatyczna, ale kuratela to swoista misja, często wagi super ciężkiej. Dlatego nie bądźmy małostkowi, dyskutując doskonalmy nasz warsztat i zwiększajmy przydatność do służby.
ksb
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1066
Rejestracja: 19 lut 2008, 21:15
Lokalizacja: Galicja
Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jurek » 06 mar 2008, 1:05

---------- 23:50 05.03.2008 ----------

Przeciwnie kqb14 zobowiązuje Nas do myślenia.

---------- 00:05 06.03.2008 ----------

:D
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 06 mar 2008, 19:45

KSB - z 2 Twoim postem się zgadzam .
Jest on napisany inaczej i w mojej ocenie jest bardziej ,,otwarty'' na poglądy innych .
Nie chcę w jakikolwiek sposób bronić Nabiego ( myśle , że potrafi to zrobić sam doskonale ) lub kogokolwiek atakować .
Uważam , że skoro ma jakieś doświadczenia w tej materii w której się wypowiedział i wszyscy ufamy , że jest kuratorem to jest to jego sprawa . Nie musi się z tego tłumaczyć jesli nie zechce .

Ponadto mam nadzieję , że każdy z nas skończył odpowiednie studia , posiada właściwą wiedzę , doświadczenie i kompetencje aby działać w jak najlepiej rozumianym interesie naszych nadzorowany/dozorowanych . Gdyby ktoś głosił , rozpowszechniał czy w sposób jednoznaczny identyfikował się z poglądami , sprawami zabronionymi przez prawo lub postępował nie zgodnie z kodeksem etyki to miałby jakies postępowanie dyscyplinarne lub karne . Nie przypuszczam , żeby tak było .

Najistotniejszym zdaniem w mojej ocenie w wypowiedzi KSB jest to: cyt. ,,Ja wiem, że trudno tak dokładnie to określić w sposób werbalny, bez kontaktu osobistego( ... )''

Dlatego twierdzę nadal , że dyskusja na ten temat na forum jest bez sensu ( wcześniej okresliłem , że jest martwa ) .

Takie dyskusję jak wszyscy pewnie zdają sobie sprawę można prowadzić twarzą w twarz na spotkaniach , szkoleniach itp.

Pozdrawiam .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jurek » 06 mar 2008, 22:58

kqb14 !!! nic a nic nie zrozumiałeś z wypowiedzi ani mojej ani ksb ani kobry. Dalszą dyskusję w tej materii rzeczywiście uważam za bezsensowną.
Pozdrawiam
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 06 mar 2008, 23:12

Cieszę się , że Ty Jurku wszystko rozumiesz :-) i że się ze mną zgadzasz :-)
I proszę nie krzycz na mnie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jurek » 06 mar 2008, 23:14

:lol: :lol: :lol: Pozdrawiam kqb14 i wcale nie złośliwie
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości